projektor do 3500zł

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Kolega nie chce nic na suficie.
Podliczająć koszt windy , kabla , to wyjedzie na "0" .
A , na komodzie może stać i nie kłuć w oczy :)
 

gerrard

New member
Jeśli kolejnym problemem stał się offset, to jaki on ma być żeby pasował do planu?
Tzn na jakiej wysokości będzie świecił projektor, a na jakiej będzie dolna krawędź ekranu?
 

hubio

New member
Pisałem żeby kupił Epsona - ustawi sobie tak projekcję jak tylko będzie chciał bo LCD mają ogromne możliwości lens shiftu w stosunku do DLP choć akurat w 5600 dokładnie nie wiem bo nie miałem tego, ale na pewno lepiej niż w DLP.
 

crash555

New member
Kamillus ty chcesz zamontować projektor pod kątem w stosunku do ekranu ?
Wtedy trzeba korygować obraz w trapezie, ale odbywa się to kosztem obrazu.
 

Kamillus

New member
Ok panowie, wiec może wcześniej się nie sprecyzowałem, będzie wybudowany podwieszany sufit pod ten projektor i nie tylko. wydaje mi się że miejsca na maksymalną odległość od ściany będzie jakieś 3 m. Chciałbym żeby też ten projektor nie zwisał na pól pokoju maksymalnie 30cm-40cm a windy też nie chce. Ściany na rzut będzie wystarczająco, mi starczy nawet w miarę "mały" ekran jak na projektory może być 80 ", ważne żeby się to wygodnie oglądało, będę siedzieć też w granicach 3m. Chce się zmieścić w tej kwocie, kable i wszystko będzie wmurowane w ścinę i sufit, wiec wi-fi mi nie potrzebne.
 

gerrard

New member
Projektor jak najwyżej, ekran jak najniżej, a obraz bez korekcji trapezem.
Jednak chyba najtańsze urządzenie z wystarczającym do tego lenshiftem to TW6700.
W prostszych projektorach trzeba iść na kompromis i kombinować z ustawieniem tych 3 rzeczy, aby otrzymać najlepszy efekt.

Wszystkie warte uwagi modele były tu już wymienione.
Pierwszy projektor najlepiej kup wysyłkowo.
Wstępnie go zamontujesz i pare dni potestujesz.
Jeśli nie będziesz zadowolony to oddasz, ale już bedziesz wiedział na czym stoisz.
 
Ostatnia edycja:

hubio

New member
Wszystkie warte uwagi modele były tu już wymienione.
Pierwszy projektor najlepiej kup wysyłkowo.
Wstępnie go zamontujesz i pare dni potestujesz.
Jeśli nie będziesz zadowolony to oddasz, ale już bedziesz wiedział na czym stoisz.

Z tym, że warto wcześniej sprawdzić czy sklep nie pobiera opłaty manipulacyjnej za zmniejszenie wartości rzeczy. Nie można sobie tak w ciągu 14 dni oddawać czego się chce i jak się chce... Część rzeczy jest w ogóle wyłączona np. gry, a wszystkie mają to, że klient odpowiada za zmniejszenie wartości rzeczy. W przypadku projektorów różne sklepy różnie do tego podchodzą... Jedni robią zwrot, jednak większość robi to niechętnie i właśnie z powodu zużycia lampy pobiera opłatę. W jednym sklepie mi powiedziano, że akceptują wyłącznie zwrot gdzie było zużycie 2h w lampie, a tak to minimum 400zł opłaty manipulacyjnej. W innym mogłem wyłącznie wymienić na coś innego itd. Oczywiście wszystkie folie i całość w nienagannym stanie to norma... więc z tym testowaniem nie jest tak różowo...
 

tomwega

Member
TYLKO PO CO ? Jaki to ma mieć sens jeśli w TEJ SAMEJ CENIE będzie miał Epsona z upłynniaczem, systemem poprawy jakości obrazu, znacznie szerszym ustawieniem lens shift ?

Jeszcze raz link do mojego tematu, chyba sens kupowania projektorów ST klarowanie wyłożyłem:
Kupno projektorów ST do zastosowania jako kino domowe (w stałym miejscu) nie ma żadnego sensu ponieważ w tej samej cenie kupimy znacznie lepsze projektory normalnego rzutu.

UZASADNIENIE:
Przewagą ST nad normalnym rzutem jest to, że można je postawić blisko ściany (1m daje nam 100'' obraz) i to jest koniec przewagi. No ok. są trochę lżejsze i mobilne oraz w bardzo specyficznym pomieszczeniu, którego jednak sobie nie potrafię wyobrazić można je prawidłowo zamontować. Cała reszta to wady w stosunku do normalnego rzutu - w tym samym przedziale cenowym kupimy projektory z lens shiftem, z upłynniaczem obrazu, z systemami poprawy jakości obrazu. Po prostu lepsze pod każdym względem... Jedyne zastosowanie dla ST jakie widzę to to, że ktoś koniecznie chce mieć na 2 końcu pokoju mebel z książkami lub kwiatkami (bo żona/dziewczyna/matka nie zgadza się absolutnie aby stał projektor) a sufit mu przecieka i jest grzyb uniemożliwiający montaż sufitowy projektora. Mam oczywiście na myśli PROJEKTOR DO KINA DOMOWEGO, bo jeśli ktoś używa go do prelekcji, rzucania slajdów itd to zupełnie inna postać rzeczy bo może po prostu sobie go postawić na stoliku przed tablicą, włączyć i nie szukać miejsca na 2 końcu sali. Ja piszę wyłącznie o zastosowaniu domowym - na stałe. Nie ma to wg mnie sensu

http://www.hdtv.com.pl/forum/projek...-bialy-czy-szary-zalety-i-wady-projekcji.html
Nie tylko,ja mam np.skos w pokoju i co?Projektor krotkoogniskowy jest dla mnie właściwy.
 

hubio

New member
Nie tylko,ja mam np.skos w pokoju i co?Projektor krotkoogniskowy jest dla mnie właściwy.

Ok... W jakiś bardzo specyficznych warunkach lokalowych też ma zastosowanie, ale projektor stoi pod skosem czy ścianę masz pod skosem ? Bo przecież każdy projektor rzuca projekcję na jakąś płaszczyznę więc po prostu trzeba go ustawić na przeciwko tej płaszczyzny, może być pod skosem i nie potrzeba do tego ST. Sorry, ale nie ogarnąłem tego skosu... ST daje ci tylko możliwość przysunięcia bardzo blisko płaszczyzny projekcyjnej, ale nawet jak by ktoś miał bardzo ciasny pokój to i tak by mu to nic nie dało bo po prostu obraz byłby za wielki. A taki w sam raz dałby mu projektor ST.
 
Do góry