projektor do 3500zł

Kamillus

New member
Planuje zakup projektora do 3500zł.
Rozsądnym zakupem wydaje mi się Optoma GT1080e, Epson EH-TW5600 3D,Epson EH-TW5400 3D.
projektor będzie znajdować się w podwieszanym suficie pod kątem ok. 2 metrów do ściany na której będzie wyświetlany obraz , kable będą do niego doprowadzone więc łączność bezprzewodowa nie jest mi potrzebna. Projektor będzie potrzebny głównie do oglądania filmów wieczorami. I jeszcze jaki ekran do tego projektora wybrać, chciałbym żeby był automatyczny na pilota ewentualnie elektrycznie zwijany. Czy taki ekran jest potrzebny w ogóle jak doradzacie.

Dziękuję za odpowiedzi
 

Kamillus

New member
czyli rozumiem, ze jak mam miejsce na ścianie na ekran 180 cali to brać ta optome? a jak z jakością takiego oglądania, bo kanapa tez będzie gdzieś w okolicach 2-3 m od ściany. a jak z tym ekranem co radzicie
 

hubio

New member
czyli rozumiem, ze jak mam miejsce na ścianie na ekran 180 cali to brać ta optome? a jak z jakością takiego oglądania, bo kanapa tez będzie gdzieś w okolicach 2-3 m od ściany. a jak z tym ekranem co radzicie

Projektory normalnego rzutu tak są zaprojektowane, że maksymalny obraz jaki można ustawić jest jednocześnie minimalnym jaki da się oglądać, a w zasadzie nie mieści się nawet on w polu widzenia, ale idzie ogarnąć... W związku z powyższym daj sobie spokój z liczeniem tych m. i kup projektor o najlepszym stosunku jakości do ceny. Sugeruję te Epsony co pisałeś.

Z 3 m uzyskach ok 100'' i to jest minimum z jakiego można oglądać taki obraz. Najlepiej z 4m. Jak kupisz sobie projektor ST i rzucisz obraz 180'' i będziesz chciał to oglądać z odległości 2-3m popełnisz błąd podobny do mojego z zakupem projektora ST - wymienisz go :)

Tu masz link do mojego tematu dot. m in. ST:

http://www.hdtv.com.pl/forum/projek...-bialy-czy-szary-zalety-i-wady-projekcji.html
 

bokciu

Banned
czyli rozumiem, ze jak mam miejsce na ścianie na ekran 180 cali to brać ta optome? a jak z jakością takiego oglądania, bo kanapa tez będzie gdzieś w okolicach 2-3 m od ściany. a jak z tym ekranem co radzicie

180 cali z 2-3 metrów to nieporozumienie, ale jeśli masz możliwość, zawsze możesz przybliżyć urządzenie, ustalając w ten sposób optymalną wielkość obrazu.
 

hubio

New member
180 cali z 2-3 metrów to nieporozumienie, ale jeśli masz możliwość, zawsze możesz przybliżyć urządzenie, ustalając w ten sposób optymalną wielkość obrazu.


TYLKO PO CO ? Jaki to ma mieć sens jeśli w TEJ SAMEJ CENIE będzie miał Epsona z upłynniaczem, systemem poprawy jakości obrazu, znacznie szerszym ustawieniem lens shift ?

Jeszcze raz link do mojego tematu, chyba sens kupowania projektorów ST klarowanie wyłożyłem:
Kupno projektorów ST do zastosowania jako kino domowe (w stałym miejscu) nie ma żadnego sensu ponieważ w tej samej cenie kupimy znacznie lepsze projektory normalnego rzutu.

UZASADNIENIE:
Przewagą ST nad normalnym rzutem jest to, że można je postawić blisko ściany (1m daje nam 100'' obraz) i to jest koniec przewagi. No ok. są trochę lżejsze i mobilne oraz w bardzo specyficznym pomieszczeniu, którego jednak sobie nie potrafię wyobrazić można je prawidłowo zamontować. Cała reszta to wady w stosunku do normalnego rzutu - w tym samym przedziale cenowym kupimy projektory z lens shiftem, z upłynniaczem obrazu, z systemami poprawy jakości obrazu. Po prostu lepsze pod każdym względem... Jedyne zastosowanie dla ST jakie widzę to to, że ktoś koniecznie chce mieć na 2 końcu pokoju mebel z książkami lub kwiatkami (bo żona/dziewczyna/matka nie zgadza się absolutnie aby stał projektor) a sufit mu przecieka i jest grzyb uniemożliwiający montaż sufitowy projektora. Mam oczywiście na myśli PROJEKTOR DO KINA DOMOWEGO, bo jeśli ktoś używa go do prelekcji, rzucania slajdów itd to zupełnie inna postać rzeczy bo może po prostu sobie go postawić na stoliku przed tablicą, włączyć i nie szukać miejsca na 2 końcu sali. Ja piszę wyłącznie o zastosowaniu domowym - na stałe. Nie ma to wg mnie sensu

http://www.hdtv.com.pl/forum/projek...-bialy-czy-szary-zalety-i-wady-projekcji.html
 
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
TYLKO PO CO ? Jaki to ma mieć sens jeśli w TEJ SAMEJ CENIE będzie miał Epsona z upłynniaczem, systemem poprawy jakości obrazu, znacznie szerszym ustawieniem lens shift ?

Jeszcze raz link do mojego tematu, chyba sens kupowania projektorów ST klarowanie wyłożyłem:
Kupno projektorów ST do zastosowania jako kino domowe (w stałym miejscu) nie ma żadnego sensu ponieważ w tej samej cenie kupimy znacznie lepsze projektory normalnego rzutu.

UZASADNIENIE:
Przewagą ST nad normalnym rzutem jest to, że można je postawić blisko ściany (1m daje nam 100'' obraz) i to jest koniec przewagi. No ok. są trochę lżejsze i mobilne oraz w bardzo specyficznym pomieszczeniu, którego jednak sobie nie potrafię wyobrazić można je prawidłowo zamontować. Cała reszta to wady w stosunku do normalnego rzutu - w tym samym przedziale cenowym kupimy projektory z lens shiftem, z upłynniaczem obrazu, z systemami poprawy jakości obrazu. Po prostu lepsze pod każdym względem... Jedyne zastosowanie dla ST jakie widzę to to, że ktoś koniecznie chce mieć na 2 końcu pokoju mebel z książkami lub kwiatkami (bo żona/dziewczyna/matka nie zgadza się absolutnie aby stał projektor) a sufit mu przecieka i jest grzyb uniemożliwiający montaż sufitowy projektora. Mam oczywiście na myśli PROJEKTOR DO KINA DOMOWEGO, bo jeśli ktoś używa go do prelekcji, rzucania slajdów itd to zupełnie inna postać rzeczy bo może po prostu sobie go postawić na stoliku przed tablicą, włączyć i nie szukać miejsca na 2 końcu sali. Ja piszę wyłącznie o zastosowaniu domowym - na stałe. Nie ma to wg mnie sensu

http://www.hdtv.com.pl/forum/projek...-bialy-czy-szary-zalety-i-wady-projekcji.html

Ano po to, że nie będzie miał niebieskiej poświaty zamiast czerni, jaką daje w tej klasie Epson.
Rzeczona Optoma ma wystarczającą mnogość regulacji parametrów obrazu, które zapewniają bardzo dobrą jakość za te pieniądze. A co do lens shiftu - nawet bym go nie używał, bo i po co...
I skończ już z tymi swoimi durnymi wywodami w kwestii projektorów ST. Zaczynasz się powtarzać jak dziecko w piaskownicy, a to zaczyna się robić niezdrowe. Zamieść w stopce to "uzasadnienie", a nie będziesz musiał wiecznie pisać tego samego. Albo zrób doktorat z zagadnienia i opublikuj na forum jako memento dla wszystkich.
 

hubio

New member
Ano po to, że nie będzie miał niebieskiej poświaty zamiast czerni, jaką daje w tej klasie Epson.

Epson 5600 ma jakąś niebieską poświatę... ? Pierwsze słyszę... Poświatę to ty chyba masz w głowie, ale nie niebieską :p

Rzeczona Optoma ma wystarczającą mnogość regulacji parametrów obrazu, które zapewniają bardzo dobrą jakość za te pieniądze.

Upłynniacz ? Co jeszcze ?

A co do lens shiftu - nawet bym go nie używał, bo i po co...

Ano po to, że o ile zawsze się znajdzie miejsce na 2 końcu pokoju żeby postawić projektor o tyle nie zawsze miejsce na wprost... Więc ST nawet z tą niby przestrzennym lepszym dopasowaniem przegrywa z technologią lens shiftu. To tylko świadczy o tobie kiedy piszesz "bo i po co..." W zasadzie nic więcej nie trzeba komentować skoro piszesz bo i po co lens shift.

I skończ już z tymi swoimi durnymi wywodami w kwestii projektorów ST. Zaczynasz się powtarzać jak dziecko w piaskownicy, a to zaczyna się robić niezdrowe. Zamieść w stopce to "uzasadnienie", a nie będziesz musiał wiecznie pisać tego samego. Albo zrób doktorat z zagadnienia i opublikuj na forum jako memento dla wszystkich.

Jak jesteś taki kozak to dlaczego w tym temacie kiedy to pisałem jakoś nie zacząłeś ze mną polemizować i przedstawić te cudowne, wielkie właściwości projektorów ST o których nie wiemy ?

Będę powtarzać ZAWSZE jak tylko zobaczę jak ktoś chce tak jak ja władować się na tą minę !
PROJEKTORY ST NIE SĄ DO DOMÓW - DO KINA DOMOWEGO TYLKO NA SALKI WYKŁADOWE !
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
DLP ma lepszą czerń i naturalne kolory . Nie widać pikseli LCD na ekranie i nie jest tak wrażliwe na kurz jak LCD. Delikatność lusterek także jest problemem .
Dla tego nigdy nie polecę projektora lcd :)
 

hubio

New member
DLP ma lepszą czerń i naturalne kolory . Nie widać pikseli LCD na ekranie i nie jest tak wrażliwe na kurz jak LCD. Delikatność lusterek także jest problemem .
Dla tego nigdy nie polecę projektora lcd :)

To już zupełnie inna historia czy lepiej DLP czy LCD czy LcoS. Mnie chodzi wyłącznie o bezsens ST.

Co do czerni ja na swoim Epsonie 9300 jestem z niej bardzo zadowolony. Niesamowite detale w czerniach itd więc może jak ktoś jest wielkim maniakiem czerni lepiej żeby wziął DLP, ale LCD, a szczególnie z MATT GREY też dadzą świetną czerń, a przy okazji parę więcej niż DLP.

Co do pikseli to co masz na myśli ? Ja nie widzę żadnych pikseli. Filtra nie wymieniałem i nie czyściłem od pół roku, nie widać żadnego kurzu... Obecna technologia 3xLCD to już zupełnie co innego niż to co było na początku. Mam wrażenie, że DLP stoi w miejscu, a LCD się nieustannie rozwija...
 

bokciu

Banned
Epson 5600 ma jakąś niebieską poświatę... ? Pierwsze słyszę... Poświatę to ty chyba masz w głowie, ale nie niebieską :p



Upłynniacz ? Co jeszcze ?



Ano po to, że o ile zawsze się znajdzie miejsce na 2 końcu pokoju żeby postawić projektor o tyle nie zawsze miejsce na wprost... Więc ST nawet z tą niby przestrzennym lepszym dopasowaniem przegrywa z technologią lens shiftu. To tylko świadczy o tobie kiedy piszesz "bo i po co..." W zasadzie nic więcej nie trzeba komentować skoro piszesz bo i po co lens shift.



Jak jesteś taki kozak to dlaczego w tym temacie kiedy to pisałem jakoś nie zacząłeś ze mną polemizować i przedstawić te cudowne, wielkie właściwości projektorów ST o których nie wiemy ?

Będę powtarzać ZAWSZE jak tylko zobaczę jak ktoś chce tak jak ja władować się na tą minę !
PROJEKTORY ST NIE SĄ DO DOMÓW - DO KINA DOMOWEGO TYLKO NA SALKI WYKŁADOWE !

Odnoszę wrażenie, że im starszy - tym bardzie niereformowalny. Jedyna słuszna racja jest oczywiście Twoja. Wiecznie wygadujesz bzdury, więc mam do Ciebie gorącą prośbę - nie pisz nic pod moim adresem, nie cytuj moich postów w celu skomentowania oraz ignoruj całkowicie moją osobę. Mam nadzieję, że nie wymagam za wiele. Niestety nie ma możliwości blokowana, bo już dawno bym to uczynił.
Bez odbioru...
 

bokciu

Banned

Kamillus

New member
ok dzięki panowie za odpowiedzi, ale to mi trochę zamieszało w głowie, wiem że nie ma jednoznacznej odpowiedzi co warto kupić. Podejrzewam ze nie będę widzieć różnicy miedzy lcd a dlp. Chce się zmieścić w cenie do 3500zł projektor będzie wisiał na stałe pod kątem do ściany wiec co polecacie porostu w tej cenie. Z czego waszym zdaniem powinienem być zadowolony.
 

hubio

New member
Odnoszę wrażenie, że im starszy - tym bardzie niereformowalny. Jedyna słuszna racja jest oczywiście Twoja. Wiecznie wygadujesz bzdury, więc mam do Ciebie gorącą prośbę - nie pisz nic pod moim adresem, nie cytuj moich postów w celu skomentowania oraz ignoruj całkowicie moją osobę. Mam nadzieję, że nie wymagam za wiele. Niestety nie ma możliwości blokowana, bo już dawno bym to uczynił.
Bez odbioru...

Nie chodzi o żadne racje tylko żeby kolejna tym razem 3 osoba nie została z ręką w d., przepraszam... ST. A co do ciebie to jeśli ty nie będziesz cytował moich wypowiedzi to ja nie będę się też odnosił do twoich, ale ilekroć zakwestionujesz moje zdanie dotyczące BEZSENSU KUPNA PROJEKTORA ST to ZAWSZE BĘDZIE moja REAKCJA !!!! Straciłem przez to 1000zł więc chyba trochę szkoda aby ktoś kolejny tracił.

Co do czerni w DLP czy LCS można dyskutować ale co do sensu kupowania ST do domu dyskusja jest zbędna bo marketingowy bełkot i sztuczki psychologiczne skierowane do ludzi którzy zawsze dążyli do jak największych ekranów bo wiadomo jak ktoś nie miał wcześniej do czynienia z projekcją i tylko TV to 100 calowe kosztują kilkadziesiąt tysięcy a 200 calowe kilka milionów; to jest w stanie się nabrać. Widzisz to w odstępie dosłownie miesiąca jest kolejna osoba, której marzyło się 180 cali z 2m...

A pewno jest jeszcze więcej takich osób, które nie nawet tego nie przeczytają.


Pełna zgoda, a jak wiadomo, czerń to podstawa.

A co to znaczy PODSTAWA ????????????????????????????????????????????

Uważasz, ze każdy jest maniakiem czerni i tylko do tego dąży ? Podstawa w projektorach to jest kontrast drogi bokciu i dlatego LCOS/SXRD kosztują od 10 tyś w górę i są uznawane za najlepsze, a DLP i LCD do 2 tyś w górę. Więc k. jaka czerń to podstawa ??????
 
Ostatnia edycja:

Kamillus

New member
no ok ten benq wydaje się lepszy z wyświetlaniem dlp, a co z ekranem do tego, watro inwestować czy lepiej ścianę pomalować :p
 
Do góry