Jaki projektor

Kamykwawa

New member
Witam

Od razu zacznę, że jestem całkowicie zielony w temacie projektorów dlatego szukam pomocy u mądrzejszych od siebie :)

Szukam projektora na letnie projekcje w ogródku wieczorową porą, jak również jednocześnie żeby była możliwość obejrzenia meczów na mistrzostwach 2018 w Rosji (pierwszy mecz w czerwcu o godzinie 14:00).
Co polecilibyście? Ogródek ok 10m długi. Co do funduszy to najpierw patrzyłem do 17k, ale to chyba przesada jak na projektor do ogrody, dlatego bardziej szukam czegoś do 8k.

Dzięki za pomoc
 

barburian

New member
Bez reklam
Projektor

Witam

Od razu zacznę, że jestem całkowicie zielony w temacie projektorów dlatego szukam pomocy u mądrzejszych od siebie :)

Szukam projektora na letnie projekcje w ogródku wieczorową porą, jak również jednocześnie żeby była możliwość obejrzenia meczów na mistrzostwach 2018 w Rosji (pierwszy mecz w czerwcu o godzinie 14:00).
Co polecilibyście? Ogródek ok 10m długi. Co do funduszy to najpierw patrzyłem do 17k, ale to chyba przesada jak na projektor do ogrody, dlatego bardziej szukam czegoś do 8k.

Dzięki za pomoc

Mobilnie , można postawić blisko ściany i nie tylko do ogródka

https://www.ceneo.pl/46023203
 

Kamykwawa

New member
Hm ciekawa propozycja ale Screeneo posiada rozdzielczość 1280 na 800 pikseli, a to mało, nawet bardzo mało jak na obecne czasy. Tym bardziej czy wystarczy 2000 lumenów?
Ostatnio wpadło mi w oczy takie coś:
Xiaomi Mi Ultra Short 5000 ANSI Lumens Laser Projector
Nigdy nie miałem Xiaomi i nie wiem czy warto brać to pod uwagę
 

hubio

New member
Witam

Od razu zacznę, że jestem całkowicie zielony w temacie projektorów dlatego szukam pomocy u mądrzejszych od siebie :)

Szukam projektora na letnie projekcje w ogródku wieczorową porą, jak również jednocześnie żeby była możliwość obejrzenia meczów na mistrzostwach 2018 w Rosji (pierwszy mecz w czerwcu o godzinie 14:00).
Co polecilibyście? Ogródek ok 10m długi. Co do funduszy to najpierw patrzyłem do 17k, ale to chyba przesada jak na projektor do ogrody, dlatego bardziej szukam czegoś do 8k.

Dzięki za pomoc

Bierz pod uwagę głównie taki czynnik jak jasność - ilość Lm bo to na dworze może mieć znaczenie bo nie będzie pełnego zaciemnienia - choćby księżyc :) Dobrym wyborem mogą być do takiego zastosowania projektory DLP i na pewno zmieścisz się nie w 8k a w 5k.
 

Kamykwawa

New member
Bierz pod uwagę głównie taki czynnik jak jasność - ilość Lm bo to na dworze może mieć znaczenie bo nie będzie pełnego zaciemnienia - choćby księżyc :) Dobrym wyborem mogą być do takiego zastosowania projektory DLP i na pewno zmieścisz się nie w 8k a w 5k.
DLP mowisz bedzie lepszym rozwiazaniem niz 3LCD? DLP chyba sa ciemniejsze. Ewentualnie co byś polecał? A co sądzisz o Xiaomi Mi Ultra Short 5000 ANSI Lumens Laser Projector.
 

hubio

New member
DLP mowisz bedzie lepszym rozwiazaniem niz 3LCD? DLP chyba sa ciemniejsze. Ewentualnie co byś polecał? A co sądzisz o Xiaomi Mi Ultra Short 5000 ANSI Lumens Laser Projector.

BenQ ST z uwagi na mobilność, ale Epsony też jak najbardziej. Sam jestem zwolennikiem LCD. Xiaomi kompletnie nie znam. Ja bym wybierał spośród wiodących marek czyli: Epson, BenQ, Optoma, Sony(ale te są już droższe). Jeśli chodzi i jakość obrazu i systemy poprawy jakości Epsony mają chyba najlepszy stosunek jakości do ceny, BenQ z kolei dobrą czerń. Ale jak pisałem wcześniej - na dwór to przydałaby się dobra jasność. Patrz jednak nie na to co deklarują producenci bo na Allegro no name chińskie za 400zł maja deklarowaną jasność na poziomie 3000 Lm a świecą jak latarki tylko raczej sprawdź jak wyszło w testach syntetycznych.
 

barburian

New member
Bez reklam
Screeneo

Hm ciekawa propozycja ale Screeneo posiada rozdzielczość 1280 na 800 pikseli, a to mało, nawet bardzo mało jak na obecne czasy. Tym bardziej czy wystarczy 2000 lumenów?
Ostatnio wpadło mi w oczy takie coś:
Xiaomi Mi Ultra Short 5000 ANSI Lumens Laser Projector
Nigdy nie miałem Xiaomi i nie wiem czy warto brać to pod uwagę


Współczynnik kontrastu
200 000:1
Jasność
2000 lumenów
Wyświetlane kolory
1,07 miliarda
Rozdzielczość
1920 x 1080 pikseli

Proporcje rzutu
0,21:1
Długość przekątnej ekranu
50–120"
Odległość ekranu
10–42 cm
 

gerrard

New member
Mecz w ogrodzie w czerwcu o godz. 14?
Jak duży ekran - 200-300"?
Może być ciężko za 8k ;)
 
Ostatnia edycja:

Kamykwawa

New member
BenQ ST z uwagi na mobilność, ale Epsony też jak najbardziej. Sam jestem zwolennikiem LCD. Xiaomi kompletnie nie znam. Ja bym wybierał spośród wiodących marek czyli: Epson, BenQ, Optoma, Sony(ale te są już droższe). Jeśli chodzi i jakość obrazu i systemy poprawy jakości Epsony mają chyba najlepszy stosunek jakości do ceny, BenQ z kolei dobrą czerń. Ale jak pisałem wcześniej - na dwór to przydałaby się dobra jasność. Patrz jednak nie na to co deklarują producenci bo na Allegro no name chińskie za 400zł maja deklarowaną jasność na poziomie 3000 Lm a świecą jak latarki tylko raczej sprawdź jak wyszło w testach syntetycznych.

Co byś konkretnego polecał Hubio? Ewentualnie co sądzisz o BenQ W1700? ale chyba za mała jasność będzie, na kino ogrodowe
 

Kamykwawa

New member
Mecz w ogrodzie w czerwcu o godz. 14?
Jak duży ekran - 200-300"?
Może być ciężko za 8k ;)

Fajnie by bylo gdyby to było 150-300 cali ;) Albo chociaz zeby wieczorami przy szarowce jakos ten obraz już był widoczy. Co byś Gerrard polecał? Bo ja na prawde nie mam zielonego pojecia. Za duży wybór, a dopiero zaczynam czytać o podstawowych parametrach co one oznaczają :)

Laik pełną gębą można powiedzieć :)
 

hubio

New member
Co byś konkretnego polecał Hubio? Ewentualnie co sądzisz o BenQ W1700? ale chyba za mała jasność będzie, na kino ogrodowe

Miałem BenQ W1210ST i do zastosowań ogrodowych moim zdaniem jest ok. Można szybko schować do torby... jak by się rozpadało... 2200 LM też zrobi swoje. W takich zastosowaniach wiadomo, że obraz nie będzie super ostry, ale jak wtedy sprawdzałem to był to chyba najlepszy projektor ST. A ponieważ dedykowany dla graczy w międzyczasie między meczami możesz podłączyć jakąś konsolę i pograć z kolegami i koleżankami :) w FIFĘ. Jeśli ma być aż 200 - 300 cali to też się przyda technologia ST żeby nie stał gdzieś bardzo daleko i był w miarę blisko ekranu. Moim zdaniem do takich zastosowań wziąłbym tego BenQ. Obraz też był na nim całkiem dobry. To bardzo uznana marka projektorów, a o Xiaomii to nawet nie wiedziałem, że mają jakieś, zresztą ta marka kojarzy mi się (nie wiem czy słusznie) z tv boxami.
 

gerrard

New member
Projektor do ogladania w ogrodzie za dnia musi mieć 3 rzeczy:
1.jasność, 2.jasność i 3.jasność.
W takich warunkach LCD sprawdzi się lepiej niż DLP.
Do 17k kupisz Epson EB-G7200W 7500lum
Ok 8k to EB-2165W 5500lum
Ten Xiaomi podobno osiąga 3300lum.
 

hubio

New member
Do 17k to kupi i Epsona 9300W, ale projektor waży sporo więc jak zacznie padać deszcz... Ja bym kupował coś mobilnego..., ale oczywiście i jasnego. Jak dla mnie ten BenQ 1210ST był całkiem jasny, nawet były testy jak działa w nasłonecznionym pokoju
 

Kamykwawa

New member
BenQ 1210ST wypada ok, ale mimo wszystko wydaje mi się, że ma za małą jasność. Niestety nie widziałem na żywo więc też nie mogę wypowiedzieć się jak wygląda to w praktyce. Ty widziałeś więc też na pewno wiesz co mówisz czy dałoby to obraz na ogrodzie. Co to tej mobilności to nie będzie duża różnica czy będzie projektor wazyl 3,5kg czy 12kg. Przydałby się krótki rzutz takiego względu, że wtedy mógłbym go wykozystać również w salonie. Tam odleglość bylaby ok 3m, na ogordzie bez większej różnicy bo będzie ok 12m.
 

hubio

New member
BenQ 1210ST wypada ok, ale mimo wszystko wydaje mi się, że ma za małą jasność. Niestety nie widziałem na żywo więc też nie mogę wypowiedzieć się jak wygląda to w praktyce. Ty widziałeś więc też na pewno wiesz co mówisz czy dałoby to obraz na ogrodzie. Co to tej mobilności to nie będzie duża różnica czy będzie projektor wazyl 3,5kg czy 12kg. Przydałby się krótki rzutz takiego względu, że wtedy mógłbym go wykozystać również w salonie. Tam odleglość bylaby ok 3m, na ogordzie bez większej różnicy bo będzie ok 12m.

Jeśli chcesz przenosić to tylko ST. BenQ dodaje odpowiednią poręczną torbę. Łatwo przenosić. Krótki rzut powoduje, że ustawiasz go sobie blisko ściany i masz obraz. Po za tym warto wziąć jeszcze pod uwagę jeden czynnik czyli stopień dopuszczalnej wilgotności powietrza i max/minim temperatury bo jak ma być na dworze to może mieć znaczenie. Tu jednak kompletnie nie wiem. Zdecydowanie bardziej do takich zastosowań co piszesz pasuje mi jakiś ST. Jasność jest ważna, szczególnie w ogródku, ale pamiętaj również o kontraście i innych parametrach. Ja w każdym razie do takiego celu jaki postawiłeś kupiłbym jakiś ST. Poziom 2200 LM jest moim zdaniem wystarczający. Zresztą to są tylko poziomy deklarowane przez producenta, a w rzeczywistości może być lepiej lub gorzej. Ja pamiętam, że ten BenQ miał niezłą jasność.
 
Do góry