EPSON EH-TW5300 - optymalne ustawienia

jerry59

New member
Mam parę pytań do użytkowników projektora EPSON EH-TW5300 3D. Jestem po wstępnych testach i mam parę wątpliwości:
1. Jakie ustawienia należy wybrać aby cieszyć się płynnym obrazem wyswietlanym z komputera przez hdmi? Na domyslnych jest jakas masakra. Interpolacja na normmal daje uczucie 60klatek ale obraz co kilka sekund szarpie, widac jakieś dziwne rozmycia i ogólnie na dluzsza mete nie da sie tego ogladac. do tego widzialem ze jest kilka opcji ulepszania obrazu - to tez wylaczyc?
2. Jak skonfigurowac komputer przy polaczeniu - tzn. domyslnie laczy mi sie z projektorem i ustawia rozdzialke na 1920x1080 i odświeżanie 59Hz, nie wiem czy nie powinienem zmienic na 50Hz? Jak ustawiacie? czy to cokolwiek da dla odtwarzanych filmow z komputera? (materialy z youtube, ale tez filmy w wysokiej jakosci w 24klatkach).
3. Co warto włączyc/wylaczyc w opcjach tego urzedzenia? Czasami sa jakies dziwne funkcje ktore wiecej szkodza niz daja pozytku.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Musisz ustawić w komputerze 23hz żeby filmy chodziły płynnie po włączeniu upłynniacza w projektorze.

ulepszenia obrazu-włącz sobie na WSTĘPNE 3 i możesz jeszcze zwiększy minimalnie ostrość(najlepiej włącz zdjęcie i na niej ustaw sobie ostrość-polecam zdjęcie makro lub przedmiotu z bliskiej odległości)

możesz ustawić sobie przysłonę żeby była lepsza czerń

tryb ecko będzie lepszy przy korzystaniu z projektora wieczorami

tyle.
 
Ostatnia edycja:

jerry59

New member
Musisz ustawić w komputerze 23hz żeby filmy chodziły płynnie po włączeniu upłynniacza w projektorze.

ulepszenia obrazu-włącz sobie na WSTĘPNE 3 i możesz jeszcze zwiększy minimalnie ostrość(najlepiej włącz zdjęcie i na niej ustaw sobie ostrość-polecam zdjęcie makro lub przedmiotu z bliskiej odległości)

możesz ustawić sobie przysłonę żeby była lepsza czerń

tryb ecko będzie lepszy przy korzystaniu z projektora wieczorami

tyle.

dziękuje za informacje,

ostatnie pytanie - przy wyłączonej interpolacji jakie odświeżanie ustawić na komputerze w ustawieniach projektora? też 23Hz czy 50 a może 60Hz?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
przecież upłynniacz działa ale tnie,dlatego musi ustawić 23hz albo 24hz (bez znaczenia jakie wybierze to upłynniacz będzie działał PŁYNNIE).
 

ppatryk

New member
witam,
nie będę tworzył nowego tematu zapytam na szybko tutaj.
jak usunąć ta ramkę wokół obrazu?
26855448_1605759292833840_1434067306_n.jpg
 
Ostatnia edycja:

jerry59

New member
Jaki inny projektor moglbym wybrac zamiast tego epsona, ktory da mi najlepsza frajde z ogladania i najlepsza jakosc do 3k zl? nie musi miec 3d,wifi itp. bajerow - wazne zeby obraz byl super na ekranie 5x2,5m (moge rzutowac z odleglosci 5-7m)
 

jerry59

New member
testuje ten projektor juz kilkanascie dni i najgorzej wypada w scenach z krajobrazem, z lotu ptaka-szerokie kadry - obraz jest wtedy strasznie "mdły" a czernie sa raczej szarosciami bez wyrazu. gdy scena w filmie jest w pomieszczeniu, najazd na twarz aktora i ciemne otoczenie jest ok, natomiast jak po tej scenie od razu jest jakis daleki plan - widac od razu jak obrazowi brak czerni.

testowalem jeszcze optome 141x i tam to lepiej wypadalo. Epson ma mnostwo ulepszaczy ktorych i tak nie wykorzystuje i wyłączam. w komputerze nie moge ustawic odswiezania 24Hz (nie mam takiego trybu dla karty, mam 60,59,50).
 

hubio

New member
testuje ten projektor juz kilkanascie dni i najgorzej wypada w scenach z krajobrazem, z lotu ptaka-szerokie kadry - obraz jest wtedy strasznie "mdły" a czernie sa raczej szarosciami bez wyrazu. gdy scena w filmie jest w pomieszczeniu, najazd na twarz aktora i ciemne otoczenie jest ok, natomiast jak po tej scenie od razu jest jakis daleki plan - widac od razu jak obrazowi brak czerni.

Lepiej pod tym kątem będzie na Epsonie 6700. Idealnie na Epsonie 9300. Właśnie z tego powodu wymieniłem BenQ 1210ST bo też te sceny krajobrazowe były masakryczne. To główna wada wszystkich projektorów: słaby kontrast w jasnych scenach i krajobrazowych. Zastanawia mnie dlaczego wszyscy pier...ą o czerniach skoro to w jasnych scenach w porównaniu do telewizorów projektory strasznie kuleję... Zła wiadomość dla Ciebie jest taka, że żeby w końcu te sceny krajobrazowe wyglądały ok musisz dołożyć kolejne 3 tyś.
 

bokciu

Banned
testuje ten projektor juz kilkanascie dni i najgorzej wypada w scenach z krajobrazem, z lotu ptaka-szerokie kadry - obraz jest wtedy strasznie "mdły" a czernie sa raczej szarosciami bez wyrazu. gdy scena w filmie jest w pomieszczeniu, najazd na twarz aktora i ciemne otoczenie jest ok, natomiast jak po tej scenie od razu jest jakis daleki plan - widac od razu jak obrazowi brak czerni.

testowalem jeszcze optome 141x i tam to lepiej wypadalo. Epson ma mnostwo ulepszaczy ktorych i tak nie wykorzystuje i wyłączam. w komputerze nie moge ustawic odswiezania 24Hz (nie mam takiego trybu dla karty, mam 60,59,50).

Wniosek taki, że jednak DLP w cenie około 3k, przewyższa pod tym względem technologię LCD.
Cóż Ci po ulepszaczach, jak podstawowe cechy obrazu kuleją...
Jeśli nie masz zamiaru zbytnio dokładać, wymień dziada na jakąś Optomę z Darbee.
 

hubio

New member
Wniosek taki, że jednak DLP w cenie około 3k, przewyższa pod tym względem technologię LCD.
Cóż Ci po ulepszaczach, jak podstawowe cechy obrazu kuleją...
Jeśli nie masz zamiaru zbytnio dokładać, wymień dziada na jakąś Optomę z Darbee.

Mój najdroższy i jedyny koleżko bokciu - ja miałem BenQ na DLP i sceny krajobrazowe to była tragedia, dlatego go wymieniłem. Fakt, że Optomy mają dobrą ostrość i Darbee, ale to raczej tylko pudruje słaby kontrast więc jak napisał jerry wyglądało to lepiej, ale wciąż słabo i pewno były inne wady, które mu przeszkadzały skoro jednak wziął Epsona.

Rozumiem, że na TWOIM projektorze ST na DLP sceny krajobrazowe wymiatają - prosimy o fotkę.
 

jerry59

New member
Panowie, dzięki za odpowiedzi. pewnie bede zmienial na jakas mocniejsza optome i jednak dlp.

mam natomiast ptanko o tego epsona jeszcze - chcialem przetestowac na nim jeszcze 3d ale do tej pory kompletnie sie tym tematem nie interesowalem, potrzebuje zapewne jakis okularow aktywnych 3d? co na start warte uwagi? material wideo tez musi byc specjalnie przygotowany? moze macie jakis sample video do testow?

chcialbym zobaczyc jak to wyglada. okulary do 200zl kupie?
 
Do góry