Ile maksymalnie nit-ów (Jaki projektor) do oglądania filmów/ grania xbox one x w zaciemnionym pokoju będzie odpowiedni do uzyskania świetnej jakości o

SeBaLy

New member
Witam, obecnie posiadam projektor lg pa70g wyświetlam ekran około 95 cali, wisi na statywie bocznym przytwierdzonym do ściany a odległość jego od wyświetlanego obrazu to 2,8m, wymiary pokoju to 5,5 m x 3,5m jasne beżowe ściany i biały sufit. Chciałbym przerzucić się na lepszy projektor do oglądania filmów w fullhd z niskim input lagiem do grania na konsoli xbox one x. Wybrałem 3 modele (epson 6700, epson 5650, oraz sony SONY VPL-HW45ES/B, benq 2000. W pokoju planuję zamontować ekran z płyt hdf i pomalować farbą Tikkurila H499 gray mat, natomiast sufit i ściany prostopadłe jakąś czekoladową matową farbą aby za bardzo nie odbijały światła. Teraz pytanie wpada gdyż odległość jaka mnie interesuję projektora od ściany to od 2,8m(wtedy wstawiłbym projektor w stary statyw) a maksymalnie do 4m. Z uwagi iż mam dość wąską ścianę długość ekranu jaka mnie interesuje to max 215-220cm. Teraz jaki projektor polecacie aby w zaciemnionym pokoju lub z lekką lampą można było wychwycić maksymalny kontrast i świetną jakość obrazu i nasycenie kolorów. Pytam gdyż w Projection Calculator Pro wszystkie projektory pokazują przy tym wymiarze ekranu strasznie dużo nitów więc czy nie będą te projektory dawać za bardzo po oczach. Oile w filmach 3d będzie to dobre rozwiązanie to jak sprawa się ma do filmów 2d/gier na xboxie jaki przedział nitów będzie odpowiedni?
 

SeBaLy

New member
buldoggg Mi chodzi głównie żeby za dużo nitów nie było w zaciemnionym pokoju. Podam ci to na przykładzie epson 6700. Chce ekran o długości 215 cm gdyż dłuższy ekran mnie nie puszcza bo mam na tej ścianie drzwi. Przy tej długości ekranu odległość od projektora to 284 cm i wtedy obraz ma 184 nity to nie uważasz że to za dużo jak na zaciemniony pokój a co za tym idzie czerń i kontrast będzie gorszy czyli bardziej szarawy niż czarny?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli zależy Tobie na czerni , to odpuść LCD. Mam Magicscreen do sprzedania , możliwość docięcia na żądany wymiar .
 

SeBaLy

New member
Czyli iść w SONY VPL-HW45ES/B lub benq w2000. Jaka cena za ten magic screen ? Wielkość ekranu jaka mnie interesuje to koło 220cm na 130cm
 
Do góry