Sony HW50ES

zibi_pl

New member
Witam, mam pewien problem z projektorem HW50ES.
Moje aktualne ustawienia:
Projektor -> HDMI -> PC pod kartę graficzna nVidia GTX1070
W panelu Nvidia ustawienia YBCR 4:4:4 /8Bit/ ograniczony
W ustawieniach projektora zakres - pełny
W tych ustawieniach mam ustawiony obraz pod siebie (detale w cieniach, kolory itp) Nie wykonywana była żadna profesjonalna kalibracja.

Problem pojawia podczas odtwarzania treści wideo czy to z MPC z MadVR / Pot Player z MadVR czy youtuba. Ekran na chwile gaśnie (ok 5 sek) po czym załącza się i jest ok. Jest to dosyć irytujące zwłaszcza gdy w tle odpala mi się jakiś film na youtube i co kolejny obraz gaśnie i się zapala. To samo dzieje się gdy odpale full screen jak i tryb okienkowy.
Wykluczam:
Kabel HDMI (zmieniłem, to samo)
Tryby obrazu (zmieniałem na różne i w każdym jest tak samo)
Przestrzeń barw (to samo)

W grach lub innych treściach multimedialnych problem nie występuje. Dotyczy to tylko materiałów wideo. Ma ktoś jakiś pomysł o co chodzi ? Jak dla mnie to wygląda jakby projektor przechodził w jakiś tryb specjalnie do wideo.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
moim zdaniem problem jest w komputerze,bo jak ekran gaśnie co chwilkę to moim zdaniem projektor nie ma dostarczanego źródła obrazu i tyle,zainstaluj sterowniki karty graficznej najnowsze,jeżeli to nie pomoże to zainstaluj czysty(tak jak się zainstaluje) i włącz youtuba i odpal(na 99% problem ustąpi)
 

zibi_pl

New member
sterowniki sprawdzałem. Akcja dzieje się TYLKO i wyłącznie podczas oglądania materiałów wideo, gaśnie po czym się załącza i filmiki/filmy lecą normalnie dalej.
 

LuckyS

New member
W sterowniku kart graf. zmień na RGB - powinno pomóc. Nie pytaj dlaczego..nie mam pojęcia.Być może ktoś to potrafi wyjaśnić.

Borykałem się z podobnym problemem: MPHC w oknie -> menu (odtwarzacza) i znikał mi sygnał video (ale tylko w oknie) Na pełnym ekranie to samo czyli czarny ekran. Po zmianie sygnału wyjściowego na RGB "problemy" zniknęły.
 
Do góry