projektor do 3500zł

hubio

New member
no ok ten benq wydaje się lepszy z wyświetlaniem dlp, a co z ekranem do tego, watro inwestować czy lepiej ścianę pomalować :p

Ja miałem w ciągu kilku miesięcy 4 projektory w tym BenQ 1210 ST, Epsona 6700, a teraz mam Epsona 9300 i nie mówię na podstawie filmików z YT tylko tego co przeżyłem więc jak ktoś kto kupił z rok albo 2 lata temu jeden projektor DLP i ci nawija jaki to jest wspaniały to zastanów się dobrze nad wyborem.

Inny ci poleca Benq W 1400. K. ludzie ogarnijcie się ! Szybki researchi co się okazuje ? Stary model - resztki magazynowe w sklepach - marzenie sprzedawcy lub kogoś kto chce się pozbyć używki aby to wypchnąć, a ty chłopaka na minę wysyłasz ?

A Darbee to z tego co pamiętam jest zaimplementowaną technologią we wszystkich lub prawie wszystkich od 5 tyś w górę Optomach...

Zrobisz jak zechcesz, ale lepiej kup Epsona bo:
1. Będziesz miał równie dobrą czerń lub minimalnie gorszą, a do tego to czego nie masz w DLP czyli:

2. lepsze kolory
3. upłynniacz
4. systemy poprawy jakości obrazu

Jeśli już jednak zdecydujesz się na DLP poszukaj jakiegoś BEnQ byle nie ST
 
Ostatnia edycja:

crash555

New member
Kamillus jakiej wielkości ekran byś chciał uzyskać ?
Przy 2m i projektorze standardowego rzutu uzyskasz tak około 70".
No i z jakiej odległości będziesz oglądał ?
 

hubio

New member
Kamillus jakiej wielkości ekran byś chciał uzyskać ?
Przy 2m i projektorze standardowego rzutu uzyskasz tak około 70".
No i z jakiej odległości będziesz oglądał ?

Pytanie powinno brzmieć z jakiej mu wolno oglądać, a nie z jakiej może ? I jeśli projektor ma być 2m od ściany to trzeba założyć, że i widz ma być w takiej. W tak małym pomieszczeniu ja bym się w ogóle zastanowił czy nie lepiej kupić jakiś TV 65''.
 

bokciu

Banned
Nie chodzi o żadne racje tylko żeby kolejna tym razem 3 osoba nie została z ręką w d., przepraszam... ST. A co do ciebie to jeśli ty nie będziesz cytował moich wypowiedzi to ja nie będę się też odnosił do twoich, ale ilekroć zakwestionujesz moje zdanie dotyczące BEZSENSU KUPNA PROJEKTORA ST to ZAWSZE BĘDZIE moja REAKCJA !!!! Straciłem przez to 1000zł więc chyba trochę szkoda aby ktoś kolejny tracił.

Co do czerni w DLP czy LCS można dyskutować ale co do sensu kupowania ST do domu dyskusja jest zbędna bo marketingowy bełkot i sztuczki psychologiczne skierowane do ludzi którzy zawsze dążyli do jak największych ekranów bo wiadomo jak ktoś nie miał wcześniej do czynienia z projekcją i tylko TV to 100 calowe kosztują kilkadziesiąt tysięcy a 200 calowe kilka milionów; to jest w stanie się nabrać. Widzisz to w odstępie dosłownie miesiąca jest kolejna osoba, której marzyło się 180 cali z 2m...

A pewno jest jeszcze więcej takich osób, które nie nawet tego nie przeczytają.




A co to znaczy PODSTAWA ????????????????????????????????????????????

Uważasz, ze każdy jest maniakiem czerni i tylko do tego dąży ? Podstawa w projektorach to jest kontrast drogi bokciu i dlatego LCOS/SXRD kosztują od 10 tyś w górę i są uznawane za najlepsze, a DLP i LCD do 2 tyś w górę. Więc k. jaka czerń to podstawa ??????

Jesteś jak wrzód na dupie - nie potrafisz nawet uszanować prośby i zamilknąć. Chyba będę musiał tym razem to ja, zgłosić nachalnego użytkownika za nękanie.
 

crash555

New member
Ale może projektor ma być w pokoju na poddaszu i ma wyglądać to tak :
vvsPLI-g3QBB99EOkHxRYsM_TTxOsILMhoHuRdB32Ho



Ale to takie gdybanie, najważniejsze co autor tematu chce osiągnąć, raczej nie kupuje się projektora dla 70", bo tv 60-65" będzie zwyczajnie lepszym wyborem.

W tej sytuacji która przedstawiłem, projektor krótkiego rzutu ma uzasadnienie :p
Tylko przywiesić go bliżej 1-1,5m od ekranu.
 
Ostatnia edycja:

hubio

New member
Jesteś jak wrzód na dupie - nie potrafisz nawet uszanować prośby i zamilknąć. Chyba będę musiał tym razem to ja, zgłosić nachalnego użytkownika za nękanie.

Ok powodzenia - niech zobaczą KTO PIERWSZY na przestrzeni ostatnich miesięcy się wpierd....ł ciągle jak coś napisałem.

I jeśli zobaczę, że komukolwiek polecasz projektor ST do kina domowego, ZAWSZE jak zauważę będziesz miał kontrę. Straciłem przez takich jak ty 1000zł bo wiadomo, że jak człowiek jest zielony to wszystko jest nowością i nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć. Jak by był ktoś taki jak ja teraz to bym tego błędu nie popełnił.

Ludzie nie kupujcie ST licząc na wielki obraz z małej odległości bo go rzeczywiście uzyskacie, ale nie będziecie w stanie z 3 czy 2m objąć wzrokiem 140 - 180 cali !!!
 
Ostatnia edycja:

hubio

New member
chce otrzymać jak najwiekszy możliwy od ogladania ekran z max 3 m odległości od sciany, a telewizora nie chce :)

1. W projektorach ST z 3m będziesz miał jakieś 180 cali i jak będziesz siedział w tej samej odległości to nie obejmiesz wzrokiem całego obrazu, jest to fizycznie nie możliwe

2. 1. W projektorach normalnego rzutu z 3m będziesz miał jakieś 100 cali i jak będziesz siedział w tej samej odległości to prawie będzie ok, w anamorficznych prawidłowo, zalecane są jednak 4m do takiej projekcji

Odpowiadając więc wprost na Twoje pytanie - jakieś 180 cali to jest najwięcej w projektorach ST.
 

bokciu

Banned
Ludzie nie kupujcie ST licząc na wielki obraz z małej odległości bo go rzeczywiście uzyskacie, ale nie będziecie w stanie z 3 czy 2m objąć wzrokiem 140 - 180 cali !!!

"Ludzie nie kupujcie ST licząc na wielki obraz z małej odległości bo go rzeczywiście uzyskacie..." - złota myśl, która stanowi przykład totalnego braku logiki. :)

Ludzie nie kupujcie samochodu z dużą mocą licząc na dobre osiągi, bo je rzeczywiście uzyskacie...

Abstrahujemy tu oczywiście od drugiego członu zdania, gdyż ktoś kto kupuje takowy projektor, liczy się iż może wyświetlić z bliska obraz którego nie obejmie wzrokiem... dokładnie tak jak, że silnik o dużej mocy, będzie paliwożerny i kopiący po kieszeni.
 

crash555

New member
1. W projektorach ST z 3m będziesz miał jakieś 180 cali


Optoma GT1080e o której pisał autor z 2m daje 180" z 3m jest 280"
Z 3 metrów jak napisał hubio, w projektorach normalnego rzutu możesz liczyć na max 100", i jest to wielkość optymalna, taki max do objęcia wzrokiem to pewnie 120".
Kamillus podał byś wymiary pokoju ?
 

Kamillus

New member
pokój będzie miał 4x5 m ale rzutnik będzie w suficie na max 3 m od ściany. Te projektory to podałem tak bo poczytałem o nich, ale jak macie innych faworytów to proszę podać, chce się zmieścić do 3500 zł i tyle :)
 

hubio

New member
"Ludzie nie kupujcie ST licząc na wielki obraz z małej odległości bo go rzeczywiście uzyskacie..." - złota myśl, która stanowi przykład totalnego braku logiki. :)

To nie jest brak logiki tylko ironia, za trudna chyba dla ciebie

Abstrahujemy tu oczywiście od drugiego członu zdania,

To tak jak nasza partia rządząca i Prezydent, który też abstrahuje od jednych przepisów Konstytucji czytając tylko te które chce. Widać, się i bokciowi udzieliło abstrahowanie...

gdyż ktoś kto kupuje takowy projektor, liczy się iż może wyświetlić z bliska obraz którego nie obejmie wzrokiem... dokładnie tak jak, że silnik o dużej mocy, będzie paliwożerny i kopiący po kieszeni.

Jak widzisz ze mną to już 3 osoby. Czy ci tak ciężko pojąć, że jak ktoś całe życie ma do czynienia z telewizorami to większa ilość cali jest dla niego jak święty gral i może "zapomnieć" o tej prostej zasadzie, że nie obejmie tego wzrokiem... To jak wizyta w burdelu z super laskami dla kogoś kto nie miał kobiety przez 30 lat... :) Nie ważne, że może mieć już 70 lat i nie skorzysta :), ale na zasadzie "oczy by jadły"... Nawet faceci od czasu do czasu kierują się emocjami i wyłączają racjonalne myślenie... Ja w zasadzie mimo, że w sprawach technologicznych siedzę od jakiś 30 lat to gdzieś tam z tyłu głowy wiedząc o tym, że nie obejmę wzrokiem całego ekranu pomyślałem sobie, że jakoś to będzie, najważniejsze zobaczyć ten wielki obraz... :) No i ta głupota kosztowała mnie 1000zł. Nie bez znaczenia też była namowa sprzedawcy i brak kogoś takiego jak ja obecnie na tym forum...

A w projektorach wielkość to uzyskamy praktycznie dowolną, nawet takim z Chin za 200zł, ale chodzi o jakość, a w cenie ST mamy normalnego rzutu oferujące znacznie lepszą jakość np. upłynniacz.
 
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
To nie jest brak logiki tylko ironia, za trudna chyba dla ciebie



To tak jak nasza partia rządząca i Prezydent, który też abstrahuje od jednych przepisów Konstytucji czytając tylko te które chce. Widać, się i bokciowi udzieliło abstrahowanie...



Jak widzisz ze mną to już 3 osoby. Czy ci tak ciężko pojąć, że jak ktoś całe życie ma do czynienia z telewizorami to większa ilość cali jest dla niego jak święty gral i może "zapomnieć" o tej prostej zasadzie, że nie obejmie tego wzrokiem... To jak wizyta w burdelu z super laskami dla kogoś kto nie miał kobiety przez 30 lat... :) Nie ważne, że może mieć już 70 lat i nie skorzysta :), ale na zasadzie "oczy by jadły"... Nawet faceci od czasu do czasu kierują się emocjami i wyłączają racjonalne myślenie... Ja w zasadzie mimo, że w sprawach technologicznych siedzę od jakiś 30 lat to gdzieś tam z tyłu głowy wiedząc o tym, że nie obejmę wzrokiem całego ekranu pomyślałem sobie, że jakoś to będzie, najważniejsze zobaczyć ten wielki obraz... :) No i ta głupota kosztowała mnie 1000zł. Nie bez znaczenia też była namowa sprzedawcy i brak kogoś takiego jak ja obecnie na tym forum...

A w projektorach wielkość to uzyskamy praktycznie dowolną, nawet takim z Chin za 200zł, ale chodzi o jakość, a w cenie ST mamy normalnego rzutu oferujące znacznie lepszą jakość np. upłynniacz.

Takie krótkie podsumowanie Twoich durnych dywagacji i jednocześnie zaduma - czy temu człowiekowi da się jeszcze pomóc?
 

hubio

New member
Takie krótkie podsumowanie Twoich durnych dywagacji i jednocześnie zaduma - czy temu człowiekowi da się jeszcze pomóc?

Ale czy ja kiedykolwiek cię obrażałem pisząc o twoim durnym uwielbieniu ST ? Chyba nie... więc może się bardziej ogarnij... Kolejny raz na merytoryczną odp. gdzie już chyba wyraźniej się nie da napisałem ci o ST. Jest mój temat dotyczący tego problemu więc ogarnij się i w końcu napisz coś tam sensownego i MERYTORYCZNEGO broniącego ST. Nie potrafisz ? Jedyne co to obrażać ludzi. Żal mi ciebie bokciu.

Ja w przeciwieństwie do ciebie nie pier.....ę bez sensu tylko próbuję uchronić kogoś przed problemem związanym z nietrafionym zakupem. Mnie to kosztowało 1000zł a jak widać nie tylko ja w pierwszej chwili chcę kupować do małego pomieszczenia projektor dający 200 cali. Jedna osoba oddała, a tu następna być może by kupiła gdyby nie ja... a nawet jak kupi i będzie oglądać te 200 cali z 2m to nie napisze, że nikt jej nie ostrzegł. Nic bokciu pożytecznego nie wnosisz do dyskusji i przeszkadzasz mi kiedy ja próbuję uratować innych przed głupim zakupem, a do tego jeszcze mnie obrażasz !!!!!!!!!!!!!
 

bokciu

Banned
Nie, to Ty wiecznie pierdolisz bez sensu. Jeśli masz nieodpartą potrzebę niesienia pomocy innym - wyjedź na misję do buszu i tam szukaj posłuchu u średnio rozgarniętych plemion. Tutaj nie masz szans przebicia. Ludzie mają swój rozum i Twoje bicie piany oraz wieczne powtarzanie tych samych kwestii niczym dziecko w piaskownicy, nic nie pomoże. Jak to powiedział pewien człowiek o pseudonimie WC - z debilami się nie dyskutuje.
 

gerrard

New member
Czyli projektor 2-3m od ekranu.
Widz także 2-3m.
Oglądanie filmów wieczorem.
Przyjmuje się, że odległość od ekranu dzielona na 1,5 daje szerokość ekranu do komfortowego oglądania.

Do filmów wieczorem lepsze będzie DLP - oferuje ładniejszą czerń.
Ciekawe porównanie LCD i DLP w granicach 4tys.
Dobrze aby projektor zamontowany na 3m dawał jeszcze regulację przekątnej w jedną i drugą stronę.
Moja propozycja to Optoma HD151x.
Jest też sprawdzony Benq W1070+, ale przynajmniej na papierze ma znacznie niższy kontrast.
 

hubio

New member
Jak to powiedział pewien człowiek o pseudonimie WC - z debilami się nie dyskutuje.

No to już wiem kto jest twoim idolem... I wszystko jasne... :) Ale nawet on ma dość pragmatyczne spojrzenie na wiele spraw więc argument postawienia kwiatka zamiast projektora powinien go przekonać do moich racji więc zaznajomię go z tym tematem i ciekawe kogo uzna za DEBILA ?
Tego co uważa, że lepiej kupić coś lepszego w tej samej cenie czy gorszego tylko po to żeby dla 2 końcu pokoju stał kwiatek :)

Obawiam się tylko, że nawet jak WC nazwie ciebie debilem nadal będziesz trwał przy swojej idiotycznej tezie i nie potrafił jej i nie chciał w żaden sposób obronić. Od 2 miesięcy czeka cały temat na ciebie... jakoś bez odpowiedzi tylko ciągłe obrażanie...

Powiem ci, że na takiego pajaca jak ty to od 20 lat nie trafiłem na żadnym forum, a tu proszę - forum hdtv, temat projektory i Pan bokciu w całej trolowo - hejtowej krasie :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry