Optoma H183X

muszyna2

New member
Dzień dobry mam takie zapytanie czy do oglądania filmów i seriali hd dla niewymagającego fana dużego ekranu taki projektor powinien wystarczyć? Chciał bym zamienić obecnie używany projektor hd na coś firmowego. Pokój szeroki 5 metrów długi na 4 metry. Projektor między głowami ekran 120 cali. Do projektora podłączony kiano slim stick dźwięk bo bluetooh z soundbar samsunga. Z góry dziękuje za poradę i uwagi.
 

crash555

New member
Dzień dobry, napisał byś jaki projektor obecnie posiadasz. I ja bym na twoim miejscu zastanowił się nad dopłata do HD140x. Full hd jest standardem i w nim wychodzą wszystkie seriale i filmy. Zakup projektora jest na lata, a dopłata nie jest ogromna. Ja w hd141x wylatałem już 1600h na lampie w 11 miesięcy. Spora zasługa tu netflixa :).
 

muszyna2

New member
Dzięki za odpowiedz. Od dłuższego czasu używam chińskiego wynalazku Excelvan CL720D i proszę mi wierzyć daje to to radę. Cieszy oglądanie na dużym ekranie. W pokoju jaki mam do tego przeznaczony efekt jest jak dla mnie naprawdę ok. Oglądamy większość plików hd dlatego moje pytanie o projektor hd. Chciał bym przeskoczyć na coś co wydaje mi się da mi lepsze kolory kontrast itp. Pokój jak pisałem 4x5 gdzie odległość projektora od ekranu to około 3,5 m całość 4 metry(poddasze więc jest skos). Projektor na wysokości około 90 cm. Niestety projektor jest między głowami ale generalnie nie przeszkadza to oprócz dość wysokiej głośności która skutecznie zagłuszana jest przez soundbar. Pokój o jasnych ścianach(żółte). Ekran biały mat 120 cali. Ze względu na zaciemnienie pokoju jasne ściany i ekran nie chciał bym też jasnego projektora. Do h138x też mam obawy o jasność. Biorę też pod uwagę projektory Benq W1090 i W1050 tylko nie wiem czy w moim przypadku fhd i dodatkowy wydatek prawie tysiąca złotych ma sens przy 95% materiału hd. Chyba że przyszłościowo. Kto wie może gdybym zainwestował w fhd to i pewnie zagościły by filmy i seriale fhd. Kurcze jest dylemat może crash555 masz rację :) sam już nie wiem. Pozdrawiam
 
Do góry