Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

najlepszy_oled

Projektory, ekrany do projekcji...Wszystko związane z projektorami etc.

Wróć HDforum > Video > Projektory, ekrany do projekcji... > ivolum Tension - Avtek Cinema 200 - wybór ekrany
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Sep 2017
10-09-2017, 22:28
Domyślnie ivolum Tension - Avtek Cinema 200 - wybór ekrany

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem projektora Epson EH-TW5200 od jakiś dwóch lat.
Do tej pory wyświetlałem obraz na ścianie, ostatnio zdecydowaliśmy się na małe przemeblowanie w salonie i zakup ekranu.

Wybór padł na AVtek Cinema 200, niestety po zawieszeniu ekranu pod sufitem i rozwinięciu wyszły wielkie fałdy (fale) po bokach które zdyskwalifikowały ten ekran, do tego problemy z rozwijaniem i zwijaniem i ekran wrócił do sklepu.

Teraz jestem na etapie szukania czegoś lepszego, budżet na ekran nie powinien przekroczyć 1000 zł. Rozmiar jaki mnie interesuje to około 90". Z racji tego że ekran wieszam przy suficie szeroki czarny górny pas będzie dużym plusem(kwestia ustawienia wysokości obrazu). Projektor w 99% czasu chodzi w trybie ECO więc materiał ekranu raczej MATT White.

Znalazłem ciekawą propozycje w postaci: ivolum Tension 200 x 113 cm ekran elektryczny z napinaczami Polyester Fiber 16:9 (90") - ekran za 890 zł w sklepie viedoprojektor24. Zastanawia mnie podejrzanie niska cena. Czy ktoś z was miał może okazje widzieć w akcji ten ekran ? Jakieś jego minusy czy plusy ? Falowanie; Jakość materiału ? Niestety nie znalazłem żadnych opinii na jego temat a nie chciał bym się po raz drugi naciąć na jakąś chińszczyznę.

Jeśli nie ten ekran, to czy moglibyście mi coś polecić w podobnej cenie i rozmiarze ?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam
Kasper
Odpowiedź z Cytatem
kassspersky jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Full HD

Meldunek: Oct 2009
10-09-2017, 22:41
Domyślnie

Cytat:
Napisał kassspersky Zobacz post
Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem projektora Epson EH-TW5200 od jakiś dwóch lat.
Do tej pory wyświetlałem obraz na ścianie, ostatnio zdecydowaliśmy się na małe przemeblowanie w salonie i zakup ekranu.

Wybór padł na AVtek Cinema 200, niestety po zawieszeniu ekranu pod sufitem i rozwinięciu wyszły wielkie fałdy (fale) po bokach które zdyskwalifikowały ten ekran, do tego problemy z rozwijaniem i zwijaniem i ekran wrócił do sklepu.

Teraz jestem na etapie szukania czegoś lepszego, budżet na ekran nie powinien przekroczyć 1000 zł. Rozmiar jaki mnie interesuje to około 90". Z racji tego że ekran wieszam przy suficie szeroki czarny górny pas będzie dużym plusem(kwestia ustawienia wysokości obrazu). Projektor w 99% czasu chodzi w trybie ECO więc materiał ekranu raczej MATT White.

Znalazłem ciekawą propozycje w postaci: ivolum Tension 200 x 113 cm ekran elektryczny z napinaczami Polyester Fiber 16:9 (90") - ekran za 890 zł w sklepie viedoprojektor24. Zastanawia mnie podejrzanie niska cena. Czy ktoś z was miał może okazje widzieć w akcji ten ekran ? Jakieś jego minusy czy plusy ? Falowanie; Jakość materiału ? Niestety nie znalazłem żadnych opinii na jego temat a nie chciał bym się po raz drugi naciąć na jakąś chińszczyznę.

Jeśli nie ten ekran, to czy moglibyście mi coś polecić w podobnej cenie i rozmiarze ?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam
Kasper
Przyzwoite ekrany w tej kwocie robi Suprema, ale niestety te z napinaczami to zupełnie inna półka cenowa. Z kolei żaden ekran bez napinaczy nie będzie idealnie równy. Zawsze będą występowały mniejsze lub większe pofalowania. W dużej mierze zależy to od konkretnej sztuki. Ja przerobiłem trzy egzemplarze, dopóki nie trafiłem na ten akceptowalny.
Odpowiedź z Cytatem
bokciu jest online
Junior Member

11-09-2017, 23:25
Domyślnie

Cześć,

Dzięki za podpowiedź. Z tego co widzę ekrany suprema mają raczej dobrą opinię.
Jutro będę dzwonił do jednego sklepu i pytał o dostępność wersji feniks elegant.

Jeśli ktoś mógł by polecić jeszcze jakąś firmę to będę wdzięczny

Pozdrawiam
Kasper
Odpowiedź z Cytatem
kassspersky jest offline
reklama

Wspiera forum

Meldunek: Mar 2014
13-09-2017, 06:31
Domyślnie

a jak to jest z tymi zagięciami ? chodzi mi o to czy jeżeli ekran jest pofałdowany na części projekcyjnej to widać to podczas oglądania filmu ?
Odpowiedź z Cytatem
buldoggg jest offline
Senior Member

Meldunek: Dec 2011
13-09-2017, 12:03
Domyślnie

Widać, najbardziej kiedy jednolity kadr przesuwa się po ekranie.
Odpowiedź z Cytatem
gerrard jest offline
Junior Member

13-09-2017, 13:32
Domyślnie

Cytat:
Napisał gerrard Zobacz post
Widać, najbardziej kiedy jednolity kadr przesuwa się po ekranie.
Dokładnie tak, przy statycznym ekranie to aż tak nie przeszkadza np przy oglądaniu zdjęć. Ale jak już np włączyłem mecz to tragedia, w miejscu fałdy obraz się uwypukla.
Odpowiedź z Cytatem
kassspersky jest offline
Full HD

Meldunek: Oct 2009
13-09-2017, 16:38
Domyślnie

Dobrze zaznaczyłeś, że mecz. Tu widać najbardziej z racji linii na boisku i reklam które falują podczas "przejazdu" kamery. Natomiast na treściach filmowych jest to praktycznie niezauważalne. Trzeba się mocno skupiać i wyłapywać te kadry na których efekt jest widoczny. Proponuję skupić się na fabule filmu, wówczas zapomnisz o tej niedogodności całkowicie. Oczywiście też bym wolał aby obraz był idealnie prosty i też mnie to czasami irytuje, ale chyba już przywykłem. Ekran ramowy nie wchodzi u mnie w grę, zaś z napinaczami zbyt drogi.

Ostatnio edytowane przez bokciu ; 13-09-2017 o 16:41
Odpowiedź z Cytatem
bokciu jest online
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania