Sanyo PLV-Z5 … no i kupiłem …

Fly

New member
Witam ….

No i kupiłem …
Jako pełen amator, osoba chcąca uzyskać dobry obraz dużych rozmiarów po dwóch tygodniach spędzonych na różnych forach internetowych, kilku telefonach do różnych firm wybrałem Sanyo PLV-Z5 i jestem w pełni zadowolony.

Tekst, który czytacie to wyłącznie moje subiektywne odczucia, postanowiłem je spisać, aby pomóc kilku osobom, które pewnie znajdą się w sytuacji podobnej do mojej.

Droga jaką przeszedłem:

Przyniosłem kiedyś z pracy stary projektor LCD…. Podłączyłem telewizje jakimś kabelkiem chinch – chinch …. Rzuciłem to na ścianę pomalowaną na „słoneczny” kolor i jakość obrazu ku mojemu zaskoczeniu wcale nie była taka zła…

Postanowiłem kupić coś dedykowanego do kina, moje założenia były następujące:
- pokój 6 x 3,5 x 2,6 metra (dł x szer x wys). Nie jest to pokój dedykowany do Kina Domowego, tylko „pokój mieszkalny”
- obraz „rzucany” na krótką ścianę o szerokości 2,5 metra (reszta to wejście do pokoju).
- odległość widza od ściany to 4 metry,
- brak możliwości zamocowania projektora dokładnie na wprost ekranu (co okazało się istotne).
- chciałem coś „HD ready”, gdyż w planuję zakup telewizji „n” … dodatkowo kilka klipów WMV HD z komputera puszczone na LCD Samsung 32’’ zrobiły na mnie wrażenie.


Wstępny wybór, dokonany na podstawie „żywych” opinii użytkowników z kilku forów internetowych:
- Optoma HD70 (DLP)
- Sanyo PLV-Z5 (LCD)
- Panasonic PT-AX100E (LCD)
Ku mojej radości dopiero po dokonaniu powyższego wyboru znalazłem link:
http://www.projectorcentral.com/home-theater-multimedia-projectors.htm

Optoma jako projektor DLP nie ma opcji Leens Shift (możliwość przesunięcia obrazu w poziomie i w pionie) i ma mały zoom musi być zamontowana w specyficznym miejscu w zależności do ekranu aby dała obraz jaki chciałem uzyskać. (Scott dzięki za wytłumaczenie). Właśnie dlatego odpadła.

Pozostał Panasonic i Sanyo.
Nie miałem możliwości zobaczenia i porównania tych projektorów „na żywo w akcji”. Opinie o obu były podobne. O wyborze Sanyo zadecydowały:
- niższa cena na korzyść Sanyo
- mniejsza ilość decybeli w czasie pracy, tu oparłem się (niestety) na danych producentów
- promocja w której otrzymałem drugą lampę „gratis”
- większy lens Shift niż w Panasonic’u

Jestem po 4 filmach dvd, sygnale telewizyjnym ze słabej kablówki, meczu siatkówki i samplach WMV HD z komputera..

Wnioski po rozpakowaniu:
- „o rany” jaki on duży !
- solidnie wykonana obudowa,
- spore wloty powietrza,
- praktyczna zasłona całego obiektywu w chwili gdy projektor jest wyłączony,
- pokrętła lens Shift „mało budzące zaufanie” … ale w końcu to ustawia się raz a dobrze.
- praktyczny, czytelny, praktycznie zawsze działający pilot, z podświetlaniem przycisków

Wnioski po 3 dniach:
- po kablówce nie spodziewałem się rewelacji … ale jest lepiej niż się spodziewałem
- DVD zarówno po złączu video (chinch-chinch) jak i po componencie bardzo dobrze
- WMV HD po D-SUB rewelacyjnie.
- wiatraczek rewelacyjnie cichy … w życiu miałem kontakt z 5-6 różnymi projektorami, ten jest zdecydowanie najcichszy.

Oczywiście teraz spędzę godziny na ustawianiu parametrów i kalibrowaniu kolorów, ale na predefiniowanych ustawieniach kolory, kontrast, generalnie jakość obrazu jest naprawdę bardzo dobra.

Nie miałem porównania z Panasonic’em, ale zakładam, że gdybym nie widział Sanyo, a oceny Panasonica są podobne, byłbym równie zadowolony.

Po dniu użytkowania dotarł i powiesiłem ekran Project Slim Cinema … i jest całkiem fajnie.


Nic doda, nic ująć … zdecydowanie polecam.
W miarę możliwości chętnie odpowiem na dodatkowe pytania.


Pozdrawiam
 

EMEM

New member
Również posiadam ten model projektora. Oczywiście każdy chwali swoje bo brak jest porównania, ale przyłączam się do pochwał dla Sanyo Z5. Dla mnie projektor to jest dopiero radość z oglądania. Ktoś ładnie to ujął:

"To nie jest kino domowe. To jest kino w domu"

Cieszę się że wreszcie powstał osobny dział dla maniaków projekcji.
 
J

jery

Guest
Możesz cyknąć parę fotek przy różnych warunkach oświetleniowych tzn. w dzień i wieczorem ?
Mówiąc szczerze też coraz bardziej zastanawiam się nad zakupem projektora, obejrzenie filmu na dvd albo meczyku na takim ekranie to dopiero jest frajda. Apropo tego ekranu co zakupiłeś czy jest zamocowany na stałe czy wysuwany ?
pozdr
 

Fly

New member
Witam,

Jeżeli chodzi o fotki podaj maila, podeślę ci na priv.

Ekran, który mam: Projekta SlimCinema...
Mam go na stale przykręcony do ściany (można również do sufitu) i jest ręcznie wysuwany.


pozdrawiam
 

Galczych

New member
A ja mam pt-ax 100 i nie jestem zadowolony

Ja niestety nie jestem zadowolony z panasa pt ax 100

Teraz chyba wybral bym sanyo, albo optome. napewno bym najpierw wypozyczyl projektor a potem kupil.
Najwiekszą wada jest brak trojwymiarowosci obrazu, obraz jest tak sztucznie plaski. Wczesniej mialem benq 6100 i obraz z DVD pod wzgledem trojwymiarowosci byl lepszy.ku mojemu zdziwieniu Benq mial lepsza plastyke obrazu. Aby to sprawdzic to podlaczalem 2 jeden po drugim, niestety nie moglam wyswietlic 2 naraz. Dlatego tez zawiodlem sie na panasie.
Panasonic ponadto ma tylko 1 hdmi, i gorszy zakres lens shiftu od sanyo - tego nie sprawdzilem wczesniej, a moglem.
A ten lens schift jest na tyle slaby ze nie mozna wyswietlic poprawnie obrazu jezeli projektor jest podwieszony 30 cm pod sufitem dogórynogami (wysokosc stropu mam 2,8m). Obraz jest troche za wysoko do ogladania (choć juz sie do tego przyzwyczailem, ale na poczatku nie bylo zbyt wygodnie) lenschift jest maxymalnie w dół. Dla osób nie wtajemniczonych nalezy tez dodac ze jak mamy len shift ustawiony na maxa w dół to wtedy nie mozemy nic skorygowac na boki. oczywiscie mozna przechylic projektor troche w dół i skorygowac cyfrowo keystone, ale niestety wtedy mamy znaczna utrate jakosci obrazu - obraz robi sie bardziek komputerowy i plaski (tak znaczna ze nawet moja zona widzi strate)
Panas bardziej jest przystosowany do mocowania na tylnej polce. Ale jak wiadomo wtedy przy przechodzeniu zaslaniamy obraz a ja juz mialem kable wyprowadzone z sufitu. Zaznacze ze obraz z benqa - 2 razy tanszego bez zadnego lenschiftu byl wyswietlany na dobrej wysokosci.
W Hd projektor wyswietla niezle, ale moze to byc zludne gdyz nie mam do czego porównac, a przeciez nie moge do projektora 4x3 i rozdzielczosci 800x600. niektóre audycje z n-ki wyswietlane sa prawie ze idealnie - ale obraz moim zdaniem tez moglby byc troche bardziej trojwymiarowy.
A i jeszcze jedno, projektor jest cholernie glosny - oczywiscie w trybie normal - w ekono jest ok - ale wtedy obraz jest gorszy. Tu tez dalem d... bo zamiast sprawdzic cyferki to uleglem ogolnej ocenie ze panasonic do kina domowego so super ciche. Z wielu produktów panasonica bylem zawsze zadowolony ( i to uspilo moja uwage), ale z projektora stanowczo nie jestem.
pozdrawiam
Galczych
 
J

jery

Guest
Fly napisał:
Witam,

Jeżeli chodzi o fotki podaj maila, podeślę ci na priv.

Ekran, który mam: Projekta SlimCinema...
Mam go na stale przykręcony do ściany (można również do sufitu) i jest ręcznie wysuwany.


pozdrawiam

j***tkowski@kwar.tecnimont.net dzieki ;)
 

Marfi

New member
a jak pilot

W jakim przedziale cenowym jest ten projektor Sanyo?
Bardzo przyzimne pytanko o pilota czy jest wystarczajaco mocny?
Pozdr
 

Fly

New member
Witam

Marfi napisał:
W jakim przedziale cenowym jest ten projektor Sanyo?
wg sklepów internetowych ceny są w granicach 4700,00 - 5500,00 zł brutto

Marfi napisał:
Bardzo przyzimne pytanko o pilota czy jest wystarczajaco mocny?

Pilot rewelacyjnie mnie zaskoczył ...
praktycznie jak bym go nie trzymał działa... bardzo dobrze odbija się chyba od wszsytkiego :)

pozdrawiam
 

Marfi

New member
re projketor Sanyo

Jeszcze jedno pytanko bo sam sie powoli sklaniam aby go kupic
W jakiej odleglosci masz go od ekranu oraz jakich wymiarów ekranu kupiles.
Wg kalkulatorom jest dosc duzy zakres zoom i spokojnie moze byc przyzwoity obraz z odleglosci ok 3,5 - 4 m.
Czy myslisz ze mozna go jakosc obudowac jakbym go zawiesil na scianie - przynajmniej kartongipsowy prog z kablami za rzutnikiem.
Pozdrawiam i milego ogladania w weekend
Marcin
 

Fly

New member
Marfi napisał:
Jeszcze jedno pytanko bo sam sie powoli sklaniam aby go kupic
gratuluje dobrego wyboru :)

Marfi napisał:
W jakiej odleglosci masz go od ekranu oraz jakich wymiarów ekranu kupiles.
Ja mam projektor 4 metry od ekranu. Ekran Projecta SlimCinema 210x117.

Marfi napisał:
Wg kalkulatorom jest dosc duzy zakres zoom i spokojnie moze byc przyzwoity obraz z odleglosci ok 3,5 - 4 m.
Racja, zoom daje spory zakres. Jeżeli chodzi o sprawdzenie jego możliwości to polecam strone producenta: http://entfernungsrechner.sanyo.de/tool.asp
Wpisujesz wymiary pokoju, odległość od ściany i dokładnie możesz sprawdzić w jakich miejscach możesz powiesić projektor oraz jakich wymiarów obraz da w całym zakresie zoomu.

Marfi napisał:
Czy myslisz ze mozna go jakosc obudowac jakbym go zawiesil na scianie - przynajmniej kartongipsowy prog z kablami za rzutnikiem.
obudować - tego raczej nie polecam. Z tyłu tam gdzie wchodzą kable ma wlot powietrza do chłodzenia. Tak więc dobrze aby z tyłu miał jakieś 20-30 cm miejsca. Najlepiej chyba powiesić pod sufitem, najbezpieczeniej.
 

DraGon_HDTV

New member
Witam wszystkich
Powiedz mi Galczych po czym ty podłączasz tego panasonika i czy to model AX100. Jakoś nie chce mi się wierzyć w wyższość benqu 800x600 z matrycami w panasoniku 1280x720 !!!
Widziałem u kumpla jak świeci benq - powiem że to było permakabr w filmach a jak pokazywał zdjęcia to musiałem wyjść bo oczy mi siadły .
Porównują z panasonikiem ( kumpla) ten bardzo przyjemnie , w econo można oglądać bez problemu i cichy + obraz zadawalający . Naprawdę jakość HDTV rajcuje już na tej maszynie .Oczywiście prawdziwe HDTV a nie pseudo .
Dla zainteresowanych po rozmowach ze znajomym serwisantem epson ,sanio z5 i panasonik AX100 mają te same matryce :) i to epsona więc różnic jakiś tam extra nie będzie w jakość .raczej zależy wszystko od regulacji do własnych potrzeb każdego z modeli .
Jak zrobię dokładny teścik i zdjęcia to mogę podesłać ,oczywiście panasonika .
Pozdrawiam

Ps.: Acha nie polecam Benq-a pod względem serwisowym bo zwijają się z Polski .Podobne problemy z Optomą . Jak już wybierać to epson , sanyo ,panasonik . Osobiście zakupił bym raczej Sanio z5 - dodatkowa lampa i tańszy do epsona . Panasonika będę testował pożyczaka :) i ciągle się zastanawiam co wybrać , zobaczymy po dokładnym teście .
 
Ostatnia edycja:

pisk

New member
Co do epsona TW700, to Epson podobnie (a nawet lepiej) jak Sanyo - daje gwarancję 3 lata lub 1700 godzin na lampę.
I cena tego projektora u photoandmore (gdzie kupowałem) jest miła.
 

DraGon_HDTV

New member
:) pamiętaj tylko że z ta gwarancją na lampę to taka niezła ściema . Kumpel mówił że tak do 500 godzin to jeszcze uwzględnią a potem to prawie zero szans zawsze zwala na Ciebie .
A jak jesteś zadowolony z epsonika ??? .Co podłączyłeś i po jakich kablach :) .
Ja jestem przygotowany :) z kompa bo tego najwięcej używam . Karta z HDTV obsługuje 720P, 1080i i 1080p kabelek 10 metrów HDMI . I zobaczymy co to potrafi . Po RGB nie byłem zadowolony bordzo mierna jakość szybko przrobiłem kabel na komponent :) .
 
Ostatnia edycja:

Pixeel

Member
...

Witam,



Dragon_HDTV, mam do Ciebie prośbę, abyś dotrzymał rzeczonego słowa i opisał wrażenia z przetestowanego Panasonic'a AX-100 i Sanyo Z-5. Sam rozważam zakup i waham się pomiędzy wspomnianymi modelami. Postaraj się jak najwięcej opisać. Podobnie jak Ty zamierzam oglądać filmY HD z kompa, a DVD ze stacjonarki.
Jeśli mogę mam kilka pytań, z prośbą o uwzględnienie w opisie:
1. Czy na w/w projektorach widoczna jest różnica (i w jakim stopniu) pomiędzy sygnałem 720p/1080i/1080p - wiadomo, że matryca pozwala na 720p, reszta robi skaler.
2. Zerknij na optymalną odległość ekranu od projektorA (aby nie tracić na jakości).
3. Generalnie porównaj różnice w sygnałach: DVD/HD/komp itd.
4. Poziom hałasu, możliwości regulacji, itd. SANYO kusi dodatkową lampą, ale zawsze ufałem Panasonic’owi i dobrze na tym wychodziłem.

Jeśli znajomy nie nawali, to będę miał możliwość porównania wspomnianych projektorów, wówczas dodam swoje 5 groszy - ale to nie jest pewne.

z góry bardzo dziękuję
Pixeel
 

DraGon_HDTV

New member
Pixell nie ma problemu jako maniak zdam relację jak najlepiej , ale dużo rzeczy jest moim odczuciem subiektywnym więc zobaczymy .
I teraz jeszcze jedno .Niestety nie wiem kiedy wpadnie mi w łapki Z5 :) . Ale gadałem z gościem w wawie projekcja.com bardzzzzzzo długo . Gość może sobie przerzucać tymi zabawami jak my pączkami . I co , koniec końcem pytam co ma w chacie :) a on Z5 . Facet rzeczowy i dobrze opisał co i jak . Oni mają spore upusty więc dla siebie mógłby mieć nawet droższego epsona ale wybrał sanyo . Nie będę się rozpisywał co mówił ale stwierdził że dla niego ładniej świeci jakościowo . Hehe dziwne bo matryce epsona ale może dopracowali lepiej optykę albo elektronikę .
Co do pytań . Wstępnie powiem ze lepiej komp i karta radziły sobie z dvd niż mój ONKYO 525 ale z innym rzutnikiem . NA AX 100 zobaczymy .
  • co do sygnałów w karcie mogę sobie wybierac dowolny więc dokładnie się zobaczy ( RADEON 1950PRO)
  • Max u mnie 4m jeśli ci to wystarczy
  • RGB z kompa odpada od razu .Problem jest taki ze jednolite tła na przejściach np. niebo poprostu robią się kwadraciki i pixeloza – niema płynnych przejść .
  • Szum tez mi przeszkadza ale AX100 u kolegi naprawdę cichy w eco . Nie było sensu palenia lampy w normal.(jasność oki ) . Poza tym mała poprawa jasności a spada drastycznie żywotność lampy.
Panasonic dobra firma ale początki setki były trudne . Czujniki temperatury wariowały , czasami migotania .

Reszta po teście do usłyszenia
 

pisk

New member
DraGon_HDTV napisał:
:) pamiętaj tylko że z ta gwarancją na lampę to taka niezła ściema . Kumpel mówił że tak do 500 godzin to jeszcze uwzględnią a potem to prawie zero szans zawsze zwala na Ciebie .
A jak jesteś zadowolony z epsonika ??? .Co podłączyłeś i po jakich kablach :) .
Ja jestem przygotowany :) z kompa bo tego najwięcej używam . Karta z HDTV obsługuje 720P, 1080i i 1080p kabelek 10 metrów HDMI . I zobaczymy co to potrafi . Po RGB nie byłem zadowolony bordzo mierna jakość szybko przrobiłem kabel na komponent :) .

Wiadomo, że jak lampa wytrzyma 100h, to już będzie działać do końca - i o to mi najbardziej chodziło - by nie strzeliła po standartowych 3 miesiącach. Na razie jestem na etapie wyboru nagrywarki z HDMI, bo mój stary panasonic ma tylko scart i composite, a z racji odległości (po ścianach ponad 10m) muszę korzystać z composita więc oszczędzam się z oglądaniem :-/ do czasu aż kupię coś z HDMI. Na razie miałem na próbę LG 278 i Samsunga 757 ale oba mają więcej wad niż zalet - więc je zwróciłem (obraz po HDMI był żyleta, po componencie trochę gorszy - lekke odbicia). Trzecim kandydaten jest Sony 750.
Próbowałem też puścić parę filmów HD z kompa. Tu kolejna qpa - mam tylko maczka w domu - bida z odtwarzaczami, które łykną matrioszkę + DDPro.

Sam projektor jest OK. Jak pewnie większość nie mam porównania z konkurentami (Panas, Sanyo, Hitachi) jak wygląda obraz.
Na minus - jest dość głośny nie w trybie ECO, ale jasność w eco jest zadowalająca.
 

DraGon_HDTV

New member
Witam :)
Za chwilkę opisze swoją walkę :) z Panasonikiem AX100 ale najpierw do PISK
Co do lamp może i tak 3 miechy ale u mnie w firmie jest sporo maszynek i wszystkie pewnie działają w normal . Zdarza się czasami ze lampy eksplodują , pewnie to wina użytkowników po części dlatego teraz kupuje do firmy panasoniki z potrzymaniem wiatraka :) .Nawet jak wyrwą kabel to się kreci aż schłodzi . Dużo lamp ma tendencje do odprysków i rys .Na razie działają zobaczmy ile jeszcze poświecą . co do kabla ja tez mam odległość 10 m ale HDMI działa i przy nim zostanę dlaczego , to w dalszej części + komputer - reszta odpada :) .
Pixxel :) dotrzymuje słowa i walczyłem dzielnie piątek i niedziela . Sobota mi wypadła i bardzo żałuję .
Powiem tak , im więcej go oglądałem tym bardziej nie chciałem go oddać ech…….
Zacznę od minusów panasonika , dla mnie nie ma ich wiele ale są .
Niestety głośność w trybie normal jest za duża mi bardzo przeszkadza , ale klikając na przemian normal eco jest tak mały skok jasnośći z 3,8m że można sobie to podarować. Powyłączałem wszystkie bajery regulujące jasność automatycznie i w ECO będąc czepliwym niema się czego czepić :) do głośność przy pracy i studzeniu po oglądaniu .Z metra trzeba się wsłuchiwać .
Co dalej , może i brak drugiego HDMI .Ja jadę wszystko z kompa i jeden mi wystarczy .Ci co mają dekodery z hdmi po komponencie mogą spokojnie podłączyć nie sadzę żeby coś stracili .
Teraz może najpierw podłączenia–jakość a potem przejdziemy do jakości obrazu przy regulacjach optyką .
Podłączyłem go na półce nad głową – odległość optyki od ściany 3,8 , szerokość obrazu 2-2,1m do 2,60.(zoom)
Pierwszo wytargałem DVD z S-VHS i płytka Mumii . Jakość obrazu dobra dało się oglądać z 3 metrów , ale nie byłem zadowolony .Na wszystkich krawędziach (obiekty, twarze ) poszarpania , kwadratowania i strasznie dużo szumów na tle i jednolitych kolorach .Mała szczegółowość detali , lekko rozmyte wszystko . To podłączenie odpada mimo ze to nie żadna manta czy inny badziew ..Było to dobre DVD swego czasu ONKYO 525 , no cóż pójdzie na półkę :) . U kumpla widziałem Yamahe chyba 510 po komponencie i było lepiej , na krawędziami lepsza kontrola.

Wiec przerzuciłem się na kompa i RGB. Kabel profesjonalny nie jakaś chińszczyzna . Fajnie :) dałem rozdzielczość do 720P(1280x720) i niestety tu drażni mnie słabe przejścia między kolorami , widać cięcia. Jak by niebo czy plener miał 3 kolorki . Na przejściach małe kwadraty ,sporo szumów .Czarne tło niejednolite , dużo zakłóceń. Kolory ogólnie ok. Większa szczegółowość niż S-vhs .Przy tym rozmiarze ekranu ogląda się już przyjemnie .

I Przeskoczę od razu do HDMI . Komp wyjście DVI na HDMI + 10m kabla ALPHARD (taśma) .Po podłączeniu komp nie wykrył na stendby rzutnika . Po włączeniu panasonika wykrywa go z nazwą i wybiera się tylko tryby . Ja zadąłem 720P , 1080i , 1080P. Pokazuje się sporo trybów z częstotliwościami :) . Na pierwszy ogień Mumia DVD i szok .Obraz o niebo lepiej niż z DVD Onkyo . Wszystkie krawędzie gładkie , karta graficzna pokazał na co ją stać i rzutnik też .Naprawdę po HDMI jest git. Różnica była w odtwarzaczach .Sprawdzajcie na różnych bo PowerDVD kicha (szumy jak w starym kinie na kliszy z dużym ziarnem I kolory jakieś z kosmosu ) za to na Windows media player i subedit idealnie . Kolory bez wyskoków , jak dla mnie realne . Prawie w ogóle nie szumi , tło raczej wygładzone . Bardzo dobra ostrość i szczegółowość jak na DVD .
Zadałem reklamówki w divx z netu .Rozdzielczości do 800x.. . Też idealnie , Żadnej sieczki na krawędziach obraz wyraźny o niebo lepiej niż na RGB . Kolory ładne mało szumów , pełna płynność obrazu .
No i oczywiście reklamówki HDMI . Jest ich wiele , te niby 1080P a gorzej czasami wyglądają niż 720P :) . Ale ogólnie nie ma porównania z innymi materiałami DVD divx itd. Rzutnik bardzo dobrze sobie radził ze skalowaniem , puszczałem ten sam materiał w różnych formatach i między 720P a 1080P drobne niuanse niezauważalne dla normalnego użytkownika .Z 3 metrów nie do rozróżnienia , tylko tym że w menu pokazuje format :) .Obraz żyleta :-D , mnóstwo szczegółów , kolory wysycane z difolta . Na krawędziach postaci nic się nie dzieje płynne przejścia kolorystyczne na skórze, zieleni , niebie itd. Przy bardzo dynamicznych scenach tło troszkę cyfrowo poszarpane ( widoczne z bardzo bliska ) . Wtrącę troszkę o komponencie ( też z tej samej karty graficznej) bo z niego obraz tez bardzo dobry ale mniejszcza szczegółowość czego się spodziewałem .
Już wcześniej słyszałem ze troszkę komponent traci ale niestety po konwersji do analoga i z powrotem niema cudów gdzieś coś ucieka .

Jakość obrazu po HDMI naprawdę jest super .Pozatym nie widać siatki matryc jak z projektora do prezentacji , jest dobrze niwelowana . W meni jest fajna opcja obrazu testowego do regulacji ostrości z której często się korzysta . Szczerze nie ma co porównywać tego projektora z innym nawet dobrym do prezentacji .Jest to inna klasa obrazu która ciężko porównać . Ja nie widziałem na razie lepszej .
Nawet praca w Windows jest normalna :) bardzo wyraźnie jak na monitolku LCD . Zapuściłem jakąś girkę w wysokiej rozdzielczości :) , i już widzę nastepną rozrywkę z kumplami na wieczorki :) przy browarze. Grafika pokazuje pazur , ostrość szczegóły wielkość obrazu :) normalnie jak w środku wojny lub w kabinie samochodu ( zależnie od gierki ). Do tej pory aż mnie trzyma , dziś bym poleciał już coś kupić ale na gorąco tego nie można robić :) .Cieszę się ze zainwestowałem w kompa i kartę z HD a nie w jakieś odtwarzacze DVD to była nie chybiona inwestycja dla dobrego oglądania..
Dodam jeszcze , regulacja w panasoniku takim dynksem przy obiektywie daje duże możliwości .U mnie była to lekka korekta i nie zauważyłem żadnych strat .Ustawiłem tak aby był idealnie centralnie i ruch był tylko w pionie keystona nie dotykałem.

Co do strat jakości skalera przy HD była niezauważalna z 1080p do mniejszej . Chyba przy projektorze fullHD 1900…. Skalowanie z 720P do 1080 może dać efekt pogorszenia ale tego do końca nie wiem może uda mi się gdzieś na serwisie popatrzeć jak coś takiego świeci to opiszę. Ale to maszyny poza finansami :) 15K to zadużo dla mnie , można tylko popatrzeć :) .Wiem z pewnego źródła ze jest lepiej jeszcze niż w AX 100 hehehehe ale po co się denerwować :) na zaś .
To na razie wszystko , jak jakieś pytania są to czekam , Mi już nic do głowy nie przychodzi narazie .
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Pixeel

Member
W końcu kilka słów prawdy, bez bełkotu marketingowego :)
DRAGON, bardzo dziękuję za dotrzymanie rzeczonego słowa.

W/w informacje są wręcz bezcenne dla osób, które nie mają możliwości zetknięcia się fizyzcznie z testowanym urządzeniem.

p.s. Jak tylko zanjdę chwilkę czasu i nasuną mi się pytania, to dam znać

świetna robota, dziękuję i pozdrawiam
Pixeel
 

DraGon_HDTV

New member
:) niema problemu zawsze do usług
Sprawdziłem też głośność tych trzech modeli w specyfikacjach i wszystkie maja ok. 25 db .Zdziwiło mnie że jedynie panasonik ma 2000 lm. Reszta ma mniej i chyba może tak się zdarzyć że pokój musi być sporo przyciemniony aby nie przeszkadzało to w oglądaniu .
 

pisk

New member
Przed zakupem czytałem gdzieś porównanie Panasonica, Epsona i Sanyo w którym nie polecali oglądania na Panasonicu w trybie ekonomicznym nawet przy pełnym zaciemnieniu. Że niby obraz traci dużo detali.
Więc trochę mnie to zniechęciło do tego modelu.
 
Do góry