Czy Optoma HD27 jest najlepsza w swojej klasie ?

marrik

New member
Wypowiem się po dwóch latach użytkowania tego projektora.
Niestety na NIECAŁY MIESIĄC przed upływem gwarancji zaczęły się pojawiać jakieś dziwne przebarwienia na obrazie, najbardziej widoczne na jasnym tle.
Projektor oddany do serwisu.
Po trzech tygodniach wrócił... całkowicie zepsuty.
Obraz był jakby w romb z lewej strony, całkowicie rozjechany lewy górny i dolny róg ekranu.
W tym samym dniu znów poszedł na gwarancję w przedostatnim dniu jej obowiązywania.
Po dwóch tygodniach dostałem info, że zostaną mi zwrócone pieniądze.
Niestety obraz na nim nie do końca mnie satysfakcjonował.
Na początku było wielkie wow, ale bardzo szybko zauważyłem, że kolory mocno odbiegają od pożądanych. Próbowałem różnych ustawień z neta, kalibracji i było trochę lepiej, ale jednak nie tak jak sobie to wyobrażałem, czerń też nie była taka super jak opisywali to w sieci. Do tego smużenie i niestety zauważalna tęcza.
Dziś cieszę się, że Optoma się zepsuła.
Kupiłem Epsona TW5600 i wiem, że nigdy więcej projektora DLP. Kolory bajka, czerń lepsza niż na Optomie ( może to złudzenie, przez żywsze kolory), zero smużenia, tęczy i o wiele bardziej płynny ruch.
Jeśli ktoś się zastanawia nad projektorem w okolicach 3k złotych to tylko 3LCD, żadnych DLP.
Dodatkowy minus dla "serwisu" optomy.
Już bym drugi raz nie kupił projektora tej firmy właśnie przez serwis, który bardziej popsuł mój egzemplarz niż go naprawił.
 
Ostatnia edycja:

Joanna-Fixit

New member
Wypowiem się po dwóch latach użytkowania tego projektora.
Niestety na NIECAŁY MIESIĄC przed upływem gwarancji zaczęły się pojawiać jakieś dziwne przebarwienia na obrazie, najbardziej widoczne na jasnym tle.
Projektor oddany do serwisu.
Po trzech tygodniach wrócił... całkowicie zepsuty.
Obraz był jakby w romb z lewej strony, całkowicie rozjechany lewy górny i dolny róg ekranu.
W tym samym dniu znów poszedł na gwarancję w przedostatnim dniu jej obowiązywania.
Po dwóch tygodniach dostałem info, że zostaną mi zwrócone pieniądze.
Niestety obraz na nim nie do końca mnie satysfakcjonował.
Na początku było wielkie wow, ale bardzo szybko zauważyłem, że kolory mocno odbiegają od pożądanych. Próbowałem różnych ustawień z neta, kalibracji i było trochę lepiej, ale jednak nie tak jak sobie to wyobrażałem, czerń też nie była taka super jak opisywali to w sieci. Do tego smużenie i niestety zauważalna tęcza.
Dziś cieszę się, że Optoma się zepsuła.
Kupiłem Epsona TW5600 i wiem, że nigdy więcej projektora DLP. Kolory bajka, czerń lepsza niż na Optomie ( może to złudzenie, przez żywsze kolory), zero smużenia, tęczy i o wiele bardziej płynny ruch.
Jeśli ktoś się zastanawia nad projektorem w okolicach 3k złotych to tylko 3LCD, żadnych DLP.
Dodatkowy minus dla "serwisu" optomy.
Już bym drugi raz nie kupił projektora tej firmy właśnie przez serwis, który bardziej popsuł mój egzemplarz niż go naprawił.
Drogi Marrik,

Bardzo nam przykro z powodu Twojego niezadowolenia z wykonanej przez nas usługi.

Pragniemy podkreślić, że zgłoszone przez Ciebie usterki były spowodowane znacznym zabrudzeniem wnętrza projektora, w tym matrycy. Wykonano gruntowne czyszczenie całego urządzenia a następnie poddano kilkugodzinnym testom oraz porównano z egzemplarzem wzorcowym. Testy nie wykazały odstępstw od normy i projektor został odesłany do sklepu, który zgłosił reklamację.
Dodatkowo podczas wizyty w naszym serwisie, zgodnie z procedurą i zaleceniami producenta projektor został przywrócony do ustawień fabrycznych co spowodowało utratę wszystkich dotychczasowych ustawień użytkownika – również tych dotyczących kalibracji obrazu.

Druga wizyta w serwisie z opisem usterki „wyświetlany obraz nie jest prostokątny” została potraktowana priorytetowo. Projektor po raz kolejny został poddany wielogodzinnym testom, które nie potwierdziły usterki. Urządzenie wyświetlało obraz w prawidłowy sposób i zostało odesłane z diagnozą o nie potwierdzeniu usterki – nie wykonaliśmy żadnych czynności naprawczych.

Naszym zdaniem odpowiednia kalibracja projektora w miejscu jego instalacji rozwiązałaby problem. W razie problemów służymy pomocą pod numerem telefonu 12 254 40 14.
 

marrik

New member
Droga Pani Joanno.
Co do artefaktów obrazu to ciężko mi się do tego odnieść, że był to kurz.
Przed oddaniem do serwisu też tak pomyślałem, dlatego parokrotnie przedmuchiwałem projektor. Miejsca gdzie wystąpił problem, nie zmieniły swojego położenia ani swojego kształtu.Kurz musiałby się choć trochę przesunąć,tak myślę, a w wypadku tych plam nic takiego nie miało miejsca.

Jeśli zaś chodzi o drugą reklamację, to już zdecydowanie zgodzić się nie mogę z Pani zdaniem.
Naszym zdaniem odpowiednia kalibracja projektora w miejscu jego instalacji rozwiązałaby problem.
Niestety obrazu w żaden sposób nie można było ustawić.
Dwa boki pasowały, dwa już nie.
Kąt prosty był tylko w prawym dolnym rogu, więc obraz jak najbardziej nie jest prostokątny.
Widać wyraźnie, że dół i prawa strona obrazu jest idealnie równoległa do boków ekranu, natomiast góra i lewa strona obrazu "ucieka".
Problem pojawił się po powrocie projektora z serwisu, wcześniej nie było problemu i na nowym projektorze też nie ma problemu, mimo, że ekran ten sam, w tym samym miejscu.
Zaprzeczeniem Pani słów jest też to, że sklep stwierdził, że projektora nie dało się naprawić i zwrócił mi pieniądze. Przyzna Pani, że trochę dziwne działanie że strony sklepu, skoro sprzęt był sprawny?

W załącznikach zdjęcia pierwszej usterki (dwa pierwsze) i stanu w jakim wrócił z serwisu.

Pozdrawiam.


1ffc91eeb346cd8134772d352f90a3c4.jpg
b41ba7ce05968de06c913ad1afe384bf.jpg
cd29527fb9f9109d910d83de84e95d4e.jpg
3aadd1e3c91889a0c07bfbefb3c2cfe0.jpg
cb28663aa4d7bc765b92440966171a24.jpg
 
Ostatnia edycja:

Joanna-Fixit

New member
Drogi Marrik,

Dziękujemy za przesłane zdjęcia i informacje.
Po ich analizie nadal uważamy, że problem tkwi w konfiguracji projektora.
Aby to potwierdzić, poprosiliśmy o sprzedawcę o przesłanie tej konkretnej sztuki do nas do analizy i będziemy chcieli wyjaśnić tą sprawę w 100% do końca.
Odezwiemy się, jeżeli tylko dostaniemy projektor i przeprowadzimy ponowne testy.

Również pozdrawiamy.
 

marrik

New member
Drogi Marrik,

Dziękujemy za przesłane zdjęcia i informacje.
Po ich analizie nadal uważamy, że problem tkwi w konfiguracji projektora.
Zdjęcia zostały wysłane razem z reklamacją, więc nie wiem dlaczego ich Państwo wtedy nie dostali.
Doceniam Pani zaangażowanie w wyjaśnienie sprawy, nie wiem jakie ma Pani stanowisko w firmie, ale pisanie wcześniej:

Projektor po raz kolejny został poddany wielogodzinnym testom, które nie potwierdziły usterki.


jest trochę niepoważne. Jakie to wielogodzinne testy Państwo przeprowadziliście?

Może ja czegoś nie rozumiem, albo czegoś nie ma dopisanego w instrukcji.
Obraz w HD27 reguluje się suwakiem (zoom), lub obracając pierścień obiektywu (ostrość), ewentualnie trapez pionowo (z menu ustawień i jedynie to ustawienie można przywrócić do ustawień fabrycznych, wcześniej miałem 1).
W projektrzoe tym nie ma regulacji narożników, trapezu poziomo i innych, więc wyświetlany obraz musi być zawsze obrazem prostokątnym (cztery kąty proste a boki równoległe parami), no tak czy nie?
Po zakupie nie miałem problemu z ustawieniem obrazu, był prostokątny, trzeba było go tylko "wpasować" w ekran.
Skoro po powrocie z serwisu powiesiłem projektor w to samo miejsce i ustawiłem zoom suwakiem i ostrość pierścieniem i nie uzyskałem prostokąta to co jeszcze mogłem zrobić?
Projektor wisiał prosto co widać na zdjęciach (między prawą stroną a dołem jest kąt prosty a obraz pokrywa się z ekranem, który wisi z sufitu prosto w dół).
Gdy go przechyliłem, by pasował górna krawędź, to wtedy pozostałe trzy "wychodziły" z ekranu a kąt między poszczególnymi bokami i tak się nie zmieniał, bo przecież to niemożliwe.
Dla mnie, jako laika wyglądało to tak, jakby coś zostało źle złożone w środku.
Nawet próbowałem teraz ręcznie wyginać ekran na różne sposoby, by uzyskać taki obraz i ani razu mi się to nie udało.
 

Joanna-Fixit

New member
Drogi Marrik,

Dziękujemy za dodatkowy opis nieprawidłowości w wyświetlanym obrazie, podczas pracy po Pana stronie.
Zapewniam, że podczas testów po naszej stronie, nie występowały opisywane usterki.
Czekamy na odpowiedź ze sklepu, czy będziemy w stanie ponownie otrzymać ten projektor.
Poinformujemy Pana i forum jak tylko będziemy mieli wyniki testów.
 

aadam

New member
witam poszukuje projektora do 3000zł do oglądania filmów . i zastanawiam się nad optoma HD28E , optoma HD144X, optoma HD27E LUB EPSON EH-TW650 chyba że jest coś lepszego ? Dodam że to będzie mój pierwszy projektor
 

bodeq

New member
@marrik Kupiłem Epsona TW5600 i wiem, że nigdy więcej projektora DLP. Kolory bajka, czerń lepsza niż na Optomie ( może to złudzenie, przez żywsze kolory), zero smużenia, tęczy i o wiele bardziej płynny ruch.
Jeśli ktoś się zastanawia nad projektorem w okolicach 3k złotych to tylko 3LCD, żadnych DLP.


A nie przeszkadza ci ryk wentylatorów? wg specyfikacji ten epson ma 37dB
 

aadam

New member
po długim poszukiwaniu wybór padł na epson eh-tw 5650 pod koniec miesiąca go chyba kupie :) zastanawiałem się jeszcze nad epson eh -tw 7400 ale tu kontrast słaby ale 1000zł taniej . możesz wrzucić zdjęcie za dnia projektora jak i po ciemku ?
 

marrik

New member
@marrik Kupiłem Epsona TW5600 i wiem, że nigdy więcej projektora DLP. Kolory bajka, czerń lepsza niż na Optomie ( może to złudzenie, przez żywsze kolory), zero smużenia, tęczy i o wiele bardziej płynny ruch.
Jeśli ktoś się zastanawia nad projektorem w okolicach 3k złotych to tylko 3LCD, żadnych DLP.


A nie przeszkadza ci ryk wentylatorów? wg specyfikacji ten epson ma 37dB
Używam go w trybie Eco, jak puszczam film to go nie słychać, jest cichszy od optomy, tak mi się wydaje.
W trybie jasnym jest bardzo głośny i chyba nie dałbym rady go używać.

@aadam jak będę go uruchamiał to zrobię foty i wrzucę
 
Ostatnia edycja:

marrik

New member
Nie umiem edytować, więc piszę nastepny.
Robiłem zdjęcia po ciemku i niestety nie oddają one prawdy. Ciemne w rzeczywistości nie przechodzą tak na niebiesko a jasne nie są tak jaskrawe jak na zdjęciach to wyszło
5d45f9e346b7ce86c373bea07b36efcf.jpg
edccd04e1cee5fb91ae46bde6a45cdbb.jpg
4f22c707768812f4ed0740667b2ac069.jpg
9cc60223480c1656c9412a35f6075a91.jpg
d61f5d97e632b8c1b8961ead33b4241c.jpg
f44ad21f59de1e3d65100a3f540ea72d.jpg
 

abes99

New member
Witam wszystkich w wątku ;)
Posiadam tę Optomę i o ile z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony, to nie wiem czy aby nie mam problemu z głośnością samego rzutnika. Sprawa wygląda tak, że o ile rzutnika używam sporadycznie (205h), to za tydzień kończy się jego gwarancja i zastanawiam się, czy aby nie skorzystać z serwisu gwarancyjnego. Od początku rzutnik wydaje dość głośny wysoki (piskliwy?) dźwięk, niezależny od szumu samego chłodzenia. Ok, można dać głośniej i się przyzwyczaić, ale zanim coś włączę to wkurza niemiłosiernie. Poniżej linki do dwóch filmików (oczywiście telefon wycina trochę dźwięku, ale i tak słychać):
Optoma HD27e - uruchamianie
Optoma HD27e - praca w trybie eko
Powiedzcie mi, czy to normalna praca tego rzutnika? Ten typ tak ma? Czy wysyłać na serwis? Sporadycznie zdarza mu się też nie włączyć i oznajmia "błąd lampy" (jedno czerwone świeci, drugie miga). Dopiero odłączenie od sieci pomaga i za którymś razem startuje. Ale to się pojawia losowa, ostatnio nawet działa (odpukać)...

Ps. Po cichu liczę na odpowiedź również od p. Joasi z FixIt ;)
 
Ostatnia edycja:

Joanna-Fixit

New member
Wywołał mnie Pan do odpowiedzi.
Skoro za tydzień kończy się gwarancja, sugeruję by przesłać do serwisu wraz z dokładnym opisem problemów o których Pan wspomina w poście, byśmy mogli przetestować urządzenie i sprawdzić jego działanie.



Pozdrawiam ;)
 

abes99

New member
Ok, dziękuję za konsultację mojego przypadku. W takim razie zabieram się za RMA i jutro wysyłam ;)
Dziękuję i pozdrawiam...
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie umiem edytować, więc piszę nastepny.
Robiłem zdjęcia po ciemku i niestety nie oddają one prawdy. Ciemne w rzeczywistości nie przechodzą tak na niebiesko a jasne nie są tak jaskrawe jak na zdjęciach to wyszło
5d45f9e346b7ce86c373bea07b36efcf.jpg
edccd04e1cee5fb91ae46bde6a45cdbb.jpg
4f22c707768812f4ed0740667b2ac069.jpg
9cc60223480c1656c9412a35f6075a91.jpg
d61f5d97e632b8c1b8961ead33b4241c.jpg
f44ad21f59de1e3d65100a3f540ea72d.jpg

Czy moglbys podac na czym wyswietlasz obraz? Jaki to ekran - konkretny model.
Obecnie bije sie z myslami miedzy optoma hd28e, hd28he benq 1070+, epson tw5600 albo tw5650. Im dluzej czytam zawezilem wybor do optomy 28e albo wlasnie epsona, ktorego masz tw5600.
 
Do góry