Uniwersalny projektor do ~3k

buldoggg

Member
Bez reklam
kurz na lusterkach ?to oddaje projektor do epsona na czyszczenie całego układu i tyle.Chce uświadomić autora wątku że najlepiej jak sprawi projektory na żywo w tech dlp vs 3lcd i sam stwierdzi który jest dla odpowiedni.
 

hubio

New member
Wystarczy szukać DLP z 6 kolorowym kołem :) I masz znikome szanse na efekt tęczy.
Jeżeli zamiast czerni wolisz granat no , to brawo :)
Kurz na lusterkach lcd i problem z ich zbieżnością z czasem gratis :)

Bez odzewu :)

Ja ani na Epsonie 6700 ani na 9300 nigdy nie widziałem granatu zamiast czerni. Liczę na odpowiedź w tej sprawie innych użytkowników Epsonów... Nawet dezinformacja ma swoje granice...

Kurz na lusterkach ? Nie słyszałem o tym problemie. Pewne mity powielane są w oparciu o pierwsze modele jakiegoś producenta i dalej się to wlecze... jak z mitycznym efektem tęczy na DLP, granatową czernią na LCD itd, a najczęściej wygłaszają je osoby mające konkurencyjną technologię. Ja miałem w zeszłym roku przedstawicieli obu technologii, porównywalne modele z JEDNEGO ROKU i PODOBNEGO BUDŻETU i zaręczam, że nie było ani jednego ani drugiego...

A co do "zapomnij o czerni na LCD" porównaj sobie ostatnio przeprowadzony przez M.K. test DLP BenQ17000 4k z testem LCD Epsona 9300 4k i może ogarniesz gdzie jest lepsza czerń... Zresztą nie tylko czerń, ale i jasność, kontrast itd

Również wspominałem o niebieskim/granatowy, ale spotkałem się z taką oto odpowiedzią:


"Napisał bokciu Zobacz post
Ano po to, że nie będzie miał niebieskiej poświaty zamiast czerni, jaką daje w tej klasie Epson."
"Napisał Hubio
Epson 5600 ma jakąś niebieską poświatę... ? Pierwsze słyszę... Poświatę to ty chyba masz w głowie, ale nie niebieską".

Więc sam widzisz z kim masz do czynienia...

bokicu drogi mój jedyny drogi koleżko a ile to miałeś w ciągu ostatniego roku projektorów LCD, a szczególnie 5600 że wysnuwasz takie wnioski o niebieskiej poświacie ??? Całkowicie podtrzymuję to co wcześniej pisałem :) Epson 5600 ma jakąś niebieską poświatę... ? Pierwsze słyszę... Poświatę to ty chyba masz w głowie, ale nie niebieską ...:razz:
 
Ostatnia edycja:

hubio

New member
To może jakiś użytkownik tych budżetowych Epsonów by potwierdził albo zaprzeczył tej niebieskiej poświacie... A do Panów co wyżej o tym piszą prosiłbym o podanie jakiegoś źródła tych informacji.
 

gerrard

New member
Stare projektory lcd przeznaczone do prezentacji miały bardzo niski kontrast i rozdzielczość. Wyświetlając czarne tło odnosiło się wrażenie, że barwa jest szaro-granatowa.
Ale to było dawno i dziś jest to już ładny szary kolor ;>)
 

hubio

New member
Jak dla mnie to nie ma to żadnej obiektywnej wartości... Producenci sprzętu przerzucają się takimi filmikami i pokazują głupoty. Wystarczy lekko skalibrować projektor dając mu więcej niebieskiej barwyi potem puścić. Jak kupowałem odtwarzacz UHD i miałem do wyboru Samsunga M9500 i Sony X800 na YT był już chyba słynny film z Xmen Apokalipsa gdzie na Samsungu to wyglądało strasznie jak na kasecie VHS. Kupiłem więc oba i OCZYWIŚCIE ABSOLUTNIE nic takiego nie miało miejsca, a mam nawet dokładnie ten sam film. Zresztą potem zwolennik Sony wypuścił swój film pt antysamsung coś i pokazał na odwrót :) Parodia po prostu :)

Więc bokciu pisząc o źródle miałem na myśli POWAŻNY TEST z Polski lub zagranicy gdzie Panowie tacy jak M.K. zauważyli by niebieską poświatę, w ostateczności liczne głosy np z AVS forum to potwierdzające, a nie spreparowane filmiki na YT albo może prawdziwe z jakimiś wadliwymi modelami, które się oddaje do reklamacji. Najlepiej jednak stawiając tak poważny zarzut samemu to ustalić. Ja się zazwyczaj albo powołuję na rzetelne źródła, albo (najczęściej) własne doświadczenia. Wiem, że Twoja opcja polityczna jest mistrzem manipulacji i jak widać jaka partia tacy wyborcy, ale OCZEKUJĘ RZETELNEGO POTWIERDZENIA !

Postaraj się jeszcze raz, lepiej...
 

hubio

New member
Również wspominałem o niebieskim/granatowy, ale spotkałem się z taką oto odpowiedzią:
"Napisał bokciu Zobacz post
Ano po to, że nie będzie miał niebieskiej poświaty zamiast czerni, jaką daje w tej klasie Epson."
"Napisał Hubio
Epson 5600 ma jakąś niebieską poświatę... ? Pierwsze słyszę... Poświatę to ty chyba masz w głowie, ale nie niebieską".
Więc sam widzisz z kim masz do czynienia...

Masz odpowiedź bokciu - normalnego użytkownika, który używa projektora na co dzień:


Osobiście posiadam epsona eh-tw5300 od roku i nie mam żadnego kurzu,niebieskiej poświaty.

...więc bokciu nie wspominaj więcej czegoś czego sam nie sprawdziłeś bo wprowadzasz DEZINFORMACJĘ, a pewien już (na szczęście) były minister nawet powołał specjalną komórkę w ministerstwie do walki z dezinformacją :)
 
Ostatnia edycja:

techabc

New member
dzięki za wszystkie informacje. W sumie to nie wiem co w podobnej cenie EPSONA 5650 (4k pln) mogłoby z nim konkurować jeśli chodzi o DLP?
 

hubio

New member
dzięki za wszystkie informacje. W sumie to nie wiem co w podobnej cenie EPSONA 5650 (4k pln) mogłoby z nim konkurować jeśli chodzi o DLP?

W budżecie do 4k BenQ DLP mogą mieć lepszą czerń, ale nie będzie systemów poprawy jakości obrazu, upłynniacza i lens shiftu co oznacza, że musisz mieć z bardzo niewielkimi odstępstwami projektor wycelowany centralnie w środek ekranu czyli najczęściej wchodzi w grę wyłącznie montaż sufitowy. Miałem na DLP BenQ1210ST za 4tyś więc to może być jakiś odpowiednik tego Epsona i wymieniłem na Epsona 6700. Jak już wcześniej pisałem powodem był bardzo słaby kontrast w scenach z lotu ptaka, krajobrazowych, pejzażowych - odechciewało się czegokolwiek oglądać bo w zbliżeniach było super, a potem była kaszana. W zasadzie to był główny powód.... Brak prostej regulacji natężenia kolorów (tylko można było ustawić zaawansowane składowe poszczególnych), brak upłynniacza i nawet systemów poprawy jakości obrazu dało się jeszcze przeboleć, ale finalny efekt w tych scenach z lotu ptaka to była tragedia. Na Epsonie 6700 problem przestał istnieć - wszystkie sceny wyglądały nieźle, ale wciąż kontrast pozostawał wiele do życzenia... i wymieniłem go na Espona 9300 gdzie w końcu jestem całkowicie zadowolony - obraz ma przyzwoity kontrast, świetną jak dla mnie czerń i detale w czerniach - po prostu na filmach DVD wygląda to akceptowalnie, a na BD i UHD po prostu bajecznie...

Prawda jest taka żeby mieć naprawdę projektor który może konkurować z TV należy władować te minimum 10tyś za Espona 7300... Pewną sztuczką może być kupno tańszego projektora i dokupienia szarego ekranu, który podrasowuje kontrast, ale niestety wpływa to niekorzystanie na odwzorowanie odcieni bieli i w ogóle jasne kolory i jasność, ale można próbować...

Po swoich doświadczeniach z projektorami przy wyborze kierował bym się wyłącznie jednym parametrem: kontrastem on/off i kontrastem ANSII. Kontrast jest właśnie w projektorach największą bolączką w porównaniu do telewizorów i momentalnie rzuca się w oczy... Cała reszta jak czernie, kolory, upłynniacze, legendy o efekcie tęczy czy niebieskich poświatach można sobie tak naprawdę darować. Takie jest moje zdanie po wymianie kilku projektorów. Pewną metodą na podniesienie kontrastu nawet w budżetowych projektorach może być kupno ekranu Magic Screen ale to koszt minimum 5 tyś lub jak ktoś ma zapał i talent do prac malarskich zapoznanie się z tematem odpowiednich farb i stworzenie samemu takiego ekranu co wychodzi oczywiście znacznie taniej, ale do tego jest potrzebny wielki kawałek pustej ściany... zresztą jak i do ramowych ekranów Magic Screen
 

zibi_pl

New member
legendy o efekcie tęczy
Niestety to nie legendy. To był główny powód przez który wymieniłem HD141x. I o ile dla mnie efekt był "do przełknięcia" o tyle moja małżonka oglądać ze mną filmów przez w/w efekt nie chciała. Gdyby nie to zapewne bym pozostał dalej przy optomie mimo że szału nie robiła ale to dopiero stwierdzam po przesiadce na HW50ES.

Osobiście dołączam się do grona ludzi którzy twierdzą że przy wyborze projektora najlepiej zobaczyć to samemu na żywo najlepiej w domu w miejscu gdzie będzie docelowa projekcja.

Ale to moje osobiste odczucia i zdanie po użytkowaniu taniej nowej optomy ze sklepu i używanego sony. Kiedyś ktoś tu mądrze napisał że gdyby opada pierwszy "szał" wielkiego ekranu zaczynamy dostrzegać niedociągnięcia w obrazie które zaczynają denerwować :p
 

hubio

New member
Niestety to nie legendy. To był główny powód przez który wymieniłem HD141x. I o ile dla mnie efekt był "do przełknięcia" o tyle moja małżonka oglądać ze mną filmów przez w/w efekt nie chciała. Gdyby nie to zapewne bym pozostał dalej przy optomie mimo że szału nie robiła ale to dopiero stwierdzam po przesiadce na HW50ES.

Osobiście dołączam się do grona ludzi którzy twierdzą że przy wyborze projektora najlepiej zobaczyć to samemu na żywo najlepiej w domu w miejscu gdzie będzie docelowa projekcja.

Ale to moje osobiste odczucia i zdanie po użytkowaniu taniej nowej optomy ze sklepu i używanego sony. Kiedyś ktoś tu mądrze napisał że gdyby opada pierwszy "szał" wielkiego ekranu zaczynamy dostrzegać niedociągnięcia w obrazie które zaczynają denerwować :p

Niestety tak można zrobić wyłącznie jak się kupi przez internet i zwraca, a sprzedawcy i tak kręcą nosem lub naliczają opłaty za zużycie lampy... Ale masz rację - najlepiej sprawdzić u siebie na kupionym wcześniej ekranie bo nawet w sklepie zupełnie to inaczej wygląda... Projektor nie jest tak łatwy w zakupie jak telewizor, ale ile może dać radości... :)
 
Do góry