Czy projektory 4k lub SONY LCoS skalują poprawiają jakość DVD ?

bokciu

Banned
RAF -Zgadza się. Pamiętam jak w latach 90tych sprzedawałem takowy sprzęt. 29" to była konkretna wielkość, a pierwsze panoramiczne trzydziestki dwójki, to były wręcz giganty kosztujące po 6 tyś. :) Wówczas też pojawiły się pierwsze odtwarzacze DVD które powodowały, że człowiek odnosił wrażenie iż nic lepszego w zakresie jakości obrazu nie zostanie już osiągnięte.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
6k to chyba te tańsze, bo tyle i grubo więcej kosztowały dobre CRT 29" ; )
Jak panoramy CRT wchodziły, to nikt nie nadawał w 16:9 i to było marzenie wszystkich posiadaczy, kombinowało trybami - czyli środek nienaruszony z rozciągniętymi bokami i się żyło.
Ciekawe co będą ludzie mówić za 20 lat, jak już teraz tylu malkontentów.
 

bokciu

Banned
Ale umówmy się, że takie 29tki po 6 i więcej, sprzedawały się sporadycznie na specjalne zmówienie. Natomiast faktycznie z tych droższych 32jek, był Philips cool green na specjalnie zintegrowanym stoliku w kwocie przekraczającej 10 tyś. No i pierwsze odtwarzacze DVD po 2 tyś, których parametry nie przewyższały obecnej Manty za 100 zł :)
No i pierwsza plazma Philipsa za jedyne 59.900 :D
Ta i te rozciągnięte gęby w 16/9...
 
Ostatnia edycja:

hubio

New member
Miesiąc temu oglądałem 4 odcinki Allena DVD na JVC DLA-X 500 , byłem bardzo zdziwiony bardzo dobrą jakością materiału. Ekran 99-100" . Potem poleciał film - Ciśnienie także na DVD. Nie ma czego się wstydzić i obawiać :)

No to JVC wchodzi do gry... Dzięki za podpowiedź. Być może to będzie najlepszy wybór.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale umówmy się, że takie 29tki po 6 i więcej, sprzedawały się sporadycznie na specjalne zmówienie. Natomiast faktycznie z tych droższych 32jek, był Philips cool green na specjalnie zintegrowanym stoliku w kwocie przekraczającej 10 tyś. No i pierwsze odtwarzacze DVD po 2 tyś, których parametry nie przewyższały obecnej Manty za 100 zł :)
No i pierwsza plazma Philipsa za jedyne 59.900 :D
Ta i te rozciągnięte gęby w 16/9...

Wiem, wiem. Miałem to i owo. Philips miazga, no i to audio z głośników.
Zintegrowane stoliki, to też dizajnerskie cuda. Sonego HQ150 też miałem.
Fajne czasy, ale kto dziś pamięta.
 

hubio

New member
Dziś sprawdzę u siebie jakiś film na DVD - Oppo 105D+JVC Rs400 - z Darbee i bez niego - zobaczymy :)

Będę wdzięczny.

Tak czy inaczej kupię też inny projektor. Na dziś moim wyborem jest: Sony VPL-HW65ES.

Miałem BenQ 1210ST, mam Epsona TW6700 - czas na poznanie 3 konkurencyjnej technologii :) Praktycznie każdy twierdzi, że to obecnie najlepsza technologia w projektorach. Epson 7300/9300 owszem ma udawane 4k i HDR, ale to wciąż ta sama technologia. Tak czy inaczej materiałów 4k jest stosunkowo mało, a i na FHD dobrze wyglądają. Wybór jest naprawdę trudny, ale jak tak oglądałem filmiki na youtube ten SONY naprawdę wygląda świetnie.
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozważ zakup JVC - kupując swój pierwszy projektor - porównywałem w salonie HCX 3 różne: Panasonic - jakiś za 6-7 tys, Sony model 55 i JVC RS49 - wygrał bezapelacyjnie RS. Kilka miesięcy temu zamieniłem RS 49 na model RS400 - różnica bardzo duża - 49 kupił kolega, który miał u siebie Epsona model 9000 - jeśli dobrze pamiętam - odbierał go u mnie osobiście i był w szoku, że jest taka przepaść między nim a tym, który ma :). RS 400 można jeszcze gdzieś kupić w bardzo dobrej cenie - Polecam.
 

hubio

New member
Rozważ zakup JVC - kupując swój pierwszy projektor - porównywałem w salonie HCX 3 różne: Panasonic - jakiś za 6-7 tys, Sony model 55 i JVC RS49 - wygrał bezapelacyjnie RS. Kilka miesięcy temu zamieniłem RS 49 na model RS400 - różnica bardzo duża - 49 kupił kolega, który miał u siebie Epsona model 9000 - jeśli dobrze pamiętam - odbierał go u mnie osobiście i był w szoku, że jest taka przepaść między nim a tym, który ma :). RS 400 można jeszcze gdzieś kupić w bardzo dobrej cenie - Polecam.

Pewnie bym tak zrobił, ale między 10000 a 18000 jest spora różnica :) Nie stać mnie na 18000
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na szybko - zdjęcia zrobione co prawda komórką, ale widać chyba wyraźnie różnicę - moim zdaniem z DVD jakość podobna jak z niektórych starszych wydań Blu-ray :)
 

Attachments

  • DSC_3346.jpg
    DSC_3346.jpg
    335,9 KB · Wyś: 48
  • DSC_3347.jpg
    DSC_3347.jpg
    347,2 KB · Wyś: 36

Bipo

Active member
Bez reklam
Sony lub JVC z oppo plus darbee i masz 4k bez 4k... :)
Ostrość i szczegóły obrazu zrobią na tobie wrażenie polecam gdzieś przetestować to przekonasz się o czym pisze.. :)
Ps. Jak masz pokój pod projektor zrobiony jakos jaskinie to bralbym JVC jeśli jasny to sony.. :)
 

bokciu

Banned
Na zdjęciach widać różnice w ostrości - to prawda, ale ze szczegółowością nie ma to już wiele wspólnego. Podobny zabieg można wykonać poprzez odpowiednią regulację TV/Projektora bądź źródła. Z pewnością nie zwiększa to rozdzielczości bo z pustego i Salomon nie naleje. Zresztą to, z jaką rozdzielczością mamy do czynienia, można ocenić na kadrach filmowanych z dalekich odległości, gdzie mamy bogatą treść w szczegóły, np. widok budynków z lotu ptaka, bądź perspektywa zatłoczonego miasta. Taka facjata na całości ekranu, wygląda dobrze nawet z materiału 720p czy też właśnie dobrego DVD.
Poza tym zwróć uwagę jak po włączeniu Darbee obraz zaczyna sypać artefaktami. Idąc tym tropem, po cholerę cała ta zabawa marketingowa w UHD? Niech każdy sobie kupi Darbee i cieszy się jakością 4k z materiałów DVD...
 
Do góry