Odległość projektora od głowy/uszu

Laylot

New member
Witam,

Przygotowania pokoju na poddaszu audio/video mocno zaawansowane:)
Po zweryfikowaniu zawartości portfela 3000zł to max, więc wybór projektora padł na Epsona EH-TW5300.

Wszystko dokładnie sprawdziłem na kalkulatorze (a nawet kilku dostępnych w necie) by dokładnie ustalić miejsce wyprowadzenia kabli w suficie (skosie) podwieszanym.
Projektor nie ma lens shiftu, a korzystać z opcji cyfrowej modyfikacji obrazu w pionie nie chcę stąd takie umiejscowienie.

I teraz pytanie odnośnie jego lokalizacji.
Czy według Was odległość projektora od uszu osoby siedzącej na sofie (90cm na głową) nie będzie lekko denerwująca?
Projektor będzie pracował zakładam w trybie ECO (27dB) co nie jest jakimś super osiągnięciem więc zaczynam się niestety obawiać.

Proszę o opinie.

Mam dokładny rysunek, ale niestety nie potrafię go dodać do tematu.
 

muszyna2

New member
Ja mam projektor po swojej lewej stronie chyba nie ma 50 cm i uwierz mi nie słyszę go to znaczy nie przeszkadza a w momencie kiedy zaczyna się film to jak by go nie było. Bardziej dokucza mi otwór wentylacyjny i światło które pada z niego ale to kwestia przyzwyczajenia. Raczej bym się nie przejmował.
 

hubio

New member
Witam,

Przygotowania pokoju na poddaszu audio/video mocno zaawansowane:)
Po zweryfikowaniu zawartości portfela 3000zł to max, więc wybór projektora padł na Epsona EH-TW5300.

Wszystko dokładnie sprawdziłem na kalkulatorze (a nawet kilku dostępnych w necie) by dokładnie ustalić miejsce wyprowadzenia kabli w suficie (skosie) podwieszanym.
Projektor nie ma lens shiftu, a korzystać z opcji cyfrowej modyfikacji obrazu w pionie nie chcę stąd takie umiejscowienie.

I teraz pytanie odnośnie jego lokalizacji.
Czy według Was odległość projektora od uszu osoby siedzącej na sofie (90cm na głową) nie będzie lekko denerwująca?
Projektor będzie pracował zakładam w trybie ECO (27dB) co nie jest jakimś super osiągnięciem więc zaczynam się niestety obawiać.

Proszę o opinie.

Mam dokładny rysunek, ale niestety nie potrafię go dodać do tematu.

Ja mam swój projektor w odległości 40cm od głowy i w trybie eco i średnim po włączeniu filmu zapominam o nim. W trybie max lampy słychać.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
A , nie możesz ustawić projektor na stoliku kawowym , a raczej na jego półce ?
Obawiam się, że przy tych skosach , to się będzie lekko gotował .
Może zainteresuje Ciebie mój Benq ?
 
Do góry