Sanyo PLV-Z5 … no i kupiłem …

drosophilia

Active member
Bez reklam
Chip jest magazynem prezentujacym rynek komputerowy i akcesoria z nim zwiazane. Wiec dlaczego polegacie na testach projektorow w nim zamieszczonych? Ja kocham kino i przegladam prase oraz fora pod tym wzgledem. Wiadome jest, ze pisma komputerowe testuje np. projektory pod katem przeznaczen biznesowych, prezentacji ( i dlatego maniacy kina domowego mawiaja projektor, a oni rzutnik) :)). Pozdrawiam
 

krzychu125p

New member
Skoro mowa o Sanyo Z5 to chciałbym się dowiedzieć czy jest jakieś powiązanie między trybami ekranu w tym rzutniku a trybem lampy tzn. czy tryb dynamiczny obrazu może występować w trybie lampy 1/2 lub np. A2. Albo czy jak włączony jest obraz „kinowy – klasyczny” to czy regulacja gamma, jasność, czernie etc… powoduje automatyczne przełączenie się lampy w tryb jaśniejszy (chyba to są pozycje A1,A2).??
 

krzychu125p

New member
Bo rozumiem że każdy z trybów ekranu ma jakieś swoje ustawienia wszystkich parametrów i ja regulując je poprostu tworze swój profil i zapisuje pod pozycjami 1....4. A co z trybem lampy? też go przypisuje do profilu?
 

memu

New member
Czy któryś z używkowników Sanyo Z5 obsługuje go za pomocą uniwersalnego pilota? A jeśli tak, to czy mógłby napisać, jakiego kodu użyć?
W mojej książeczce do uniwersalnego pilota akurat nie było projektorów...
 
Ostatnia edycja:

brombers

New member
jeśli przyjąć Logitecha Harmony za pilota uniwersalnego to ja ...
nie wiem jaki jest ten Twój pilot, takie 'tanie' piloty uniwersalne korzystają ztcp z kodowania/komend RC5 / Philipsa, więc raczej się nie dogadają
 

maxkien

New member
Słuchajcie taki mały problem, otóż lekko drży mi obraz w moim sanyo z5, nie bardzo umiem sobie z tym poradzić....może coś podpowiecie..
 

Fanek

New member
Bez reklam
maxkien napisał:
Słuchajcie taki mały problem, otóż lekko drży mi obraz w moim sanyo z5, nie bardzo umiem sobie z tym poradzić....może coś podpowiecie..
odswieżanie ustaw na 60hz, albo to wina kabla jeśli nie jest hdmi.
 

python636

New member
Mam pytanie odnośnie projektora Panasonic PT-AX 200E.
Jestem w przededniu zakupu projektora i w drodze eliminacji wybór padł na Epsona TW 700 oraz własnie Panasaonica PT-AX 200E, ze względu na cenę i podwyzki jakie ostatnio miały miejsce wybór skłania sie do Panasonica.
Mozecie dorzdzic i podpowiedzieć jak sprawuje sie ten projektor i czy to dobry wybór ???
Z góry dziękuje za pomoc .
 

Smartek

New member
Wyświetlił u mnie około (nie chce mi się teraz sprawdzać) 140h, w większości seriale, filmów trochę mniej, wszystko w HD, było kilka XviDów.
Jestem z niego bardzo zadowolony, tym bardziej, że cena teraz jest podobna do tej, która była w październiku ;-).
Kolory OK, głębia zależy od filmu, Transformersi i Max Payne zrobiły na mnie ogromne wrażenie w czasie i po projekcji ;-).
Nie muszę chyba mówić jakie miny mają znajomi, kiedy pierwszy raz coś u mnie oglądają. Są zachwyceni i zmieniają zdanie odnośnie projektorów. Nie wiem dlaczego, ale panuje takie dziwne przekonanie u wszystkich, że projektory to obraz mdły, nieostry i mało dynamiczny...

BTW. Jeśli chodzi o wrażenia filmowe to bardzo ich istotną częścią jest DŹWIĘK, dlatego polecam dobre nagłośnienie, albo jak ja - jakieś super słuchawki bezprzewodowe z efektem 5.1.
 

owain

New member
Dla wszystkich mających problem z migającymi diodami sygnalizującymi za wcześnie konieczność wymiany lampy w projektorze Sanyo Z-5.

Po pierwsze, odłączcie projektor od prądu i sprawdźcie czy lampa fizycznie nie strzeliła. Jeśli wygląda ok to kilka rzeczy może pomóc:

1. Samo odłączenie od prądu na kilkanaście sekund.
2. Wyzerowanie licznika lampy (zapiszcie sobie tą wartość by móc wiedzieć ile faktycznie jest)
3. Reset przełącznika termicznego: Beamer Sanyo PLV-Z4 / Z5 does not work, no light but LEDs flashing, lamp defective?- No, just push the bi-metal switch! | Ingo Raven's Blog in English

Podobno pomaga nawet przy lampkach po 2500 h pracy, które odmawiają posłuszeństwa.

Warto też sprawdzić czystość filtra oraz wiatraków
 
Ostatnia edycja:
Do góry