nowy projektor do mieszkania-filmy

jerry59

New member
witam,
bardzo prosze o pomoc w doborze nowego projektora do oglądania filmów (filmy odpalane z kompa z blue ray, dvd, youtube oraz wlasne nagrania). Pokój 5x7m, całkowicie zaciemniony. Ekran to ściana pomalowana specjalną farbą o wymiarach 5x2,5m. Odległość od rzutnika do ściany to max ok 6,5m. Do tej pory używałem Optoma 141X i byłem dość zadowolony, w tych warunkach spisywał się dość dobrze, czasami tylko lekko gubił ostrość i dość głośno pracował.
czego oczekuje po nowym projektorze:
- możliwie najlepsza jakość obrazu
- możliwie największe pokrycie ekranu (ściany), optoma 141x w tych warunkach pokrywała mi cały obszar - chciałbym aby było tak samo
- funkcji 3d itp nie potrzebuje
- podłączenie przez hdmi, głośnik zbędny

- budżet max 3000zł (idealnie gdzieś w okolicach 2500)
- projektor mam ustawiony na wysokości ok 1,25m, raczej nie chce projektora krotkiego dystansu = zapewne lepszy obraz uzyskam z daleszej odleglosci a tej mam w zapasie 6,5m

Mam na oku Optoma HD27 ale nie wiem czy za te pieniądze nie da sie czegos lepszego? zywotnosc lampy mniej istotna, ogladam ok 40h miesięcznie.
 

jerry59

New member
141x niestety juz nie mam ale go sporo uzywalem i mam porównanie. jaki w tej klasie cenowej będzie najlepszy model? może Epson EH-TW5300 3D?
 

jerry59

New member
Panowie, sam już nie wiem który projektor brać. Zastanawiam się nad Optoma Hd27 i Epson EH-TW5300 3D. Oglądałem materialnawcze na youtube i czernie w epsonie są podobno słabsze, za to szczegóły ma lepsze w porównaniu do tej optomy. Pokój mam całkowicie zaciemniony, ogładam w nocy i zależy mi na jak najlepszym efekcie jakości przy oglądaniu filmów. Tak jak pisałem - mam porównanie jedynie do 141x który odpalałem w tych warunkach i obraz był bardzo fajny, jedynie minus to lekkie rozmycie. Co polecacie brać w tej cenie obecnie?
 

gerrard

New member
Dla mnie najważniejsza jest czerń.
Jej brak najmocniej widać w zaciemnionym kinie.
Obraz powinien być ostry na każdym.
 
Do góry