Projektor i ekran ~10k

bajtuss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam ;]
W związku z zbliżającą się wiosną planuje w końcu ogarnąć całkiem salon. Pomijając kwestie adaptacji pomieszczenia itp będę planował przeznaczyć na projektor i ekran mniej więcej 10k zł. I tutaj zaczynają się z mojego punktu widzenia czyli laika który aktualnie w wolnym czasie zgłębia wiedzę z dziedziny projektorów i ekranów. Ponieważ nie miałem styczności z projektorami poza czysto biurowymi zastosowaniami mam problem z wyborem :D.
Zaczynając kilka technicznych kwestii:
Wymiary pokoju ~4x7m
Dwa okna w tym jedno duże tarasowe na obu będą rolety zaciemniające.
Ekran będzie na krótszej ścianie a siedzieć się będzie po przeciwnej stronie.
Co do ekranu to będzie wisiał mniej więcej 30cm od ściany przykręcony do sufitu.
Projektor bym chciał można powiedzieć po przeciwnej stronie czyli nad miejscem gdzie będzie się siedziało. Nie wiem czy to dobry pomysł ale tak mi pasuje ale to jeszcze do ustalenia by było ;]
Co do wielkości ekranu to myślałem coś pomiędzy 120-135"
Więc odległość projektora do ekranu to będzie jakieś 5.5-6m
I teraz zaczynają się schody. Początkowo myślałem o epsonie 5650 czyli chyba nie głupio na początek. Lecz im więcej czytałem i czytam nadal to później było, że może by dołożyć i jakiś 4k budżetowy kupić. Ale znów czytając dalej że to mało w sumie ma wspólnego z 4k i osiąga "niby" 4k przez przesunięcie pikseli itp to porzuciłem temat 4k ;]. Postanowiłem coś lepszego kupić a fullhd i tutaj już mam mały mętlik w głowie kompletnie nie wiem co wybrać. Planuje się wybrać na jakieś testy czy coś ale nie wiem gdzie jeszcze ;]. I można powiedzieć wczoraj dłużej myśląc zwiększyłem trochę budżet. I teraz myślę o czymś pokroju sony vpl-hw65es to chyba konstrukcja dwuletnia?? ale to już na styk budżetu i musiał bym jakiś tymczasowo z tańszych ekranów kupić czy lepiej coś pokroju hw45es czy może coś jeszcze innego??? Korci mnie strasznie ten hw65es ale czy to będzie dobre rozwiązanie to nie wiem. Może jakieś inne propozycje??
Więc Proszę o pomoc i opinie ewentualnie rady ;D
 

bajtuss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli warto dołożyć do hw65 no i może do czasu jak będę kupował czyli ~kwiecień to zejdzie poniżej 10k za hw65 a ekran na razie się zadowolę czymś tańszym. HW65 już w sumie można dostać poniżej 10k ale są gdzieniegdzie oferty typu 10600 za projektor + np ps4 z grami itp więc dodatkowy zysk można powiedzieć :p
Co do Ekranu to myślałem o takim z napinaczem ale to bym już mocno przekroczył budżet i na razie się będę musiał jakimś do 1000zł zadowolić i może styknie na jakiś czas
 

bajtuss

Klub HDTV.com.pl
VIP
no to trzeba będzie się przyszykować na większe wydatki mimo wszystko hehehe
Co do samego ekranu to jaki lepiej wypada przy tym projektorze matowy biały czy może szary??
 
Do góry