Jaki projektor?

iTorii

New member
Witam,
zastanawiam się nad kupnem projektora, jednak nie wiem na jaki się zdecydować.
Co musi mieć?
- wejście HDMI
- obraz HD
- współgrać z PS4
- będzie używany do oglądania filmów i grania

Mamy ścianę 3,1m x 3,2m i chcemy, żeby obraz był jak największy. Pokój jest długości około 4m i mamy możliwość postawienia projektora na parapecie na przeciwko ściany. Myśleliśmy też nad projektorem krótkoogniskowym żeby stał na jakimś przesuwany stoliczku, ale niestety nie wiem w jakiej odległości musiałby on być, aby obraz był odpowiednio duży :)

Jeśli chodzi o fundusze- wiadomo, jak najtaniej, ale lepiej dopłacić i mieć coś "lepszego". Myślałam o kwocie w okolicach 1000 zł :)

Z góry wielkie dzięki za jakiekolwiek wskazówki!
 

hubio

New member
W okolicach 1000zł nie kupisz żadnego przyzwoitego projektora HD, a z rynku wtórnego to strach brać, jeśli już - tylko z gwarancją.
 

hubio

New member
W takim razie o jakiej kwocie trzeba myśleć?

W technologii LCD możesz pomyśleć nad:
Epson EH-TW5350

W technologii DLP nad:
BenQ W1070+ i sporo znajdziesz z Optomy

Jak ma być krótkoogniskowy to najlepiej do tego celu będą służyły:

BenQ W1080ST+ i BenQ W1210ST+


wszystko ok 3 - 4 tyś

 
Ostatnia edycja:

iTorii

New member
A ten na przykład?

MAXLED Projektor LED Tritum na allegro za 1155 zł, według opisu ma wszystko czego potrzebuję (nie mogę dodać linka) - na allegro jako " RZUTNIK PROJEKTOR MULTIMEDIALNY LED HDMI USB XBOX (6515794344) " użytkownik new-electric
 

hubio

New member
A ten na przykład?

MAXLED Projektor LED Tritum na allegro za 1155 zł, według opisu ma wszystko czego potrzebuję (nie mogę dodać linka) - na allegro jako " RZUTNIK PROJEKTOR MULTIMEDIALNY LED HDMI USB XBOX (6515794344) " użytkownik new-electric

https://www.youtube.com/watch?v=EBr5FiAResI powinno być tu trochę lepiej, ale tylko...

Powiem tak, ja swoją przygodę z projektorami właśnie zacząłem od zastanawiania się nad takim wyjściem, ale na szczęście nie kupiłem jako pierwszego takiego projektora. Po krótkiej acz intensywnej przygodzie z projektorami powiem tak: o ile w telewizorach dzięki niskim przekątnym uda się w miarę ukryć niedoskonałości ekranu, a do tego same telewizory są powszechniejsze i od lat mają różne systemy poprawy jakości o tyle w projektorach z uwagi na ogromne rozmiary ekranu każda niedoskonałość jest od razu widziana i jak kupować to tylko projektor uznanej marki.

Te modele co Ci wcześniej pisałem powinny wyznaczyć minimum, a da się je znaleźć za ok 2000zł
 
Do góry