Bardzo niskobudżetowy projektor

Meus

New member
Potrzebuję projektor do 400 zł, najlepiej używany, co byście polecili godnego dostępnego na allegro?
Linka do listy niestety nie mogę póki co wrzucić ze względu na małą ilość postów.
Wiem już że są to bardziej zabawki niż projektory z prawdziwego zdarzenia, ale taki jest budżet
Jest ogólnie dwóch wiodących sprzedawców-handlarzy używanych projektorów na allegro z większości regenerowanymi lampami, myślicie że warto od nich coś kupić, plusem jest przynajmniej 3-miesięczna gwarancja, czy lepiej może od osoby prywatnej?
Chciałbym żeby miał rozdzielczość 1280x1024, ale chyba może być z tym ciężko, ciekawe jak wyglądałby obraz z około 2,5 metra przy 1024x768, dodatkowoo większość z nich jest przystosowana do 4:3 więc i tak ostatecznie będzie mniej. Nie wymagam dużo, aktualnie oglądam na monitorze 14", telewizora nie posiadam i nie chcę mieć więc i tak powinno być lepiej na projektorze 1024px niż w obecnych warunkach.
Jaką polecilbyście firmę? Może nawet takie niskobudżetowe modele Może miał ktoś podobny dylemat i orientuje się w temacie
Duża była by różnica pomiędzy 1024px a 1280px?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
czy duża jest różnica pomiędzy 1024 a 1280 ? a duża jest różnica pomiędzy 640x480 ? jeżeli będziesz miał projektor ustawiony na 20 cali to nawet 640x480 będzie ok

ps- Wszystko rozchodzi się o wielkość obrazu którą chcesz uzyskać,wydaje mi się że takie 1024x768 to max 40" żeby obraz był jako tako do 1280x1024 to max 60-70" do full hd max to 130-140" ale trzeba pamiętać o jeszcze jednym parametrze czyli odległość od ekranu :)
 

Piter_kr

New member
Ja kupiłem niedawno NEC M230X za 499 na allegro.
Mocno świeci ,można oglądać nawet w pochmurny dzień , a lampa w trybie eko podobno może wytrzymać 6000h. Trochę słaby kontrast , ale za te pieniądze... Szukaj z gwarancją od dobrego sprzedawcy .
 
Do góry