optoma 1080e czy....?

tomwega

Member
Czy ktoś może doradzić,co wybrać optomę 1080e czy benq TH671ST?
Potrzebuje projektor krótkiego rzutu.Ceny podobne,zależy mi głównie na kinie domowym,troche ps4.
Jakość obrazu najważniejsza,projektor ma być podwieszony przy suficie.
 

bokciu

Banned
Czy ktoś może doradzić,co wybrać optomę 1080e czy benq TH671ST?
Potrzebuje projektor krótkiego rzutu.Ceny podobne,zależy mi głównie na kinie domowym,troche ps4.
Jakość obrazu najważniejsza,projektor ma być podwieszony przy suficie.

Posiadam 1080e i jestem zadowolony z jakości obrazu, używam tylko do filmów. Nie porównywałem do wymienionego Benq, więc się nie wypowiem w jego temacie.
 

tomwega

Member
Nie wiem czy oglądasz równiez filmy 3D bo tu do optomy trzeba dokupić emitter plus okulary 370zł plus następne okulary 300zł.
W benq chyba wystarczy dokupić same okulary,a ja mam 2 pary uzywane w tv sony i myślę,że będą pasowały.
Czy zauważyłeś na tej optomie efekt tęczy?Bo boję się tego zjawiska.
Wczesniej miałem epsona 5300 więc tego problemu nie było.
Pozdrawiam
 

ranczo

New member
Bez reklam
Nie wiem czy oglądasz równiez filmy 3D bo tu do optomy trzeba dokupić emitter plus okulary 370zł plus następne okulary 300zł.
W benq chyba wystarczy dokupić same okulary,a ja mam 2 pary uzywane w tv sony i myślę,że będą pasowały.
Czy zauważyłeś na tej optomie efekt tęczy?Bo boję się tego zjawiska.
Wczesniej miałem epsona 5300 więc tego problemu nie było.
Pozdrawiam


Masz rację ale tylko w połowie.
Optoma ma swój system 3D ,o którym piszesz ale także DLP-Link 3D (używają go wszyscy użytkownicy technologi DLP - między innymi Acer, Benq, Optoma.
Dlatego okulary od Benq będą pasowały do Optomy.
 

tomwega

Member
Nie mniej jednak potrzebny jest emitter chcąc uzywać np.okulary benq.
A nie znalazłem żeby mozna było kupić osobno ten emitter.
 

tomwega

Member
Nie jestem posiadaczem optomy.Ale czytałem ,że żeby obejrzeć materiał 3d trzeba mieć Optoma ZF2300 okulary 3D bezprzewodowe + emiter.
Ale jak Ty masz optomę to pewnie wiesz lepiej.A mi się po prostu nie uśmiecha kupić projektor za 3tys i jeszcze okular z emiterem za 400zł.
 
Ostatnia edycja:

tomwega

Member
OK.wielkie dzięki.W kwestii 3D w optomie wszystko jasne na plus.W końcu po to jest forum.
Okulary do optomy i do benq będa pasowały te same zgodnie z z dlp-link.
To moje, pasuja do mojego tv sony 75w855c?? i chyba też do optomy i benq by pasowały.
 

Attachments

  • IMG_20180312_215710.jpg
    IMG_20180312_215710.jpg
    614,9 KB · Wyś: 50
  • IMG_20180312_215701.jpg
    IMG_20180312_215701.jpg
    492,6 KB · Wyś: 44
Ostatnia edycja:

tomwega

Member
Wybrałem projektor benq TH671ST i w końcu udało mi sie dobrać właściwe umiejscowienie projektora względem ekranu.
Obraz bardzo mi się podoba.Miałem wcześniej epsona 5300 i wydaje mi się,że obraz na benq bez porównania lepszy.
Ale niestety okulary 3d nie działają.
Próbowałem wszystkiego,okulary nie sa wykrywane przez projektor.
Może ktoś cos doradzi i jest w projektorach benq jakiś sposób na sparowanie tych okularów.
W epsonie 5300 okulary były wykrywane i działały ,w benq TH671 ST nie.
 
Do góry