Optoma HD27 - aberracja chromatyczna?

and13l

New member
Właśnie przesiadłem się ze starej, poczciwej Optomy HD70 na w/w projektor i przyznam, że na pierwszy moment wrażenia są bardzo pozytywne. Jedyne co - to jak dla mnie jest troszeczkę za jasna, szczególnie podczas odtwarzania w pełni zaciemnionym pokoju ale jestem dobrej myśli, że filtrem ND2, ewentualnie MG, poradzę sobie z tym problemem. Mam też wrażenie, że ciut za dużo jest niebieskiego i pewnie kalibracja jest wskazana.
Natomiast - co najbardziej mnie martwi to kolor niebieski w Menu głównym, podobny efekt można było zaobserwować w starych i źle wystrojonych CRT, może jest ktoś w stanie doradzić czy wymaga to wizyty w serwisie czy też ten model już tak ma?
 

Attachments

  • 20171227_225930 (1).jpg
    20171227_225930 (1).jpg
    654,8 KB · Wyś: 109
Ostatnia edycja:

AMP

New member
U mnie jest to samo, i nie tylko menu, dobrze jest to widoczne np po wyświetleniu pulpitu z pc - niebieska poświata pod tekstem, ikonami co sprawia że obraz z daleka wydaje się rozmazany - bez tej poświaty tekst byłby dużo ostrzejszy.
Czy HD27 tak ma? czy ogólnie DLP tak ma?
 

and13l

New member
U mnie jest to samo, i nie tylko menu, dobrze jest to widoczne np po wyświetleniu pulpitu z pc - niebieska poświata pod tekstem, ikonami co sprawia że obraz z daleka wydaje się rozmazany - bez tej poświaty tekst byłby dużo ostrzejszy.
Czy HD27 tak ma? czy ogólnie DLP tak ma?
Niestety wygląda na to ze ten model i nie tylko - HD142x tak już ma a Optoma zbywa z wyjaśnieniem problemu, szkoda bo w poprzednim modelu jaki posiadalem - HD70 nic takiego nie zauważyłem i efekt tęczy był znaaacznie mniejszy, polecam interesującą lekturę na ten temat z AVSForum Optoma HD142x owners - blue glow? - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews
 
Do góry