Problem z ustawieniem projektora

RAF1977

Banned
To tylko moja opinia. Nie wiem jakie są opinie fachowców w tej kwestii. Miałem w życiu ok 10 telewizorów LCD i 4 projektory i każdy z tych projektorów miał lepszą czerń. Choćby efekt cloudingu występujący w większym lub mniejszym stopniu praktycznie w każdym telewizorze LCD degraduje znacząco czerń. Obecnie mam Samsunga UE65JS8500, a więc dość wysoki model z 2015 r za 11000zł (wtedy tyle dałem) i tylko JS9500 było jeszcze wyższym modelem Samsunga; i każdy z projektorów jaki miałem łącznie z tym BenQ 1210ST miał czerń o wiele, wiele lepszą. Sam clouding jaki mam na telewizorze po bokach degraduje czerń. Oczywiście ludzie robią tak, że zmniejszają podbicie matrycy do 5 i nie widzą cludingu, może nawet mają lepszą czerń z tym, że kontrast mają gorszy od naszych projektorów :) nie mówiąc już o tym, że o detalach w czerniach mogą zapomnieć...

Więc - proszę - masz Raf konkretne dane.
To nie są żadne dane, tylko "twoje zdanie".
Moje jest całkiem przeciwne. Ale nie obwieszczam go wszem i wobec, jako "jedyna prawdziwa prawda".

Ps.
Jak widzę, w tamtym temacie parę osób, też podziela moje zdanie.
 
Ostatnia edycja:

hubio

New member
To nie są żadne dane, tylko "twoje zdanie".
Moje jest całkiem przeciwne. Ale nie obwieszczam go wszem i wobec, jako "jedyna prawdziwa prawda".

Ps.
Jak widzę, w tamtym temacie parę osób, też podziela moje zdanie.

A ja tak ? Kiedy ? Gdzie ? Jeśli odniosłeś takie wrażenie to bardzo mylne. W tamtym temacie jasno napisałem żeby nikt nie wyciągnął podobnych wniosków co Ty. I co do podzielania zdania to tylko w tezie 3.

Nie uważasz, że Twój 7300 ma rewelacyjną czerń ? Myślałem, że jesteś zadowolony.
 

RAF1977

Banned
Nie lepszą od tv LCD, jak ty to obwieścileś.
Jestem zadowolony z projektora ale to nie zmienia faktu, że tv ma lepszą czerń.
 

hubio

New member
Nie lepszą od tv LCD, jak ty to obwieścileś.
Jestem zadowolony z projektora ale to nie zmienia faktu, że tv ma lepszą czerń.

No to znaczy, że tylko ja zawsze trafiałem na clouding (zresztą nie specjalnie mi to przeszkadzało) i w porównaniu z TV z cloudingiem projektor nie daje bardziej smolistej czerni, ale nie ma jasnych plam :)

Kiedy kupowałem swój ostatni TV 2 lata temu jak czytałem, także na tym forum pisano, że praktycznie każdy egz. ma clouding więc nawet z tym nie walczyłem. 2 lata w RTV to przepaść. Widocznie teraz tego nie ma lub jest w mniejszym stopniu. Reasumując wyciągnąłem mylny wniosek na podstawie swoich doświadczeń. Z 2 strony fajnie nie jest być tak zakręconym na punkcie czerni :) bo nie ma problemów z pasami itd podczas korzystania z projektora :)
 
Do góry