ivolum Tension - Avtek Cinema 200 - wybór ekrany

kassspersky

New member
Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem projektora Epson EH-TW5200 od jakiś dwóch lat.
Do tej pory wyświetlałem obraz na ścianie, ostatnio zdecydowaliśmy się na małe przemeblowanie w salonie i zakup ekranu.

Wybór padł na AVtek Cinema 200, niestety po zawieszeniu ekranu pod sufitem i rozwinięciu wyszły wielkie fałdy (fale) po bokach które zdyskwalifikowały ten ekran, do tego problemy z rozwijaniem i zwijaniem i ekran wrócił do sklepu.

Teraz jestem na etapie szukania czegoś lepszego, budżet na ekran nie powinien przekroczyć 1000 zł. Rozmiar jaki mnie interesuje to około 90". Z racji tego że ekran wieszam przy suficie szeroki czarny górny pas będzie dużym plusem(kwestia ustawienia wysokości obrazu). Projektor w 99% czasu chodzi w trybie ECO więc materiał ekranu raczej MATT White.

Znalazłem ciekawą propozycje w postaci: ivolum Tension 200 x 113 cm ekran elektryczny z napinaczami Polyester Fiber 16:9 (90") - ekran za 890 zł w sklepie viedoprojektor24. Zastanawia mnie podejrzanie niska cena. Czy ktoś z was miał może okazje widzieć w akcji ten ekran ? Jakieś jego minusy czy plusy ? Falowanie; Jakość materiału ? Niestety nie znalazłem żadnych opinii na jego temat a nie chciał bym się po raz drugi naciąć na jakąś chińszczyznę.

Jeśli nie ten ekran, to czy moglibyście mi coś polecić w podobnej cenie i rozmiarze ?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam
Kasper
 

bokciu

Banned
Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem projektora Epson EH-TW5200 od jakiś dwóch lat.
Do tej pory wyświetlałem obraz na ścianie, ostatnio zdecydowaliśmy się na małe przemeblowanie w salonie i zakup ekranu.

Wybór padł na AVtek Cinema 200, niestety po zawieszeniu ekranu pod sufitem i rozwinięciu wyszły wielkie fałdy (fale) po bokach które zdyskwalifikowały ten ekran, do tego problemy z rozwijaniem i zwijaniem i ekran wrócił do sklepu.

Teraz jestem na etapie szukania czegoś lepszego, budżet na ekran nie powinien przekroczyć 1000 zł. Rozmiar jaki mnie interesuje to około 90". Z racji tego że ekran wieszam przy suficie szeroki czarny górny pas będzie dużym plusem(kwestia ustawienia wysokości obrazu). Projektor w 99% czasu chodzi w trybie ECO więc materiał ekranu raczej MATT White.

Znalazłem ciekawą propozycje w postaci: ivolum Tension 200 x 113 cm ekran elektryczny z napinaczami Polyester Fiber 16:9 (90") - ekran za 890 zł w sklepie viedoprojektor24. Zastanawia mnie podejrzanie niska cena. Czy ktoś z was miał może okazje widzieć w akcji ten ekran ? Jakieś jego minusy czy plusy ? Falowanie; Jakość materiału ? Niestety nie znalazłem żadnych opinii na jego temat a nie chciał bym się po raz drugi naciąć na jakąś chińszczyznę.

Jeśli nie ten ekran, to czy moglibyście mi coś polecić w podobnej cenie i rozmiarze ?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam
Kasper

Przyzwoite ekrany w tej kwocie robi Suprema, ale niestety te z napinaczami to zupełnie inna półka cenowa. Z kolei żaden ekran bez napinaczy nie będzie idealnie równy. Zawsze będą występowały mniejsze lub większe pofalowania. W dużej mierze zależy to od konkretnej sztuki. Ja przerobiłem trzy egzemplarze, dopóki nie trafiłem na ten akceptowalny.
 

kassspersky

New member
Cześć,

Dzięki za podpowiedź. Z tego co widzę ekrany suprema mają raczej dobrą opinię.
Jutro będę dzwonił do jednego sklepu i pytał o dostępność wersji feniks elegant.

Jeśli ktoś mógł by polecić jeszcze jakąś firmę to będę wdzięczny

Pozdrawiam
Kasper
 

buldoggg

Member
Bez reklam
a jak to jest z tymi zagięciami ? chodzi mi o to czy jeżeli ekran jest pofałdowany na części projekcyjnej to widać to podczas oglądania filmu ?
 

bokciu

Banned
Dobrze zaznaczyłeś, że mecz. Tu widać najbardziej z racji linii na boisku i reklam które falują podczas "przejazdu" kamery. Natomiast na treściach filmowych jest to praktycznie niezauważalne. Trzeba się mocno skupiać i wyłapywać te kadry na których efekt jest widoczny. Proponuję skupić się na fabule filmu, wówczas zapomnisz o tej niedogodności całkowicie. Oczywiście też bym wolał aby obraz był idealnie prosty i też mnie to czasami irytuje, ale chyba już przywykłem. Ekran ramowy nie wchodzi u mnie w grę, zaś z napinaczami zbyt drogi.
 
Ostatnia edycja:

xfish77

New member
Odświeżę temat, bo nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi.
Ktoś wie dlaczego ten ekran jest tak tani w stosunku do konkurencji? Rozumiem, że jest biały co dla wielu jest wadą ale 1000zł za 108 cali gdzie u innych ceny startują od ok. 3000
Zależy mi na napinaczach ponieważ kupuję projektor UST
Jakieś sugestie?
 

Crunck

New member
Odświeżę temat, bo nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi.
Ktoś wie dlaczego ten ekran jest tak tani w stosunku do konkurencji? Rozumiem, że jest biały co dla wielu jest wadą ale 1000zł za 108 cali gdzie u innych ceny startują od ok. 3000
Zależy mi na napinaczach ponieważ kupuję projektor UST
Jakieś sugestie?

Cześć

Kupiłeś ten ivolum ? Zastanawiam się nad nim ;)
 
Do góry