Zakup projektora do 12 tys. zł.

hubio

New member
Można przyjąć, że Wrocław :)
Jeśli dobrze rozumiem, większa jasność***przyda się podczas oglądania przy np. zapalonym świetle, zgadza się? I w tych warunkach 7300 będzie wystarczający nawet porównując go z 9300.

Nie - jasność dotyczy np HDR, mocy lampy. Przy zapalonym świetle nie ogląda się projekcji kina domowego...
 

sham4n

New member
Nie - jasność dotyczy np HDR, mocy lampy. Przy zapalonym świetle nie ogląda się projekcji kina domowego...

Nie chodzi mi o pełną jasność tylko powiedzmy lekki półmrok :) Np. podczas oglądania meczu nie musi być***100% zeciemnienia.
Ale ok, myślę że nic lepszego od TW7300 (w tej cenie) nie znajdę***:)
Pytanie jeszcze czy warto oddać***go do profesjonalnej kalibracji?
 

hubio

New member
Nie chodzi mi o pełną jasność tylko powiedzmy lekki półmrok :) Np. podczas oglądania meczu nie musi być***100% zeciemnienia.
Ale ok, myślę że nic lepszego od TW7300 (w tej cenie) nie znajdę***:)
Pytanie jeszcze czy warto oddać***go do profesjonalnej kalibracji?

Nawet całkowite odcięcie światła zewnętrznego nie jest wystarczające bo najlepiej mieć jeszcze ciemne ściany i sufit. Wygugluj sobie "zaadaptowanie pomieszczenia do projekcji". Projektor to nie telewizor.

Każde źródło światła jakie będziesz miał będzie wpływało na jakość obrazu.
 

sham4n

New member
A , co kolega będzie oglądał na projektorze 4K ? Potrzebne , to bardzo ?

Bardzo nie, ale treści 4k coraz więcej i nie chciałbym za 2-3 lata żałować...
A z tego co czytałem o tym Epsonie to materiały FullHD też lepiej wyglądają po 4k Enhancement.
Różnica w cenie nie jest wielka :)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
A , to ma być zakup na lata :) Za rok będzie HDR 4.0 , hdmi 2.1 , Dolby Vision 2.7 :)
Ja mam ponad 45 lat i widzę dużo słabiej jak 2-3 lata temu , powinienem zainwestować wiem okulary , czy rozdzielczość w projektorze ?
Pożycz od kolegi z okolicy projektor 1080 , i odpowiedź sobie , czego Ci brakuje .
Jak widzę, dużo uwagi poświęca się cyferkom :)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Widzę jak jesteśmy robieni w balona . Co mają zrobić pierwsi właściciele swoich produktów 4K , gdzie po pół roku wchodzi nowy model i ma wsparcie HDR , następne pół roku i dostaje nowe hdmi . I tak z każdym wypustem .
Ja zmienię swoje zabawki na 4K jak ,, Klan" i ,,M jak miłość " będzie kręcone w 4K z HDR :)

Myślę , że to wszystko potrzebne jak ku... deszcz :)

Wydać 20-30 k , aby oglądać bajki , filmiki z YouTube w 4K z HDR ? Nie dziękuję .
 

RAF1977

Banned
Bez sensu piszesz z jednej strony. Z drugiej z sensem.
Rozchodzi się o jedną rzecz, tak naprawdę.

Żeby zobaczyć rozdzielczość 4k, to film naprawdę musi być kręcony w 4k (sa takie ale mało np. Planeta Ziemia 2, tam widać 4k).
Opcja druga.
Oglądanie filmów 4k, bez 4k ale z HDR i szeroką paletą barw. (Większość produkcji UHD).
Ponieważ filmy fabularne i tak są kręcone w 1080p i upscaowane do 2060p w studio, to nie ma sensu, zakup takiego projektora.
Aczkolwiek....
Czy projektor sony, wyświetli ten HDR i szeroką paletę. ...
Wszyscy trąbią w koło, że to jest najważniejsze. ....
 

hubio

New member
A , to ma być zakup na lata :) Za rok będzie HDR 4.0 , hdmi 2.1 , Dolby Vision 2.7 :)
Ja mam ponad 45 lat i widzę dużo słabiej jak 2-3 lata temu , powinienem zainwestować wiem okulary , czy rozdzielczość w projektorze ?

Pożycz od kolegi z okolicy projektor 1080 , i odpowiedź sobie , czego Ci brakuje .
Jak widzę, dużo uwagi poświęca się cyferkom :)

Ja mam taką zasadę, że po prostu sprzedaję to co mam i wymieniam na nowsze... Prosta zasada. Druga zasada to kupować sprzęt w jak najlepszym stosunku jakości do ceny... Trzecia zasada - kupować NA DANĄ CHWILĘ najbardziej przyszłościowy sprzęt... Kupię najnowszą płytę główną, ale najtańszy procesor, który wymienię za parę lat... Niestety w sprzęcie audio-video to nie jest takie proste, ale akurat hdr to co obecnie kupimy będzie przez kolejne 5 lat obsługiwane. Najważniejsze jednak, że po za kwestią HDR mamy tu 4k ! A 4k wygląda i bez HDR tysiąc razy lepiej niż HD. I to jest najważniejszy powód. Jak by to Sony miało 4k ale np. bez HDR to wybór byłby o wiele trudniejszy.

Obraz czy natywnie 4k czy skalowany z 1080p wygląda w 4k znacznie, znacznie lepiej. Akurat miałem wcześniej 2 projektory HD - BenQ1210ST i Epsona 6700 i to w okresie miesiąca więc miałem porównanie. Nie widziałem nigdy Sony w akcji i nie wiem czy uznawana za lepszą jakość technologii w Sony rekompensuje brak 4k, ale jak pisał raf wcale nie musi tak być.

Co by nie mówić jak się kupi Sony to żadnej płyty UHD czy materiału 4k nie puści (chyba, że downscalowane), a akurat w projektorach, które mają ogromne przekątne o wiele bardziej się przydaje 4k niż w telewizorach.
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Probyłem w tym , że dobrych filmów w roku może jest 10 , max 15 nad ktorami można się masturbować . Reszta , to cyferki i efekty . Tylko cyferki i efekty :(
Dobry film , będzie zawsze dobry nawet w 1080 na projektorze za 5k .
Moim zdaniem lepiej dołożyć do kredytu i kupić mieszkanie na wynajęcie.
Sam straciłem setki tysięcy PLN na gonitwie za królikiem :(

Z wiekiem i tak robię się głuchy i ślepy :) To po ch... , to wszystko ? Udowodnić coś ?
Bez odbioru .
 

gerrard

New member
W przystosowanym pomieszczeniu z czarnymi ścianami technologia LCoS jest najlepsza.
W nieprzystosowanym LCD już tak nie odstaje.
A jeżeli dodatkowo zdarzy się oglądanie w dzień lub przy świetle, to wtedy najjaśniejszy projektor wygrywa.
Wg mnie TW7300 + szary ekran/alr.
 
Ostatnia edycja:

hubio

New member
Probyłem w tym , że dobrych filmów w roku może jest 10 , max 15 nad ktorami można się masturbować . Reszta , to cyferki i efekty . Tylko cyferki i efekty :(
Dobry film , będzie zawsze dobry nawet w 1080 na projektorze za 5k .
Moim zdaniem lepiej dołożyć do kredytu i kupić mieszkanie na wynajęcie.
Sam straciłem setki tysięcy PLN na gonitwie za królikiem :(

Z wiekiem i tak robię się głuchy i ślepy :) To po ch... , to wszystko ? Udowodnić coś ?
Bez odbioru .

mac-only, ale tu już troszeczkę :), a nawet bardzo wykraczasz z zawężonej dyskusji dotyczącej wyborów projektorów, a wkraczasz na złożoną materię egzystencjalizmu i sensu życia ludzkiego, dążenia do określonych celów i priorytetów w życiu...

Nie wiem czy mieć lepiej 3 dzieci zamiast 3 projektorów... Pewno lepiej, ale najważniejsze żeby bez względu na to jaką się drogę wybierze być po prostu szczęśliwym... Pewnie, że jak ktoś kupuje byle kupić żeby mieć i poszpanować przed otoczeniem to głupota.... Mogę się jednak wypowiadać wyłącznie o sobie, a ja od młodego fascynowałem się kinem. W czasach słusznie minionych były dkfy i od jakiś 10 lat praktycznie codziennie oglądam jakiś film więc tak tv jak i projektor są dla mnie ważne, a filmy które już widziałem wiele razy po obejrzeniu na projektorze nabrały nowej magii... i nie chodzi o żadne cyferki tylko moje przeżywanie jak np. po tygodniu pamiętam jakiego koloru spodnie miał Dustin Hoffman w oscarowej "Sprawie dla Kramerów"... Albo zasypiając wyobrażam sobie co czuł Will Smith w "Jestem Legendą" zasypiając w wannie z pistoletem u boku... to był właśnie film UHD/HDR jaki obejrzałem na Epsonie 9300...

Pewnie, że jak piszesz- wszystko można... Do przeżycia wystarczy nam cela w więzieniu ok 10m2 razem z 3 "kolegów", ale jakoś ludzie budują sobie domy z 3 sypialniami i basenem. Do jazdy samochodem wystarczy tico, ale ludzie kupują bmw, a do obejrzenia dobrego filmu wystarczy smartfon z ekranem 4 cale, ale ludzie kupują projektory i telewizory po kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy...

A co do masturbowania zaręczam Ci, że jest więcej niż 15 filmów w roku świetnie się do tego nadających :oops::smile: Pozdrawiam i na marginesie mam wiek zbliżony do Ciebie, ale na szczęście ani nie głuchnę ani nie ślepnę... :smile: czego Ci nie życzę w już Nowym Roku.
 
Ostatnia edycja:
Do góry