Jaki projektor do 300-400 zł z ali. Cichy?

damianosr3

New member
Witam

Jaki projektor z ali do 300-400 zł (lub tańszy), ważne aby był cichy bo nie lubimy hałasu podczas oglądania filmów.

A mnie zależy, aby nie było pikselozy itp.

Zamierzam też sam zająć się budową ekranu pod projektor.

Wysłane z mojego C NOTE przy użyciu Tapatalka
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie żal Ci tych 300-400 zł na chińszczyznę, która w tej cenie nie będzie ani cicha, ani jasna i będzie miała pikselozę, nie wspominając o reszcie? Nie wierz w specyfikacje w tej cenie, która obiecuje 1500 lumenów z takiego malucha. Jak to w życiu bywa, pewni i tak zakupisz coś lepszego, wiec po co wydawać dwa razy? Co zrobisz, gdy lampa strzeli Ci po tygodniu?

https://www.aliexpress.com/w/wholes...id=SB_20170930224341&maxPrice=120&minPrice=90
 
Ostatnia edycja:

hubio

New member
https://www.youtube.com/watch?v=EBr5FiAResI


Powiem tak, ja swoją przygodę z projektorami właśnie zacząłem od zastanawiania się nad takim wyjściem, ale na szczęście nie kupiłem jako pierwszego takiego projektora. Po krótkiej acz intensywnej przygodzie z projektorami powiem tak: o ile w telewizorach dzięki niskim przekątnym uda się w miarę ukryć niedoskonałości ekranu, a do tego same telewizory są powszechniejsze i od lat mają różne systemy poprawy jakości o tyle w projektorach z uwagi na ogromne rozmiary ekranu każda niedoskonałość jest od razu widziana i jak kupować to tylko projektor uznanej marki.

Minimalna kwota jaką trzeba wydać to 2000zł.

Projektory które sprawdziłem w ciągu 3 miesięcy to (od pierwszego do ostatniego):

1. Projektor BenQ GP30 WXGA LED (2399zł)
2. BenQ 1210 ST (4299zł)
3. EPSON EH-TW6700 (5450zł)
4. Epson EH-9300 (13950zł) - obecny

Jak widać zaczynałem od projektora 720p na ledach poprzez BenQ na DLP i skończywszy na 2 projektorach Epsona 1080p i 4k na LCD. Jeszcze tylko nie sprawdziłem Sony i JVC (JVC z uwagi na cenę)

I teraz napiszę najważniejsze zdanie: o ile w telewizorach da się zamaskować niedoskonałości obrazu z uwagi na niskie przekątne o tyle w projektorze z którego oglądamy z reguły obraz między 100'' a 160'' widać każdą najdrobniejszą wadę ! Dlatego w mojej opinii albo kupować projektor najlepszy albo żadnego. Może to trochę kontrowersyjne, ale ja właśnie tak uważam. Tak czy inaczej dobrego telewizora 100'' nie kupimy za ok 15 - 20 tyś, a projektor tak. Po za tym projektor to max 60 cm długości i waga 11kg, a telewizor 100'' zajmuje mnóstwo miejsca i kosztuje 2, 3razy tyle.
 
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
Dlatego w mojej opinii albo kupować projektor najlepszy albo żadnego[/B]. Może to trochę kontrowersyjne, ale ja właśnie tak uważam.

Wynika z tego, że Epson 9300 również jest g... wart, gdyż z pewnością nie jest to najlepszy projektor.
Stąd gorący apel: Nie kupujcie projektorów, chyba że stać kogoś na ten najlepszy.

P.S.
Nic się nie zmieniło - idiotycznych wywodów ciąg dalszy.
 

hubio

New member
Ładne spektrum przetestowałeś.
Jedna uwaga, oba epsony są 1080p.

Jeśli coś nie jest natywnie 1080p, ale działa jak 4k to można uznać, że jest 4k :) JVC też są z przesunięciem i mają tylko udawane 4k i jak to wygląda

Wynika z tego, że Epson 9300 również jest g... wart, gdyż z pewnością nie jest to najlepszy projektor.
Stąd gorący apel: Nie kupujcie projektorów, chyba że stać kogoś na ten najlepszy.

9300/7300 ma rewelacyjny stosunek jakości do ceny i wydaje się, że wyznacza najniższy poziom z tych najlepszych.

P.S.
Nic się nie zmieniło - idiotycznych wywodów ciąg dalszy.

Przecież pisałem, że to moja i wyłącznie moja i kontrowersyjna opinia. Ale... tak uważam, a kim TY jesteś żeby oceniać co jest idiotyczne a co nie. Czy ja CIEBIE kiedykolwiek obrażam, albo neguję co piszesz. Każdy ma prawo do swojej opinii. Możesz się z nią nie zgodzić, ale jeśli tak przedstaw merytoryczne argumenty, a nie ad personam. Wiele ludzi po prostu nie umie dyskutować. Przekonuję się o tym codziennie na wielu forach, a nawet na takim forum jak o sprzęcie...

Jeszcze raz powtórzę - projektory należy kupować jak najlepsze. Koniec kropka. Miałem te 4 - oglądałem na nich dokładnie te same materiały w identycznych lub zbliżonych warunkach. I ta zasada tu ma większe znaczenie niż w telewizorach. Można oczywiście kombinować z ekranami co też dużo daje, ale zawsze pozostanie niedosyt. W telewizorach można kupić średniej klasy lub nawet budżetowej i nie będzie takiej różnicy.

Pytanie co jak kogoś stać na wydanie "tylko" 2000zł -5000zł. Czy w ogóle powinien rezygnować z projekcji ? Na to pytanie trudno mi odpowiedzieć. Może się bardzo szybko zrazić do samej technologii, ale może też zrobić na nim tak wielkie wrażenie, że będzie chciał więcej. To jest chyba kwestia akceptacji różnych niedoskonałości. Jeden może oglądać filmy na komórce, inny na tablecie, trzeci na TV 720p, inny na TV 1080p, a jeszcze inny na projektorze 4k i każdy będzie zadowolony. Natomiast są już pewne super minimalne wymogi i tak jak na filmiku jaki wkleiłem tym progiem jest 2000zł. Poniżej tego projekcja filmów (nie mówimy o grach/prezentacjach) wydaje się po prostu za słaba. W moim stwierdzeniu bardziej chodzi o to, że w przypadku projektorów różnice między poszczególnymi segmentami cenowymi są olbrzymie, znacznie większe niż w telewizorach.

bokciu innymi słowy mówiąc - dajesz grupie ludzi do porównania telewizor za 2 tyś i za 12 tyś. Połowa z nich powie, że w zasadzie są małe różnice lub nie uzasadniające taką różnicę cenową, dajesz grupie ludzi projektory: jeden za 4 tyś, drugi za 18 tyś i 90% powie, że różnica w jakości obrazu jest kolosalna i uzasadniająca taki wydatek.

Piszę to na podstawie swoich doświadczeń, ale też wielu opinii z jakimi zapoznałem się na tym forach i innych forach, opisach, testach - polskich i zagranicznych.
 
Ostatnia edycja:

damianosr3

New member
Hej nie stać mnie na takie projektory, jeśli coś będzie powyzej tej kwoty to odpada.

Ciągnąc temat dalej. Ma być cicho i z rozdziałką, tzn. nie chcę pikselozy i dlatego HD lub FHD (na co nie liczę) jest tutaj wymagane..

Dzięki.

Wysłane z mojego C NOTE przy użyciu Tapatalka
 

bokciu

Banned
Przecież Ty sam zaprzeczasz sobie. Wypisujesz to co ślina na język przynosi bez jakiejkolwiek odpowiedzialności za słowa. Konfabulujesz i wysnuwasz dziwne teorie. To wszystko jest tak niedorzeczne i bzdurne, że nawet filozofia przy tym leży i kwiczy. Gdyby w tym kraju zamykano za brak konsekwencji w wypowiedziach - z pewnością dostałbyś dożywocie. To czasem przypomina politykę - ciągłe odwracanie kota ogonem, w zależności od zaistniałej sytuacji.

Nie pisz już do mnie więcej, bo Twoje myślenie to jakiś wyższy poziom świadomości mi jeszcze nieznany...Robi mi się niedobrze...
 

damianosr3

New member
Boziu ludzie nie sluchacie przyszedlem na forum czy raczej jak osa w ul szerszeni??

Dzieki chyba sobie sam poradze.

Papa

Wysłane z mojego C NOTE przy użyciu Tapatalka
 

bokciu

Banned
Boziu ludzie nie sluchacie przyszedlem na forum czy raczej jak osa w ul szerszeni??

Dzieki chyba sobie sam poradze.

Papa

Wysłane z mojego C NOTE przy użyciu Tapatalka

Po raz kolejny powtórzę, nie kupisz za 400 zł projektora, tylko zabawkę.
Dlatego nie możesz oczekiwać, że ktoś Ci tutaj poradzi/doradzi zakup czegoś takiego, albo znajdzie złoty środek na coś co nie istnieje. A to, że dostałeś na dzień dobry wykład od kogoś kto wyskakuje z urządzeniami za kilkanaście tyś i twierdzi, że jeśli projektor to tylko najlepszy - to już inna sprawa.
 

hubio

New member
Przecież Ty sam zaprzeczasz sobie. Wypisujesz to co ślina na język przynosi bez jakiejkolwiek odpowiedzialności za słowa. Konfabulujesz i wysnuwasz dziwne teorie. To wszystko jest tak niedorzeczne i bzdurne, że nawet filozofia przy tym leży i kwiczy. Gdyby w tym kraju zamykano za brak konsekwencji w wypowiedziach - z pewnością dostałbyś dożywocie. To czasem przypomina politykę - ciągłe odwracanie kota ogonem, w zależności od zaistniałej sytuacji.

Nie pisz już do mnie więcej, bo Twoje myślenie to jakiś wyższy poziom świadomości mi jeszcze nieznany...Robi mi się niedobrze...

Jak się nie ma merytorycznych argumentów to się atakuje człowieka... Brak konsekwencji ? A może fakt, że nie byłem, nie jestem i nie uważam się za żadnego eksperta, a tylko to są moje osobiste odczucia po sprawdzeniu w krótkim okresie czasu 4 urządzeń i dlatego w ciągu tego czasu mogłem zmieniać zdanie ? To wszystko jest tak niedorzeczne i bzdurne, że nawet filozofia przy tym leży i kwiczy. Gdyby w tym kraju zamykano za brak konsekwencji w wypowiedziach - z pewnością dostałbyś dożywocie - to co napisałeś co ma wspólnego z projektorami :) Naprawdę nie wiem...

Gdzie niedorzeczność, gdzie bzdura ? To, że piszę, że Epsony 7300/9300, JVC od modelu RS400 i Sony od modelu vpl-hw65es (jeśli komuś wystarcza fullHD) są obecnie najlepszymi projektorami na rynku w miarę dostępnej cenie (bo wyższe modele kosztują już ok 30-50tyś) to ma być ta bzdura ? To w takim razie tą "bzdurę" lansują wszyscy testerzy na tej stronie i na zagranicznych stronach. Jestem więc w dobrym towarzystwie... :)

Wszystko to po to piszę bo jak 3 miesiące temu zaczynałem swoją przygodę byłem dokładnie tak skonfundowany jak autor tego wątku. Projektorów jest multum, a ceny zaczynają się od 200zł od chińskich latarek, a kończą na 250 000zł. W grupie do ok 5-6tyś jest też ogromny wybór. Naprawdę ciężko się połapać. Każdy z nich ma określone wady i zalety np. DLP mają świetną czerń, ale cierpią inne sprawy np kolory, LCD nie mają krótkiego rzutu, LcoS i zbliżone technologie 4k są najlepsze, ale 4k zaczynają się od 18 tyś itd itd. A jak pisałem wcześniej - w przekątnych 100'' - 120'' KAŻDA niedoskonałość - kontrast, czerń, pikseloza, odwzorowanie kolorów jest widoczna sto razy bardziej niż w telewizorach więc powtórzę kolejny raz - jak kupować projektor to zaopatrzyć się należy na dzień dzisiejszy w minimum 10tyś...
 

bokciu

Banned
Dlatego w mojej opinii albo kupować projektor najlepszy albo żadnego

jak kupować projektor to zaopatrzyć się należy na dzień dzisiejszy w minimum 10tyś...

To jeden z przykładów, braku konsekwencji i zaprzeczania własnym słowom, chyba że uważasz projektor w tej kwocie za ten najlepszy. Dlatego argumenty tu nie są potrzebne i jak mniemam, takowa maniera towarzyszy Ci również w innych dziedzinach życia. Tak więc wiedza z zakresu RTV, nie ma tu nic do rzeczy. Takie Bolkowe stwierdzenie się nasuwa "Jestem za a nawet przeciw"...
 

hubio

New member
Dlatego w mojej opinii albo kupować projektor najlepszy albo żadnego



To jeden z przykładów, braku konsekwencji i zaprzeczania własnym słowom, chyba że uważasz projektor w tej kwocie za ten najlepszy. Dlatego argumenty tu nie są potrzebne i jak mniemam, takowa maniera towarzyszy Ci również w innych dziedzinach życia. Tak więc wiedza z zakresu RTV, nie ma tu nic do rzeczy. Takie Bolkowe stwierdzenie się nasuwa "Jestem za a nawet przeciw"...

9300/7300 ma rewelacyjny stosunek jakości do ceny i wydaje się, że wyznacza najniższy poziom z tych najlepszych.

bokciu świat nie jest czarno-biały, ale już po "bolkowej manierze" wiem jaką opcję polityczną reprezentujesz i jak widać nawet w kwestii projektorów nie da się porozumieć. To przepaść mentalna :) Dalszej dyskusji z TOBĄ nie będę prowadził...
 

Excalibue

New member
jak kupować projektor to zaopatrzyć się należy na dzień dzisiejszy w minimum 10tyś...

Jak chce się mieć dobry obraz, nie wystarczy projektor za 10k czy 20k, trzeba też popracować nad pomieszczeniem.

Taki W1070 w przystosowanym, ciemnym pomieszczeniu da zapewne całościowo obraz lepszy niż TW9300 w jasnym salonie.

Wystarczy popatrzeć na testy.

Fizyki się nie oszuka.

Tyle.
 

bokciu

Banned
"Wyznacza najniższy poziom z tej najlepszej" - typowy bełkot charakterystyczny dla pewnych ugrupowań. Tak zakręcić, że za chwilę sam autor nie wie do końca co chciał przekazać.

Cieszę się niezmiernie, gdyż trudno podjąć dyskusję na jakiejkolwiek płaszczyźnie z kimś reprezentującym taką postawę.
Przecież Ty nadal nie rozumiesz tego co ja do Ciebie piszę. Ba...jak się okazuje, nawet Ty masz problem ze zrozumieniem samego siebie...i to jest smutne. Ja o kozie - on o powrozie.
 

bokciu

Banned


Jak chce się mieć dobry obraz, nie wystarczy projektor za 10k czy 20k, trzeba też popracować nad pomieszczeniem.

Taki W1070 w przystosowanym, ciemnym pomieszczeniu da zapewne całościowo obraz lepszy niż TW9300 w jasnym salonie.

Wystarczy popatrzeć na testy.

Fizyki się nie oszuka.

Tyle.

Zgadza się, dlatego aby rzucać się na drogi projektor, wpierw należy odpowiednio przygotować pomieszczenie.
 

RAF1977

Banned
Albo kupić ekran alr ☺
Każdy kupi taki jaki może kupić ale powiedzmy, że projektory zaczynają się od 2-3tys za nowy. Za 300-400zl. To można dobrze zabalować, co najwyżej.
 
Do góry