Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Projektory, ekrany do projekcji...Wszystko związane z projektorami etc.

Wróć HDforum > Video > Projektory, ekrany do projekcji... > Problem z ustawieniem projektora
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Dec 2013
02-12-2017, 20:51
Domyślnie Problem z ustawieniem projektora

Witam zaznaczam że jestem zielony w tym temacie także od początku kupiłem projektor Optoma HD1080e i problem zaczął się na samym początku projektor planowałem zamontować nad kanapą która jest oddalona od ekranu 4m lecz ekran rzucany na ścianę jest ogromny zmniejszałem w ustawieniach ale zbyt dużo mi to nie dało. Czy to jest normalne w projektorach czy ja kupiłem jakiś badziew albo nie potrafię go ustawić. Proszę o pomoc
Odpowiedź z Cytatem
wisnix jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Full HD

Meldunek: Feb 2016
02-12-2017, 21:14
Domyślnie

Jest , to projektor ST , czyli krótkiego rzutu . Aby uzyskać 100" , projektor stawiasz około 100 cm od ekranu . Nie masz żadnych regulacji . Jak duży masz ekran ?
Postaw projektor na taborecie i przybliżaj lub oddalaj (do i od ) ekranu , aby wpisać obraz w ekran. Następnym problemem może być wysokości powierzonego ekranu .
Możesz zamocować projektor do sufitu a dłuższym uchwycie , przed ekranem .
Wpisz na YouTube Optoma GT 1080 i zobaczysz jak wygląda instalacja .
Odpowiedź z Cytatem
mac-ony jest offline
Senior Member

Meldunek: Sep 2009
03-12-2017, 11:18
Domyślnie

Cytat:
Napisał wisnix Zobacz post
Witam zaznaczam że jestem zielony w tym temacie także od początku kupiłem projektor Optoma HD1080e i problem zaczął się na samym początku projektor planowałem zamontować nad kanapą która jest oddalona od ekranu 4m lecz ekran rzucany na ścianę jest ogromny zmniejszałem w ustawieniach ale zbyt dużo mi to nie dało. Czy to jest normalne w projektorach czy ja kupiłem jakiś badziew albo nie potrafię go ustawić. Proszę o pomoc
Kolejna ofiara ST ? Trzeba było czytać jak na tym forum pisałem o głupocie jakiej jest kupowanie projektorów ST ! Projektory ST to największy idiotyzm jaki ktoś wymyślił.

W tej cenie kupisz normalny projektor z wieloma funkcjami poprawiającymi obraz. Projektor ST ma tylko jedno zastosowanie - chcesz mieć kwiatki z tyłu na meblu zamiast projektora, a projektor na ławie I to jest wszystko ! Projektory są tak konstruowane (piszę oczywiście o normalnym rzucie), że obraz jaki rzucają z minimalnej odległości jest jednocześnie minimalną odległością do oglądania (a w zasadzie i tak 1m powinno się być dalej). Przykładowo projektor ustawia się na przeciwległej ścianie w odległości 3m i rzuca obraz 100''. Jednocześnie te 3m to jest minimalna odległość żeby objąć wzrokiem te 100''. W tej samej odległości ST rzuci obraz 160'' co oczywiście nie pozwoli na objęcie tak dużego obrazu wzrokiem. Tak więc żeby mieć 100'' trzeba go ustawić jakiś 1m od ekranu. Reasumując projektory ST nie mają absolutnie żadnego sensu bo trudno mi sobie wyobrazić sytuację, że ktoś nie będzie miał na drugim końcu pokoju kawałka mebla lub sufitu gdzie mógłby zamontować projektor, a właściwie to jedyne uzasadnienie ST !
Odpowiedź z Cytatem
hubio jest offline
reklama

Full HD

Meldunek: Feb 2016
03-12-2017, 11:49
Domyślnie

Jeżeli kupiłeś go droga internetową , to najprościej go oddać.
Odpowiedź z Cytatem
mac-ony jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Oct 2009
03-12-2017, 13:54
Domyślnie

Cytat:
Napisał hubio Zobacz post
Kolejna ofiara ST ? Trzeba było czytać jak na tym forum pisałem o głupocie jakiej jest kupowanie projektorów ST ! Projektory ST to największy idiotyzm jaki ktoś wymyślił.

W tej cenie kupisz normalny projektor z wieloma funkcjami poprawiającymi obraz. Projektor ST ma tylko jedno zastosowanie - chcesz mieć kwiatki z tyłu na meblu zamiast projektora, a projektor na ławie I to jest wszystko ! Projektory są tak konstruowane (piszę oczywiście o normalnym rzucie), że obraz jaki rzucają z minimalnej odległości jest jednocześnie minimalną odległością do oglądania (a w zasadzie i tak 1m powinno się być dalej). Przykładowo projektor ustawia się na przeciwległej ścianie w odległości 3m i rzuca obraz 100''. Jednocześnie te 3m to jest minimalna odległość żeby objąć wzrokiem te 100''. W tej samej odległości ST rzuci obraz 160'' co oczywiście nie pozwoli na objęcie tak dużego obrazu wzrokiem. Tak więc żeby mieć 100'' trzeba go ustawić jakiś 1m od ekranu. Reasumując projektory ST nie mają absolutnie żadnego sensu bo trudno mi sobie wyobrazić sytuację, że ktoś nie będzie miał na drugim końcu pokoju kawałka mebla lub sufitu gdzie mógłby zamontować projektor, a właściwie to jedyne uzasadnienie ST !
W moim przypadku jedynym słusznym rozwiązaniem jest projektor ST...Tak więc idiotyzmem jest pieprzenie takich głupot jakie uskuteczniasz od dłuższego czasu....Panie prawniku
Odpowiedź z Cytatem
bokciu jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Jan 2009
03-12-2017, 15:04
Domyślnie

Bo hubio nałykał się wiedzy i strzela morałami. Jak 16 latek spermą ☺
Akurat kolega źle kupił, nie poczytał.
Ale jak ktoś kupuje z rozmysłem st, to czemu nie....
Odpowiedź z Cytatem
RAF1977 jest offline
Junior Member

Meldunek: Dec 2013
03-12-2017, 18:53
Domyślnie

Ok we wtorek zwracam towar na szczęście nauczyłem się kupować w sklepach internetowych dzięki za pomoc
Odpowiedź z Cytatem
wisnix jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania