Optoma HD141X nie łapie sygnału

piotrjean

New member
Witam,

korzystam z projektora Optoma HD141X podłączając go przez kabel HDMI do laptopa. Do tej pory wszystko działało. Dziś chciałem podłączyć projektor do laptopa i projektor nie przechwytuje sygnału z laptopa. Po podłączeniu kabla wyświetla się tylko ikonka klepsydry i obraz się nie pojawia. W tym sensie projektor reaguje na podłączenie hdmi do laptopa, ale nie wyświetla obrazu. Próbowałem z innym kablem i laptopem i wygląda to tak samo.
Czy wiecie, w czym może tkwić problem?
 

crash555

New member
Może jakąś nie obsługiwaną rozdzielczość próbuje ustawić, spróbuj zmienić ręcznie po podłączeniu do laptopa na 1920x1080, no chyba że już taka jest.
No i podstawowe pytanie, dobre hdmi masz wybrane w projektorze ?
Wiem ze to głupie pytanie, ale rożnie bywa :)
 

piotrjean

New member
I na hdmi 1 i hdmi 2 nie łapie. Jak podłączę kabel do komputera, to na projektorze pojawiała się klepsydra, a jak odłączę kabel, to pojawia się domyślny ekran projektora, czyli że jakby rozpoznaje, że jest jakieś źródło, ale go nie przechwytuje.
 

Maro1919

New member
HD141x

Witam, nie wiem czy to przypadek ale mi również w tym samym czasie padły dwa porty HDMI, projektor ma dokładnie 2 lata i 2 miesiące .Nic szczególnego się nie wydarzyło, z dnia na dzień po włączeniu nie odnajduje źródła, nie ważne co podczepię i z jaką rozdzielczością. Napisałem do serwisu, odpisali że mogę wysłać na diagnozę (ok 150+przesyłka) . Mi to wygląda na uszkodzenie płyty głównej, niestety niedostępna w Polsce, można kupić z Chin :( .

Wygląda na to że mieli to zaprogramowane .....

Pozdrawiam
Marek
 
Do góry