EPSON EH-TW5300 - Dziwna plamka na obrazie?

Morf3usz

Member
Witam
Od około 2 miesięcy jestem pośiadaczem EPSON EH-TW5300
Wczoraj na czarnym tle na dole po lewej stronie zauważyłem niebieskawą plamkę powiedzmy o wym. 15x10cm ... Nie jest ona może aż tak widoczna, ale od kiedy ją zauważyłem strasznie mnie irytuje.
Ma ktoś jakieś pomysły co to może być?
 

Morf3usz

Member
Odpowiedz od Epsona:
Dziękujemy za skontaktowanie się z Centrum Obsługi Klienta firmy EPSON
Prosze sprobowac:
- przeczyscic soczewke - moze byc zabrudzona a na jasnych kolorach nie jest to widoczne,
- jesli to nie pomoze, prosze sprobowac polaczyc projektow w inny sposob z komputerem (np. inny kabel, inna metoda np. wi-fi)
Przy dalszych pytaniach chętnie służymy pomocą

Nie raczyli napisać czym wyczyścić soczewkę, jakieś rady?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
czym ? wilgotna szmatką i tyle,zadzwoń do nich i powiedź im tak

"próbowałem czyścić soczewkę,podłączałem projektor pod inny komputer używając dodatkowo 3 inne kable hdmi i dalej to występuje w takim razie proszę o przysłanie kuriera(gwarancja door-to-door)).
 
B

burz

Guest
Jaką wilgotną szmatką???

Kup pudełko chusteczek do czyszczenia okularów (optyki), koszt to ok. 5-10 zł. Są wilgotne i nie pozostawia żadnych smug i innych śladów. Ważne - projektor nie może wcześniej pracować, soczewka ma być zimna.
 
Ostatnia edycja:

Morf3usz

Member
Dziękuję Panowie za rady dzisiaj kupię chusteczki i wyczyszczę soczewkę, ale wątpię żeby to pomogło, jak nie będzie efektu to dalej będę suszył głowę serwisowi Epsona.
 

Morf3usz

Member
Panowie jest problem przy czyszczeniu wilgotnymi chusteczkami pod soczewką zrobił się taki oto babol, zaznaczyłem go czarną obramówką:
https://vpx.pl/image/Fy5l
czyżby wilgoć dostała się pod soczewkę?
w tym momencie nie ma wpływu na obraz, a plamka jak była tak jest :(
Zastanawiam się czy jak wyślę projektor na gwarancję to czy w serwisie epsona nie stwierdzą że coś tam sam kombinowałem i odeślą mnie z kwitkiem.
 
B

burz

Guest
mam nadzieję, że nie kupiłeś nawilżonych chusteczek do rąk tudzież dupci niemowlaka - a do czyszczenia optyki... które momentalnie i bez śladu odparowują .
co do tego niby babola, nijak go nie widzę;)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1. Napisz lepiej czy po czyszczeniu usunąłeś pierwotnego babola, czy nie widać go na ekranie?
2. Czy nowy babol jest widoczny na ekranie?
 

Morf3usz

Member
Projektor wysłałem na gwarancję.
Dzisiaj otrzymałem wiadomość od Epsona:
Podjęta została decyzja o wymianie modułu optycznego
czas naprawy nieznany
Co to dokładnie oznacza?
 
Do góry