Ekran elektryczny do zabudowy w suficie

edi7777

Member
Witam, szukam ekranu do zabudowy sufitowej.
Rozmiar 120-130', biały, szary raczej nie bo pomieszczenie nie będzie jakoś specjalnie przygotowane jak sala kinowa ;)
Początkowo chciałem z napinaczami ale teraz się trochę waham czy warto. Widziałem ka uber inceiling tensioned i miałem wrażenie że są na nim poziome pasy przez te napinacze.
Zależy mi na niezawodności - ekran ma przeżyć kilka projektorów, a nie odwrotnie.
Co polecacie ? :)

Druga sprawa - jakie kable poprowadzić od ekranu do projektora żeby sterował ekranem?
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
1. Jeśli pomieszczenie nie będzie przygotowane pod projektor to powinieneś szukać właśnie szarego ekranu - lepszy kontrast. Obowiązkowa sprawa - czarny pas rozbiegowy :)
2. przy 130" warto o napinaczach pomyśleć, bo mogą się zawijać rogi.
3. Niezawodność - tutaj nie ma reguły, każdy nawet markowy produkt może się uszkodzić. Jednak ekrany incelling bardzo łatwo jest zdemontować.
4. Poprowadź standardowy przewód np. 4x1.0mm albo dla bezpieczeństwa 2 przewody 4x1.0mm do triggera. Zwykle w projektorach są to wtyczki Jack i przewody 3-żyłowe, natomiast od strony ekranu/sterownika ekranu bywa różnie (najprawdopodobniej zaciski przyłączeniowe) :)

Ja osobiście użytkuję Adeo Elegance i sobie chwalę. Aczkolwiek K.A.U.B.E.R też jest dobrą alternatywą. Ogólnie obie marki nie są tanie, ale wykonanie na bdb. poziomie.

P.S. Jeśli chcesz przyoszczędzić trochę grosza to polecam zakup zwykłego ekranu, zamontowanie go w podwieszanym suficie zamiast ekranu incelling i dorobienie prostej maskownicy z PCV albo plexi (pomalowanej w kolor sufitu) Efekt końcowy będzie identyczny.
 

edi7777

Member
Na początku myślałem żeby się zmieścić w 3000zł i właśnie chciałem zabudować ekran w suficie ale bez żadnych maskownic tylko zostawić taką szczelinę. Potem odkryłem ekran do zabudowy no to stwierdziłem, że to jest to.

Wczoraj jeszcze mierzyłem obecne ustawienie - mam Avtek 103' i patrzę z odległości około 4,5m. W nowym miejscu pokój ma 4,2m szerokości więc do ekranu będzie trochę mniej - myślę że taki 113' to już będzie duży ;)
Taki k.a.u.b.e.r. 113' to jest koszt około 5tyś. ale tak jak pisałem chcę ekran na lata więc jak nie da się taniej to jakoś to zniosę.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na początku myślałem żeby się zmieścić w 3000zł i właśnie chciałem zabudować ekran w suficie ale bez żadnych maskownic tylko zostawić taką szczelinę. Potem odkryłem ekran do zabudowy no to stwierdziłem, że to jest to.

Wczoraj jeszcze mierzyłem obecne ustawienie - mam Avtek 103' i patrzę z odległości około 4,5m. W nowym miejscu pokój ma 4,2m szerokości więc do ekranu będzie trochę mniej - myślę że taki 113' to już będzie duży ;)
Taki k.a.u.b.e.r. 113' to jest koszt około 5tyś. ale tak jak pisałem chcę ekran na lata więc jak nie da się taniej to jakoś to zniosę.

Za 3K nowego ekranu tej klasy z napinaczami nie kupisz.
Goły ekran bez borderów to koszt rzędu 3K zł, do tego bordery pewnie z 400, pas rozbiegowy kolejne 400, napinacze itp... Poszukaj w używkach, a jeśli chcesz nowy - zarezerwuj raczej 5-6 K na taki zakup.
Pogadaj z BIPO, on ma Kau.bera i o ile pamiętam to koszt był rzędu 7K
 
Do góry