Chinszczyzna - Xiaomi mi laser projector

KerUr

New member
Witam

Co myslicie o takich paramatrach - znalazłem projektor na chinskiej aukcji

Marka: Xiaomi
Typ wyświetlacza: DMD
Rozdzielczość Wsparcie: Full HD (1920 x 1080)
Jasność: 5000 lumenów
Rzut Ration: 0,233: 1
Wielkość obrazu: 12 - 150 cali
Bluetooth: Bluetooth 4.0

Parametry optyczne
Wyświetlacz: 0,47 cala DMD
Rozdzielczość: Full HD (1920 x 1080)
rozdzielczości Support: 4K
źródło światła: ALPD 3,0
Jasność: 5000 lumenów w trybie światła: podświetlane, film, normalny
tryb Auto: oszczędny, oko chronią
Jasność jednolitości: JBMA więcej niż 80 procent
gamy kolorów NTSC 80 - 85 procent
Środek kontrastowy: 2500: 1 - 3500: 1
Kolor temperatura średnia zimno kolor, kolor ciepła
projekcji parametr
stosunek rzutu: 0,233: 1
najlepszą odległość projektu: 150 cali

System Parametr

Procesor: Cortex-A53 T968 4-core 1.8GHz / 64bit
RAM: 2GB DDR3
ROM: 16GB eMMC Flash

Funkcja System

Działać OS: MIUI TV
Wsparcia Android: Android 6.0 i powyżej
WiFi: 2,4 GHz dual-band + 5GHz
Bluetooth: V4.0
HDR: wsparcie
korekcja zniekształceń trapezowych: cztery rogi, rogi osiem
Zbliżenie: Power Focus
3D: wsparcie

Inne parametry
Dźwięk: DOLBY
głośnik zewnętrzny: wspieranie
Głośnik: pełna częstotliwość głośnika x 2 + wysokiej częstotliwości głośników x 1
Pilot: Bluetooth, głos, dotyk kontrolny
połączenia: Ethernet x 1, SPDIF x 2, wyjście audio x 1, AV 3,5 x 1, USB 3,0 x 1 ARC x 1, HDMI 2,0 x 2 USB 2,0 x 1
głosu: mniej niż 32dB (25 Deg.C)
zasilania zużywają: 250W (max)

Rozmiar waga

Waga produktu: 7,0000 kg
masy pakietu: 8,9000 kg
wielkości produktu (D x S x W): 41,00 x 29,10 x 8,80 cm / 16,14 x 11,46 x 3,46 cala
rozmiar pakietu (D x S x W): 54.00 x 44,00 x 17,50 cm / 21,26 x 17,32 x 6,89 cala

Zawartość Paczki
1 x Xiaomi Mijia Laser Projector
1 x pilot zdalnego sterowania (bateria nie jest w zestawie)
1 x chiński Instrukcja obsługi
1 x kabel zasilający
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Czego oczekujesz od takiego projektora ? Jaki koszt ? Jakie pomieszczenie ? Do czego będziesz go używać ?
 

KerUr

New member
Czego oczekujesz od takiego projektora ? Jaki koszt ? Jakie pomieszczenie ? Do czego będziesz go używać ?

W zasadzie chodzio mi o wasze zdanie czy taki projektor z takimi parametrami moze istniec i co o nim myslicie ?

Bo z tego co orientuje sie na rynku projektorów to zaden z topowych producentów nie oferuje takich parametrów dla FHD z UST.

Aktualna cena tego projektora to ok 7k PLN - chinskie sklepy wysyłkowe wiec wcale nie mało.

Ja jesli bym go kupił to z racji 25k h i 5k lumenów urzywał bym go do wszyskiego (zamiast telewizora).
Pokoj mam w kwadracie 4.65x4.65m ( jedna sciana boczna ciemny granat, druga okna z póki co jasnymi roletami, sufit niestety biały )
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Patrząc na parametry, jest to chyba w zasadzie kombajn z wbudowanym soundbarem i odtwarzaczem. Wygląda fajnie, ale cena trochę odstrasza. Za 3K zł zastanawiałbym się nad nim :)
Chociaż oglądając prezentrację na YT, jestem pod wrażeniem!

https://www.youtube.com/watch?v=KCXXs8pG_fM

Najlepiej byłoby go obejrzeć i przetestować na żywo
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Po pierwsze możesz być pewny, że to sprzęt producenta, który dba o dobre imię. Nie rozleci sie jak inne chińczyki. Po drugie skoro wiesz, że nikt inny nie daje takich parametrów a Xiaomi na parametrach nigdy nie ściemniało, to nie musisz nas pytać o zdanie tylko kupuj.
 

KerUr

New member
Patrząc na parametry, jest to chyba w zasadzie kombajn z wbudowanym soundbarem i odtwarzaczem. Wygląda fajnie, ale cena trochę odstrasza. Za 3K zł zastanawiałbym się nad nim :)
Chociaż oglądając prezentrację na YT, jestem pod wrażeniem!

Najlepiej byłoby go obejrzeć i przetestować na żywo
[FONT=&quot]
[/FONT]No jestem prawie zdecydowany go kupić może nawet przed świętami.

cena wysoka bo ok 2k zabiera pośrednik - cena w chinach w przeliczeniu na PLN to ok 5k PLN
Od jakiegoś czasu obserwuje powolny ale systematyczny spadek ceny - pierwotnie ok 8k PLN[FONT=&quot]

[/FONT]z drugiej strony na początku roku będzie dostępny Benq W1700

ww w.benchmark.pl/aktualnosci/benq-w1700-projektor-4k-hdr-do-kina-domowego.html
 

zibi_pl

New member
Tez interesowalem sie tym modelem ale gdzies wyczytalem ze inputlag na poziomie ok 70ms (moge sie mylic bo nie pamietam zrodla info) wiec do gier lipa. Ale jak ktos by go mial to poprosze o wnikliwe testy ;)
 

KerUr

New member
Tez interesowalem sie tym modelem ale gdzies wyczytalem ze inputlag na poziomie ok 70ms (moge sie mylic bo nie pamietam zrodla info) wiec do gier lipa. Ale jak ktos by go mial to poprosze o wnikliwe testy ;)

Witam

No właśnie tego jednego wskaźnika nigdzie nie jestem w stanie potwierdzić, 70ms to wartość mało atrakcyjna.



Edit znalazłem 88ms ciekawe na ile to jest potwierdzone

http://www.avsforum.com/forum/68-di...ra-short-throw-laser-projector-1-500-usd.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry