Projektor do 10k

RAF1977

Banned
A co? Cementownie masz po sąsiedzku ☺.
Dla niego może trudniej wyczyścić a ja mam gwarancję 6 lat. Niech czyszczą, jak będzie taka potrzeba. A za 6 lat, to i tak kupie coś innego.
 

Piter_kr

New member
A co? Cementownie masz po sąsiedzku ☺.
Dla niego może trudniej wyczyścić a ja mam gwarancję 6 lat. Niech czyszczą, jak będzie taka potrzeba. A za 6 lat, to i tak kupie coś innego.

Cementownie nie, ale mieszkam w Krakowie...
Jaka dopłata za te 6lat gwar, i czy na pewno obejmuje czyszczenie?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja ze swojej strony nic nie mam do sony hw55, mam go już kilka lat i wyświetlone ponad 1000h. Mam zrobioną profesjonalną kalibrację przez M.K.O>P>E>R który po zrobieniu kalibracji nie miał nic do zarzucenia odnośnie barw. Nie wiem jak następca tj65 ale 55 mogę śmiało polecić. CO do konkurencji to musisz zobaczyć czy CI obraz ze zwykłego full hd wyświetlanego w technologi SXRD nie wystarczy bo w cenie do 15tyś możesz zakupić epsona 9300 z podrasownaym full hd z HDR ale LCD i to już jest co innego. Wyświetlany obraz twoje oczy zupełnie inaczej odbierają niż z sonego. Ja po wielu latach użytkowania projektora to jak kupować projektor za taką kasę to tylko sony lub JVC inne dla mnie odpadają. Masz czarną jaskinie rozglądałbym się za JVC, jeśli pomieszczenie średnio przystosowane to sony. ;-)
 

RAF1977

Banned
Gwarancja była w cenie, ale ja mieszkam w UK.
Bipo, porównywałem Sony i Epsona w słabo zaadoptowanym pomieszczeniu i nie widziałem różnicy. Za to, te pokrętła od soczewki bardzo złe wrażenie zrobiły na mnie. W przeciwieństwie do elektrycznego sterowania z pilota w epsonie.
 

hubio

New member
a gdybyś miał się do czegoś przyczepić w EPSONIE to co byś wymienił?

Nie jest telewizorem :)

A tak na poważnie recenzenci JVC pisali, że momentami obraz zbliża się do TV OLED. To chyba wielka rekomendacja. Dla mnie w tych JVC i SONY problemem mógł by być za ciemny obraz, ale musiałbym to po prostu porównać... Po Epsonie 9300 cenowo masz JVC za ok 18000zł i to jest najniższa cena zaraz po Epsonie. Można znaleźć jeszcze starsze modele JVC lub używki po ok 10000 - 14000.

Tak więc jest też oprócz jakości kwestia cenowa. Między Epsonem 7300, a najtańszym, najnowszym JVC (z nowej linii RS420) masz jakieś 8 tyś różnicy... Co do samej jakości obrazu wszyscy bardzo zachwalają te JVC, no ale do końca nie wiadomo jak by to było w naszym subiektywnym odbiorze i pomieszczeniu. Jak pisał raf - nie widział w niezaadaptowanym pomieszczeniu różnic...

Co do kurzu muszą być w Epsonie albo jakieś czujniki, albo automatyzmy bo jak nie włączałem projektora parę dni i osadził się jakiś kurz to przy włączaniu wiatraki poszły na maxa i z 2 min. wydmuchiwały kurz... Jak oglądam codziennie - nie ma takich sytuacji... Nawet płatne czyszczenie czy wymiana filtra co roku przez 10 lat nie będzie droższe niż dopłata do JVC...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Gwarancja była w cenie, ale ja mieszkam w UK.
Bipo, porównywałem Sony i Epsona w słabo zaadoptowanym pomieszczeniu i nie widziałem różnicy. Za to, te pokrętła od soczewki bardzo złe wrażenie zrobiły na mnie. W przeciwieństwie do elektrycznego sterowania z pilota w epsonie.

No właśnie w ,,nie zaadoptowanym pomieszczeniu"
- różnice pomiędzy tymi projektorami w obrazie są i tylko musialbys porównać w jaskini bo inne porównanie dla mnie nie wchodzi grę.
Testowaliśmy w takiej jaskini projektory począwszy od sony 55, sony320 i sony 550 i gdyby nie przystowane pomieszczenie to porównanie by było bez sensu bo obraz byłby ze wszystkich takich sam.
 

RAF1977

Banned
Ja porównywałem w takim (mniej więcej ) pomieszczeniu w jakim używam projektor.
Nie każdy używa w jaskini, wiec jaki sens porównywać wtedy w jaskini....
Dla lepszego samopoczucia...
 

Piter_kr

New member
Ja ze swojej strony nic nie mam do sony hw55, mam go już kilka lat i wyświetlone ponad 1000h. Mam zrobioną profesjonalną kalibrację przez M.K.O>P>E>R który po zrobieniu kalibracji nie miał nic do zarzucenia odnośnie barw. Nie wiem jak następca tj65 ale 55 mogę śmiało polecić. CO do konkurencji to musisz zobaczyć czy CI obraz ze zwykłego full hd wyświetlanego w technologi SXRD nie wystarczy bo w cenie do 15tyś możesz zakupić epsona 9300 z podrasownaym full hd z HDR ale LCD i to już jest co innego. Wyświetlany obraz twoje oczy zupełnie inaczej odbierają niż z sonego. Ja po wielu latach użytkowania projektora to jak kupować projektor za taką kasę to tylko sony lub JVC inne dla mnie odpadają. Masz czarną jaskinie rozglądałbym się za JVC, jeśli pomieszczenie średnio przystosowane to sony. ;-)

A sprawdzałeś kalibrację ostatnio, czytałem ,że soniaki gubią ją z czasem , powoli, oko się przyzwyczaja... Sony było moim mocnym kandydatem .Ostatnio produkcja china i jakość się buja, może masz dobrą sztukę, POGRATULOWAĆ.
 

Piter_kr

New member
Nie jest telewizorem :)

A tak na poważnie recenzenci JVC pisali, że momentami obraz zbliża się do TV OLED. To chyba wielka rekomendacja. Dla mnie w tych JVC i SONY problemem mógł by być za ciemny obraz, ale musiałbym to po prostu porównać... Po Epsonie 9300 cenowo masz JVC za ok 18000zł i to jest najniższa cena zaraz po Epsonie. Można znaleźć jeszcze starsze modele JVC lub używki po ok 10000 - 14000.

Tak więc jest też oprócz jakości kwestia cenowa. Między Epsonem 7300, a najtańszym, najnowszym JVC (z nowej linii RS420) masz jakieś 8 tyś różnicy... Co do samej jakości obrazu wszyscy bardzo zachwalają te JVC, no ale do końca nie wiadomo jak by to było w naszym subiektywnym odbiorze i pomieszczeniu. Jak pisał raf - nie widział w niezaadaptowanym pomieszczeniu różnic...

Co do kurzu muszą być w Epsonie albo jakieś czujniki, albo automatyzmy bo jak nie włączałem projektora parę dni i osadził się jakiś kurz to przy włączaniu wiatraki poszły na maxa i z 2 min. wydmuchiwały kurz... Jak oglądam codziennie - nie ma takich sytuacji... Nawet płatne czyszczenie czy wymiana filtra co roku przez 10 lat nie będzie droższe niż dopłata do JVC...

JVC podobno od 7..ki z przodu, to za dużo. Muszę jeszcze dokupić ampli i głośniki, na razie jadę na stereo.
Z tym przedmuchiwaniem to ciekawe co piszesz , pierwszy słyszę... Ale chyba ważne czym się przedmuchuje...
 

Piter_kr

New member
1000h w kilka lat? To raczej okazjonalnie go używasz...

Też zrobiłem ok 1000h w kilka lat i to głównie dzięki dzieciakom -bajki , koncertom i powtórnym odtwarzaniom.. jeżeli ktoś ma info o tajnym dobrym kinie i to w jakości przynajmniej HD to proszę to upublicznić dla dobra ludzkości...
 

bokciu

Banned
Dobrego kina, ogólnodostępnego w jakości FHD, jest ogrom w sieci...Wystarczy poszukać, a wówczas 1000h będzie można nabić w niespełna rok. :)
 

Piter_kr

New member
Jeszcze tylko taka dygresja, ciekawe czy kiedyś w przyszłości ludzie zaczną się tak szczerze dla siebie z własnej nieprzymuszonej woli wymieniać prawdziwymi danymi. Bo na dzień dzisiejszy można przeczytać wszystko i na każdy temat...
 

bokciu

Banned
Jeszcze tylko taka dygresja, ciekawe czy kiedyś w przyszłości ludzie zaczną się tak szczerze dla siebie z własnej nieprzymuszonej woli wymieniać prawdziwymi danymi. Bo na dzień dzisiejszy można przeczytać wszystko i na każdy temat...
Nie bardzo rozumiem, rozwiń proszę myśl, albo napisz wprost do czego pijesz. Które dane są nieprawdziwe? Ktoś wprowadza Cię w błąd na forum, albo pisze nie na temat?
 

Piter_kr

New member
Witam ponownie.
Na początek cyt.|"- z własnej nieprzymuszonej woli wymieniać prawdziwymi danymi."
Chodziło mi o to ,że co sprzedawca to inny proj jest najlepszy a reszta to badziew i to przy tych samych założeniach wejściowych, masakra...
Wracając do tematu Proj do 10k sporo się naczytałem i zakupiłem JVC DLA-X500R.(używka ale na gwarancji)
Krótko pierwsze wrażenia: zajefajne czernie tzn nie wiedziałem że tak wzbogacają odbiór. Niezłe kolory , dobry ruch. Oglądam głównie FHd , na razie bez 4k, pewno z czasem będzie rozbudowa o ampli i 5.1
Pewno się powtórzę ale to prawda: JVC pokazuje pazury w pomieszczeniu gdzie ograniczone są odbicia światła -widziałem w akcji RS440 ale w niezaadoptowanym pomieszczeniu i było znacznie słabiej niż X500 u mnie, pomimo ,że zostało mi jeszcze "trochę" walki z odbiciami i ustawieniami.
Poszukuję instrukcji PL do Jvc X500 , był bym wdzięczny za namiar lub pdf-a.;)
 
Witam,

Jaki polecilibyście projekt do 10 tyś - odległość projektora i widza od ekranu około 3-3,1m - ekran docelowy 92''. projektor wisiałby na suficie 20cm od niego dlatego shift lens duży wymagany.

Pokój z tych jasnych ( kawa mleczna),

Mam okazję kupić JVC RS400 - czy to nie jest przerost formy nad treścią dla takiego pokoju, czytałem tu na forum że JVC to najlepiej do jaskini aby wydobyć smaczki z obrazu...

Druga propozycja to JVC X35...

Proszę o poradę,
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli masz możliwość JVC 400 to ja bym brał tą maszynkę. Jest jedno ale, jeśli nie masz czarnej jaskini tj. ok 80-90% ścian i sufitu w ciemnych kolorach to nie ważne który JVC zakupisz bo zaświecą podobnie. JVC słynie z niesamowitej czerni, jeśli dasz go do jasnego pomieszczenia nie wykorzystasz jego potencjału.
 
I stało się, kupiłem RS400 + ekran el. white Label 210x118cm.
Na co zwrócić uwagę podczas montażu?

Projektor będzie wisiał 3,1 m od ekranu, raczej na wprost aby unikać trapezów, a ekran będzie zamontowany na listwie pod sufitem. Czarny pas (42cm), da mi niestety wys. ekranu od podłogi 92cm, czy nie będzie za wysoko - jak wasze doświadczenia...

Nie wiecie może czy firmy przygotowujące ekran dają zawsze jakiś zapas czy wszystko jest co do centymetra?



Jeśli masz możliwość JVC 400 to ja bym brał tą maszynkę. Jest jedno ale, jeśli nie masz czarnej jaskini tj. ok 80-90% ścian i sufitu w ciemnych kolorach to nie ważne który JVC zakupisz bo zaświecą podobnie. JVC słynie z niesamowitej czerni, jeśli dasz go do jasnego pomieszczenia nie wykorzystasz jego potencjału.
 

Piter_kr

New member
I stało się, kupiłem RS400 + ekran el. white Label 210x118cm.
Na co zwrócić uwagę podczas montażu?

Projektor będzie wisiał 3,1 m od ekranu, raczej na wprost aby unikać trapezów, a ekran będzie zamontowany na listwie pod sufitem. Czarny pas (42cm), da mi niestety wys. ekranu od podłogi 92cm, czy nie będzie za wysoko - jak wasze doświadczenia...

Nie wiecie może czy firmy przygotowujące ekran dają zawsze jakiś zapas czy wszystko jest co do centymetra?

Gratuluję JVC-a
Podziel się jakie wrażenia.:?:
 
Do góry