Pytanie o wysokość montażu projektora i korekcję trapezową

wig

New member
Pytanie o wysokość montażu projektora i korekcję trapezową


Witajcie,

Na wstępie napiszę, że w temacie projektorów nie jestem doświadczonym użytkownikiem - dopiero przymierzam się do pierwszego zakupu stąd proszę o wyrozumiałość ;) Wybór padł na Benq W1070+ (zastosowanie: kino domowe + gry).

Pomieszczeniem jakim dysponuje jest poddasze (wiem, że to nie idealne rozwiązanie ale to jedyna przestrzeń jaką jestem w stanie zaadopotować do tych celów). Poddasze jest niewielkie 4x5m licząc po podłodze a do tego dochodzą skosy. i Właśnie z powodu skosów sam ekran będzie dosyć nisko
Użyłem kalkulatora na str Benq i wyszło mi coś takiego:

(edit: forum nie pozwala mi na zamieszczenie zdj w pierwszymn poście, więc fotki poniżej)

Nawet przy max lens shifcie wg kalkulatora projektor musiałby wisieć aż 56 cm od sufitu a to sporo biorąc pod uwagę że ogólnie wysokość pomieszczenia to 234cm. Poniżej na zdj widać gdzie mniej więcej musiałby być zamontowany (żółta metrówka):
i66.tinypic.com/zmfn5v.jpg
i63.tinypic.com/2eocig6.jpg

Stąd moje pytanie: Czy projektor faktycznie musi być tak nisko? Czy mogę go zamontować przy samym suficie i pochylić, a następnie użyć korekcji trapezowej? Czy przy tym projektorze utrata jakości będzie widoczna i jak bardzo? A może poszukać innego modelu który pozwala na większy lens shift?? Prosiłbym o jakieś rady
 
Ostatnia edycja:

wig

New member
2z86yc9.jpg


zmfn5v.jpg


2eocig6.jpg
 

Mateusz80

Member
Zanim powiesisz już na stałe tego benq pod sufitem to sprawdź czy maksymalnie podkręcony keystone nie wprowadza zbyt dużych strat w jakości obrazu. Lens shift w tych Benq niestety jest symboliczny i może warto poszukać czegoś lepszego ?
 
Do góry