[problem] Brak sygnalu Onkyo 676 + Epson TW-3600

wrx

New member
Bez reklam
Dzien dobry.

Potrzebuje pomocy w nastepujacej sprawie:
po zmianie amplitunera z Yamaha 1067 na Onkyo 676 zaczal pojawiac sie problem z sygnalem - objawia sie to zanikiem obrazu i dzwieku oraz napisem "brak sygnalu" na ekranie - dzieje sie to co kilkadziesiat sekund, niezaleznie od tego, jakie jest zrodlo sygnalu.
Przekladalem kable HDMI z wyjsc 1 i 2 w amplitunerze oraz wejsc 1 i 2 w projektorze, ale to niczego nie zmienilo.
Czytalem, ze moze pomoc wylaczenie HDMI-CEC, ale to rowniez nie pomoglo.

Czy problemem moze byc to, ze oba urzadzenia maja rozny standard HDMI?
 

hubio

New member
Dzien dobry.

Potrzebuje pomocy w nastepujacej sprawie:
po zmianie amplitunera z Yamaha 1067 na Onkyo 676 zaczal pojawiac sie problem z sygnalem - objawia sie to zanikiem obrazu i dzwieku oraz napisem "brak sygnalu" na ekranie - dzieje sie to co kilkadziesiat sekund, niezaleznie od tego, jakie jest zrodlo sygnalu.
Przekladalem kable HDMI z wyjsc 1 i 2 w amplitunerze oraz wejsc 1 i 2 w projektorze, ale to niczego nie zmienilo.
Czytalem, ze moze pomoc wylaczenie HDMI-CEC, ale to rowniez nie pomoglo.

Z kolei z TV BOXA działa idealnie, ale... jak wyłączę amplituner i idzie w pass through hdmi to pominąwszy fakt, że amplituner trzeba z kilka razy wyłączać bo się sam włącza (mimo, że mój TV BOX nawet sprzętowo nie obsługuje HDMI-CEC) to potem po włączeniu filmu potrafi się zrobić czarny ekran, ale na szczęście tylko na filmie. Po 1,2 kolejnych włączeniach działa. Takie przygody są tylko w trybie pass through hdmi czyli kiedy apmlituner jest wyłączony (słucham wtedy albo przez tV albo przez słuchawki)

Czy problemem moze byc to, ze oba urzadzenia maja rozny standard HDMI?

Mam podłączony ten amplituner pod Epsona 9300. Od czasu do czasu obserwuję podobne problemy, ale nie jest to jakoś strasznie uciążliwe...
Przede wszystkim jest kwestia taka, że na wyjściu hdmi idzie sygnał do 2 różnych urządzeń (TV i projektora, nie wiem czy i tak jest u Ciebie) i to może powodować jakieś problemy. Z UHD Playera Samsunga zrywało mi połączenie i pojawiał się "brak sygnału" kiedy np. miałem ustawione 4:4:4 pod lub 4:2:2, a nie tryb AUTO. Po ustawieniu trybu AUTO generalnie jest ok, ale raz na tydzień potrafi też zerwać jak np. w nie odpowiedniej kolejności włączę sprzęt. Oczywiście ponieważ mam i TV i projektor podłączony pod ampli większość HDMI-CEC musiałem powyłączać bo włączały się oba urządzenia odbiorcze.

Więc generalna rada jest taka - pokombinuj w źródłach z ustawieniami hdmi które puszczasz do ampli, a nie w ustawieniach hdmi projektora i amplitunera.
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
Dzieki, bede probowal - ale zwroc uwage, ze to sie wczesniej nie dzialo - a zrodla byly te same.

Powinienem nadmienic, ze kabel HDMI ma 15 metrow okolo - wiem, ze wydaje sie, ze to za duzo, ale j.w. - dzialalo.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Skoro źródło jest to samo to może przy tak długim kablu hdmi zastosować przed ampli wzmacniacz hdmi. Wydatek niewielki.
 

gerrard

New member
Prawdopodobnie yamaha dawała mocniejszy sygnał na wyjsciu, niz onkyo.
Potrzebny lepszy kabel lub wzmacniacz przed projektorem.
 

wrx

New member
Bez reklam
Przede wszystkim jest kwestia taka, że na wyjściu hdmi idzie sygnał do 2 różnych urządzeń (TV i projektora, nie wiem czy i tak jest u Ciebie) i to może powodować jakieś problemy.

To byl problem - HDMI OUT nie moze byc ustawiony na 2 wyjscia na raz.
Ciekawe, czy to wina Onkyo czy TV Sony.
Jako ciekawostke podam, ze wylaczenie routera 2.4/5 GHz rowniez bardzo pomoglo, ale to jednak nie bylo to.
 

Noisy

Member
Posiadam Onkyo 656, podłączone tv oraz projektor BenQ w 1070 i nie zaobserwowałem takiej sytuacji. Kabel HDMI do projektora też ma 15 m, dałem za niego 50 Zeta więc jest jaki jest a problemów żadnych nie ma ( odpukac ) włączone mam HDMI standby through, HDMI cechy wyłączone bo mi nie potrzebne.
 

papi79

New member
Borykam się z podobnym problemem ale dotyczy sygnału z NC+ 4k puszczonego na Optomę 131x poprzez ampli Denona 4300h. Też nie wyświetla obrazu obojętnie pod którym wyjściem HDMI 1 czy 2 podłączony jest projektor czy TV. TV jest 4k i działa natomiast na projektorze obraz się nie wyświetla. Co ciekawe, tylko i wyłącznie z tego źródła (NC+ 4k) ponieważ z kilku innych, nie 4k, obraz na projektor idzie. Oczywiście uprzednio zmniejszam na NC+ rozdzielczość i o ile bezpośrednie połączenie Optomy z NC+ działa prawidłowo(15m kabel), to już włączenie po środku Denona wywołuje brak obrazu..
 
Do góry