Projektor w jasnym poddaszu

bokciu

Banned
Pół metra to masz idealnie, ja mam 60 cm i dużo bym dał żeby mieć te 10 cm niżej, ale pas rozbiegowy nie pozwala. Nie wieszaj żadnego plakatu, gdyż mimo czarnego koloru, papier będzie posiadał połysk a co za tym idzie - odbijał światło. Najlepsze są czarne, grube, matowe zasłony. Dają poczucie przytulności i nie odbijają światła.
 

mikas

Member
@RAF1977 mam do Ciebie pytanie bo też mam jasne pomieszczenie
Od kliku dni mam 7300 i zauważyłem że jest troszkę ciemniejszy od 6800 który miałem też okazje testować. Dlatego chciałbym poprawić w nim czerń, ale nie przesadzić by obraz nie był za ciemny i nadawał się do 3D i UHD, bo z HDR może być ciężko. Na początku myślałem nad Suprema Feniks elegant grey bo jest ręcznie rozwijany a ja taki potrzebuje. Ale w ********************************************* odradzali mi ze względu że może być za ciemny do 3D i UHD i polecali wersje białą. Pokój mam jasny, ściany białe i projektor stoi na parapecie 6m od ściany n a której będzie ekran. Więc przy takich parametrach wolałbym ekran szary, ale który nie będzie za ciemny. Czy można wiedzieć jaki ty masz model Adeo i jakie warunki do oglądania oraz jak to Ci się sprawuje i czy masz kalibracje?
Ja zastanawiam się nad modelem Adeo Helios Grey który podobno nadaje się do 3D i UHD. Tylko podobno ma jeden minus musi być zachowany odpowiedni kąt padania projekcji. Ja mam projektor po środku ekranu więc podobno będzie się nadawał. Ale z czasem chciałem dać go pod sufit i tu może być problem. Ale jestem ciekaw jak to jest u Ciebie rozwiązane. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, bo jak wiadomo trudno kupować kota w worku a ekran jest na zamówienie i trzeba na niego czekać kilka tygodni.
 

RAF1977

Banned
Cześć. Ja mam ten normalny szary. Jak dla mnie jest dość jasno na 130" w trybie eco z 5m
Pokój mam raczej jasny ale staram się zaciemniać okolice ekranu przy projekcji.
 
Do góry