Epson EH-TW 6700 vs Epson EH-TW 5300 alternatywa Epson EH-TW5600

qentin

New member
Witam wszystkich
Powoli zbliżam się do finiszu w wyborze projektora i chciałem podpytać posiadaczy wymienionych w tytule projektorów o kilka kwestii. Jedna i podstawowa sprawa czyli finanse. Czy warto przeskakiwać o drugie tyle w przypadku TW6700? Ok na korzyść 6700 faktycznie przemawia jego większa "elastyczność" ustawienia ze względu na dobrze działają lens shift tutaj nie ma dyskusji. Jednak jak się ma samo zestawienie TW6700 do TW5300 jeśli chodzi o jakość wyświetlania? Czy faktycznie jest między nimi tak diametralna różnica, iż warto dopłacać ponad 2 tyle do 6700? W przypadku dopłaty rzędu 500-1000 zł jakoś mocno bym się nie zastanawiał, jednak przy różnicy ponad 2500 zł sytuacja jest już nieco inna ;). Alternatywą dla obu projektorów jest EpsonTW5600, który jest podobno kompromisem pomiędzy TW5300 a TW6700. Ma nieco lepsze parametry niż TW5300 i posiada lens shift jak TW6700. Cena też jest po środku ;). Niestety testów tego projektora jest jak na lekarstwo i tu dodatkowe pytanie. Czy na forum jest jakiś (miejmy nadzieję szczęśliwy :) ) posiadacz TW5600, który mógłby podzielić się wrażeniami?
 

sm00q

New member
Miałem podobny dylemat natomiast kilka postów tutaj na forum oraz 2 testy na YT przekonało mnie do TW5600 vs TW5300. Co do TW6700 to odpadł z racji na odległość wyświetlanego obrazu (u mnie ok 5m - obraz max 148").
Co prawda jeszcze go nie zakupiłem, ale pod choinką musi się znaleźć albo TW5600 albo TW5650 z lepszym kontrastem i WIDI
 

hubio

New member
Miałem podobny dylemat natomiast kilka postów tutaj na forum oraz 2 testy na YT przekonało mnie do TW5600 vs TW5300. Co do TW6700 to odpadł z racji na odległość wyświetlanego obrazu (u mnie ok 5m - obraz max 148").
Co prawda jeszcze go nie zakupiłem, ale pod choinką musi się znaleźć albo TW5600 albo TW5650 z lepszym kontrastem i WIDI

Chyba wszystkie Epsony rzucają prawie identyczny obraz z tej samej odległości. Na 6700 obraz z 5m to max ok 160-170''. Jak się chce mniej stawia się projektor bliżej...

Nie rozumiem do końca o czym piszesz w związku z tą odległością w 6700. Jest identyczna jak w 5600 i 5650.
 

hubio

New member
w przypadku w 6700 kalkulator optymalnie pokazuje 579cm i tym się sugerowałem

Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami (w zasadzie wszystkich projektorów normalnego rzutu) są minimalne o kilka cm. Jeśli mieścisz się w granicach od min do max obraz jest tak samo dobry. Negatywnie wpływa tylko korekcja trapezowa. Jeśli więc masz w tym epsonie 6700 150'' w odległości między 443cm a 719cm to po prostu musisz się w tym zmieścić i będziesz miał tak samo dobry obraz.

Ja mam minimalny rzut u siebie z 3m na 99'' na Epsonie 9300. Na 6700 miałem jakieś 101''. Projektor stoi dokładnie w tym samym miejscu. Różnica więc jest minimalna. Jeśli w 6700 kalkulator Ci pokazuje optymalne 579cm to i na tamtych będzie podobnie. Zresztą różnica 79cm (nawet jak by przyjąć, że ma to wpływ na jakość obrazu) nie będzie w żadne sposób wpływała bo będzie niewielkim "odstępstwem". Ja bym patrzył bardziej na jakość samego projektora, ekran i zaadaptowanie pomieszczenia - bo to kluczowe sprawy, a nie na brak 79cm. Nie dostrzeżesz żadnej różnicy w obrazie między rzutem z 5m i z 5,79m bo ba mieszczą się w dopuszczalnym zakresie.

To nie BenQ na DLP gdzie możliwości regulacji są niewielkie. W Epsonach na szczęście można naprawdę dużo zrobić.

Ściągnij sobie ze strony Epsona plik: Throw Distance Calculator i tam masz bardzo łatwo (sam korzystałem) wszystko podane. Dotyczy to WSZYSTKICH modeli Epsona normalnego rzutu.

Sprawdziłem i z odległości 5m osiągniesz obraz od 102'' do 166''
 
Ostatnia edycja:
Do góry