pomoc przy wyborze - Mitsubishi HC 7800D

Laylot

New member
Witam,

Właśnie przygotowuję sobie pokój do kina domowego.
Nadszedł czas na zakup jakiegoś projektora i tutaj (a jestem w tym temacie zielony) pojawiło się dużo pytań.

Mam kolegę, który kilka lat temu kupił nówkę Mitsubishi HC7800D. Od roku, po zakupie jakiegoś wypasionego telewizora (nie wiem jaki) projektor jest bardzo rzadko odpalany. Do tej pory ma wyświetlone na trybie ECO około 1500 godzin. Oczywiście zadbany (jak nowy).
Ciężko mnie i koledze było znaleźć ten konkretny model na rynku wtórnym dlatego też i trudno było ustalić cenę. Na tą chwilę zaproponował 4500zł.

I tutaj pojawiają się pytania, od których mocno uzależnione jest dalsze poszukiwanie:

Czy za tą cenę warto czy może cena powinna być inna? (niższa)
Czy w tej cenie nie lepiej kupić jakiś inny projektor? - jeżeli tak, to jaki?

Tak ogólnie co do przeznaczenia: nie gram na komputerze więc projektor ma służyć tylko do oglądania filmów i koncertów.
Pokój będzie przygotowany tylko pod ta funkcję - wszystkie ściany i sufity malowane będą na ciemny szary.

Będę wdzięczny za każdą pomoc, opinię.
Pozdrawiam.
 

crash555

New member
Ten projektor jest jest z 2011r. Ciężko powiedzieć czy za te pieniądze 4500zł nie kupi się teraz nowego projektora o podobnych, lub lepszych parametrach.
Ale to musi się wypowiedzieć ktoś, kto się na tym zna.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Taniej i lepiej wyjdzie mój zestaw Benq w 1400 , 5 x okulary i procesor Darbee 5000s . Zapraszam na demo :)
 

Laylot

New member
ten Benq w 1400 chyba droższy niż 4500, zresztą wolałbym wydać jednak trochę mniej.
A jaka według Was powinna być cena tego używanego Mitsubishi? Przy jakiej kwocie jego zakup będzie ok?
 

Laylot

New member
Tak z czystej ciekawości... jaka według Was powinna być cena tego używanego Mitsubishi? Bo ciężko mi znaleźć ten konkretnie model na rynku wtórnym.
 

artuja

New member
Hey. Właśnie kupiłem taki projektor za 1600. Jutro ma byc. Przesiadam się z hc 3800.mam nadzieje ze warto.bo stary proj. To dobry sprzęt.
 
Do góry