optoma hd27, problem z kolorem czerwonym po 450h

4promile

New member
Chciałem zapytać czy przesycenie koloru czerwonego po 450h pracy lampy w projektorze Optoma HD27 jest normalne? W czasie oglądania filmu kolory płynnie zjechały w ciągu sekundy, w sensie poczerwieniło "trochę" obraz. Kolor świecącej lampy (który widać przez kratki wentylacyjne w projektorze) świeci teraz lekkim beżowym, zdaje mi się, że wcześniej świeciło czystą bielą. Skorygowałem kolory w menu i trochę udało się tę irytującą czerwień poprawić ale nadal "coś" w obrazie mnie irytuje. W sensie inne kolory chyba też oberwały, bo nie jest to już to co było na początku. Resetowałem też ustawienia. Projektor w ciągu swych 450h pracował głównie (ponad 300h) w trybie Dynamic Black, czyli trybie który płynnie regulował moc lampy i był w tym trybie kiedy ta czerwień zjechała (w tym trybie niby 8000h ma lampa przetrwać).
Po tej korekcji kolorów w menu w sumie już nikt poza mną nie zauważa problemów z kolorem i nie wiem czy na gwarancję z tym iść (nie chcę im tam dziwnych problemów wymyślać, że mi czerwony przeszkadza).
Słyszał ktoś o podobnym problemie z zaczerwienieniem obrazu w tym lub innych modelach projektora?
 

bokciu

Banned
Zgłosiłbym ten fakt do serwisu, od tego jest. Nie wiesz, czy to nie początek większych problemów, które dopiero nadejdą. Sam objaw normalny raczej nie jest, poza tym zawsze możesz zadzwonić i porozmawiać wstępnie oraz naświetlić sprawę. Miałem tylko raz okazję rozmawiać z serwisem Optomy i wrażenia bardzo pozytywne. Człowiek z którym rozmawiałem, bardzo konkretny i starał się być pomocny, więc nie musisz się raczej obawiać, że Cię zbędą. Jeśli się zdecydujesz - napisz co ustalili.
 
Do góry