BENQ W750 - za duży obraz

Fuser.exe

New member
Dzien Dobry,

przeprowadziłem się do nowego mieszkania i mam problem, mój projekt BENQ W750 ładnie ukryty w szafie daje aż za duży obraz, myślę, że to jakieś 200 cali. Trochę to dla mnie za dużo, czy da się jakoś zmniejszyć obraz? Wiem, że zazwyczaj są odwrotne problemy.
 

Fuser.exe

New member
przepraszam ale nie umiem zedytować posta żeby wstawić zdjęcie, w załączniku zdjęcie poglądowe.
 

Attachments

  • rzutnik.jpg
    rzutnik.jpg
    212,3 KB · Wyś: 49

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Widocznie w poprzedniej odległości był odpowiedni rozmiar. Pozostaje zamontować go bliżej ekranu, skoro i tak niewielki zoom jest skręcony do zera...
PS. Post edytuje się w prawym górnym rogu - opcja EDYTUJ obok CYTUJ.
 

Fuser.exe

New member
Myślę, że kreatywne rozwiązanie żeby sprawdzić roboczo jak to wygląda :) Nie uśmiecha mi sie kupowanie uchwytu, załatwianie wiertarki i potem szpachlowanie... To, co miało być zaletą rzutnika nagle okazało się wadą ;p czy sprzedając tego BENQ, który ma 300 godzin przepracowana i jest w stanie idealnym jestem w stanie kupić coś podobnej klasy tylko z 'dłuższym rzutem'??

E: a jeśli będę korzystać z chromecasta do puszczania filmów to cos zmienia?
 

Fuser.exe

New member
a czy mój projektor jest jeszcze jakoś na rynku czy już jest reliktem przeszłości? Kupując go 3 lata temu poniżej 2000 za nowy widziałem, że ceny jeszcze podskoczyły. Mam model w idealnym stanie, jedynie 320 godzin przepracowanych, ile mógłbym za niego dostać?
 

Fuser.exe

New member
Tu jest kalkulator to tego projektora i pokazuje co on "może":
BenQ W750 Projection Calculator - Throw Distance and Screen Size
Inne projektory także są, w razie ew. planów zakupu.
Poszukaj.
Nie sądzę, że sprzedając używkę kupisz także używkę z inną, odpowiednią optyką.
Ale szukaj :)

chyba nie umiem w rzutnik bo przy zoomie 1.0 pokazuje prawidłową odległość rzutnika od ekranu na 5.3 metra czyli idealnie co mam ja....wtedy przekątna obrazu to prawie 4 metry, przecież to rzutnik 720p sprzed kilku lat, jak dla mnie to zdecydowanie zbyt duży obraz. kurde, nie znam się :/
 

hubio

New member
chyba nie umiem w rzutnik bo przy zoomie 1.0 pokazuje prawidłową odległość rzutnika od ekranu na 5.3 metra czyli idealnie co mam ja....wtedy przekątna obrazu to prawie 4 metry, przecież to rzutnik 720p sprzed kilku lat, jak dla mnie to zdecydowanie zbyt duży obraz. kurde, nie znam się :/

Zamontuj sufitowo lub po prostu postaw bliżej ekranu i obraz będzie mniejszy. Problem jest jak jest małe pomieszczenie i nie można ustawić dalej bo ściany, ale bliżej zawsze można. Mniej więcej wszystkie projektory (z wyjątkiem ST/UST) rzucają podobna wielkość z takiej samej odległości więc nie wiem czy uda Ci się kupić jakiś inny żeby mieć pożądaną wielkość.
 

gatar

Active member
Bez reklam
a czy mój projektor jest jeszcze jakoś na rynku czy już jest reliktem przeszłości? Kupując go 3 lata temu poniżej 2000 za nowy widziałem, że ceny jeszcze podskoczyły. Mam model w idealnym stanie, jedynie 320 godzin przepracowanych, ile mógłbym za niego dostać?

Witaj.
Niestety to "relikt".
Moim zdaniem masz dwa "wyjścia"
1. Zakup nowego (używka o opdpowiednich parametrach będzie cięzko) o odpowednich paraemtrach.
2. Montaż na uchwycie sufitowym.
Ile mógłbyś dostać za ten Twój ?
Patrzyłeś na alle.... ? Brak.
Zerknąłeś na olx ? Jeden z mniejszym "przebiegiem" 1399 zł
Nowe mają, teretyczne jakies sklepy za 2200-2600 zł
Nie umiesz Sam tego sprawdzić ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
chyba nie umiem w rzutnik bo przy zoomie 1.0 pokazuje prawidłową odległość rzutnika od ekranu na 5.3 metra czyli idealnie co mam ja....wtedy przekątna obrazu to prawie 4 metry, przecież to rzutnik 720p sprzed kilku lat, jak dla mnie to zdecydowanie zbyt duży obraz. kurde, nie znam się :/
Skoro masz idealnie to zmierz teraz przekątną twojego obrazu, powinno być ok. 4 m ;)
Dzien Dobry,

przeprowadziłem się do nowego mieszkania i mam problem, mój projekt BENQ W750 ładnie ukryty w szafie daje aż za duży obraz, myślę, że to jakieś 200 cali. Trochę to dla mnie za dużo, czy da się jakoś zmniejszyć obraz? Wiem, że zazwyczaj są odwrotne problemy.
200 cali to ok. 5 metrów. Zrób pomiary, fizyki nie przeskoczysz. Niestety sytuacji rynkowej także....
 
Ostatnia edycja:
Do góry