Wybór projektora z możliwością bezprzewodowego streamingu video

radsliwa

New member
Witam, sporadycznie czytam to forum już od dłuższego czasu i dzisiaj przyszedł czas na rejestrację i prośbę o pomoc:kom:.
Przymierzam się do zakupu projektora do pokoju kinowego w mieszkaniu.
Zależy mi oczywiście na jak najlepszej jakości wyświetlanego obrazu ale również na możliwości bezprzewodowego przesyłania filmów z komputera stacjonarnego i laptopa.
Chciałbym również mieć możliwość przesyłania obrazu z dekodera cyfrowego.
Dotychczasowe badanie rynku z dostępnymi projektorami podsunęło mi Epsona EH-TW5350, jednakże nigdzie nie jest jednoznacznie określone czy sprosta on moim wymaganiom. Nie jestem do końca przekonany czy jego obsługa wifi umożliwia bezprzewodowe wyświetlanie filmów czy obrazu z dekodera. Zadałem pytanie na stronie jednego z internetowych sklepów jednak nie dostałem jeszcze odpowiedzi więc może ktoś z Was przerabiał już ten temat i mógłby się wypowiedzieć.

:szukaj:
W trakcie przekopywania internetu wzdłuż i wszerz wpadłem na urządzenie Optoma HDcast Pro, które według opisu jest bezprzewodowym adapterem hdmi. I tutaj pojawia się pytanie czy taki adapter da możliwość przesyłania filmów do projektora:confused:? I jeśli tak, to czy w takim razie potrzebna jest obsługa wifi przez sam projektor. Pytam, ponieważ jeśli nie będzie potrzeby posiadania modułu wifi wbudowanego w projektor, to może zrezygnować z tego modelu i wybrać projektor w podobnej cenie ale z lepszą jakością wyświetlanego obrazu:confused:.

Jeśli macie dla mnie jakieś podpowiedzi to dodam tylko, że tak jak wspominałem zależy mi na jak najlepszej jakości wyświetlanego obrazu.
:arrow: Minimum Full HD,
:arrow: obsługa 3D (obojętnie jaki rodzaj),
:arrow: rzutnik będzie zawieszony pod sufitem dokładnie naprzeciw rozwijanego ekranu,
:arrow: będzie podłączony do amplitunera z zestawem głośników,
:arrow: nie mam faworyta jeśli chodzi o technologię obrazu 3lcd lub dlp.

Proszę o pomoc i pozdrawiam :krol::krol::krol:
 

radsliwa

New member
Wszystkie Epsony z literką W na końcu np. EPSON EH-TW6700W lub EH TW9300W

Dzięki za odpowiedź. Skromną, ale odpowiedź. Niestety budżet jaki chciałbym przeznaczyć to maksymalnie 4000 złotych:cry:. Dlatego też początkowo trafiło na model TW-5350. Czy przy takim budżecie jest szansa na zrealizowanie moich "zachcianek"?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Szczerze powiem ci, kupilem epsona z tym wifi miracast i jak dla mnie lipa totalna. Na telefon musisz miec specjalna aplikacje iProjecton. Aby wyswietlac obraz.

Raz to dla testu uruchomilem i nigdy wiecej nie uzywalem, lepiej za roznice ceny kupic sobie Chromecast2 i bedzie lepiej.
 

radsliwa

New member
Szczerze powiem ci, kupilem epsona z tym wifi miracast i jak dla mnie lipa totalna. Na telefon musisz miec specjalna aplikacje iProjecton. Aby wyswietlac obraz.

Raz to dla testu uruchomilem i nigdy wiecej nie uzywalem, lepiej za roznice ceny kupic sobie Chromecast2 i bedzie lepiej.

Możesz rozwinąć temat chromecast2? To dongle, który z tego co wyczytałem pozwala na stream z androida, ios i przeglądarki chrome z kompa. A co z możliwością odtworzenia filmów z wirtualnego dysku albo przesłaniem obrazu z komputerowego odtwarzacza?
 

radsliwa

New member
Dzisiaj znalazłem bezprzewodowy nadajnik hdmi Measy WiHD. Jest dostępny do kupienia na popularnym azjatyckim portalu sprzedażowym. Myślicie, że mógłby zdać egzamin po podłączeniu do np. Tw-5350:confused:?
 

Attachments

  • IMG_2217.JPG
    IMG_2217.JPG
    104,4 KB · Wyś: 54

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ale co, nie chcesz ciagnac kabla hdmi od PC do projektora? I szukasz urzadzen aby tego kabla nie ciagnac?
 

radsliwa

New member
Ale co, nie chcesz ciagnac kabla hdmi od PC do projektora? I szukasz urzadzen aby tego kabla nie ciagnac?

Szukam projektora lub projektora + adapter, który pozwoli na bezprzewodowe odtwarzanie filmów przesyłanych z komputera, dekodera cyfrowego oraz obrazu z konsoli. No i tak jak wspomniałem wcześniej, chciałbym się zamknąć w 4000 zł.

Właściwie to wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby podłączenie wszystkich urządzeń do amplitunera i bezprzewodowe wysłanie sygnału z amplitunera do projektora. I tutaj chyba zdalby egzamin ten bezprzewodowy adapter hdmi. Co o tym myślisz? Zadziała?
 
Ostatnia edycja:

hubio

New member
Szukam projektora lub projektora + adapter, który pozwoli na bezprzewodowe odtwarzanie filmów przesyłanych z komputera, dekodera cyfrowego oraz obrazu z konsoli. No i tak jak wspomniałem wcześniej, chciałbym się zamknąć w 4000 zł.

Właściwie to wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby podłączenie wszystkich urządzeń do amplitunera i bezprzewodowe wysłanie sygnału z amplitunera do projektora. I tutaj chyba zdalby egzamin ten bezprzewodowy adapter hdmi. Co o tym myślisz? Zadziała?

Ja swojego czasu trochę wszedłem w ten temat jak się zastanawiałem nad Epsonem 6700W i powiem tak:

1. Po pierwsze to są takie urządzenia co mówisz, ale jak to z każdym przedmiotem może być różna jakość. Różnica między Epsonem 6700 a 6700W była prawie 1500zł, a w cenie 800-1000zł z tego co pamiętam były takie transmitery z gwarancją itd. na allegro. Jeśli na alliexpress znajdziesz coś taniej, a na pewno to zastanów się nad ewentualnymi problemami z jakością np wpływanie fal itd. Nie ma cudów - im coś jest tańsze tym gorsze

2. Po drugie - po co w ogóle się w to bawisz ? Kupiłem 15m kabel hdmi 2.0a za 150zł i zamiast 1500zł wydałem 10% tej sumy i mam to samo :) Można też kupić 30m, który jak się wydaje sprosta wszelkim wymaganiom lokalowym chyba, że masz pokój 60 m2 :)
 

radsliwa

New member
2. Po drugie - po co w ogóle się w to bawisz ? Kupiłem 15m kabel hdmi 2.0a za 150zł i zamiast 1500zł wydałem 10% tej sumy i mam to samo :) Można też kupić 30m, który jak się wydaje sprosta wszelkim wymaganiom lokalowym chyba, że masz pokój 60 m2 :)

Problem polega na tym, że mam mieszkanie świeżo po remoncie, zamuliłem i nie poprowadziłem wcześniej kabla hdmi. Gdybym pomyślał wcześniej, nie byłoby problemu :/
 

hubio

New member
Problem polega na tym, że mam mieszkanie świeżo po remoncie, zamuliłem i nie poprowadziłem wcześniej kabla hdmi. Gdybym pomyślał wcześniej, nie byłoby problemu :/

Czy wydatek 1000zł - 1500zł jest wart zmniejszenia trochę estetyki ? Ja poprowadziłem kabel hdmi pod wykładziną dywanową przy ścianach i za meblami i nic nie widać :) Może też listwami przypodłogowymi lub nawet jak nasi ojcowie i dziadkowie w PRL taśmą bezbarwną do kantów :) Być może nawet jak byś musiał kogoś zatrudnić do małego demontażu i zamontowania jeszcze raz tych kabelków hdmi to wyszło by Ci taniej niż taki transmiter. Ja się bardzo cieszę, że nie kupiłem tego W, a było o mały krok :) Szkoda kasy.

Boję się też trochę tego, że wpływ na takie przesyłanie mogą mieć zakłócenia radiowe, wifi i to wszystko co nas otacza - to dodatkowa rzecz. I nie wiem do końca czy można w ten sposób przesyłać hdmi 2.0a czyli najnowszy standard 4k czy jest ograniczenie do full hd. Ale skoro 9300 ma W to musi być ok, ale tym bardziej bał bym się kupować coś na alliexpress.
 
Do góry