Optoma HD29 Darbee - dobór ekranu i parametrów

vind

New member
Dzień dobry. Zawitałem na to forum poszukując pomocy z doborem projektora i ekranu oraz ustawieniem wszystkiego, bardzo proszę o porady.
1. Co do projektora jestem prawie zdecydowany na Optoma HD29Darbee - z tego co zauważyłem to nowy model na rynku, chyba następca HD27, czy ktoś ma może odnośnie niego jakieś przewidywania/zastrzeżenia lub proponuje coś lepszego w tej cenie (do 2600zł)?

2. Druga sprawa - czy założone przeze mnie parametry są odpowiednie? Korzystając z udostępnianego tu narzędzia dobrałem takie coś: rozmiar obrazu 130", odległość projekcyjna 460cm, z podobnej odległości zamierzam oglądać (pokój ma 5m szerokości).
Wygodniejsze dla mnie byłoby ustawienie projektora ok 3,30m od ekranu (na stoliku przed sofą), jednak widzę, że przy tym modelu nie osiągnę wtedy obrazu o 120"+.
http: //i. img ur. com /4usuNK1.png (spacje do usunięcia, nie mogę dodawać linków)

3. Trzecia sprawa - bardzo prosiłbym o pomoc w doborze jakiegoś budżetowego (do ok. 1000zł jeżeli jest to możliwe) ekranu 16:9 o wielkości 130-135", podwieszanego na suficie, najlepiej rozwijanego elektrycznie. Starałem się przed zakładaniem tematu rozeznać, jednak w tym przypadku kompletnie się nie znam :/
 
Do góry