Projektor short throw z upłynniaczem 1080p/4k

hubio

New member
Niedawno kupiłem BenQ 1210ST, ale już myślę nad przesiadką :) Im głębiej człowiek wchodzi tym więcej chce :)

Parametry projektora:

- budżet do 15000zł
- short throw (do sypialni) - NAJWAŻNIEJSZE
- przesunięcie poziome i pionowe (ale bez tego sobie poradzę)
- rozdzielczość 1080p lub "oszukiwane" 4k
- ulepszacze w stylu motion flow z Sony - NAJWAŻNIEJSZE

Przeszukałem różne modele i bardzo mi się podoba SONY VPL-HW65ES, ale nie ma short throw. Myślałem także nad Epsonem Epson EH‑TW9300 lub Epson EH‑TW7300. Jednak żaden z nich nie ma short throw. Z odległości ok 2,5m chciałbym uzyskać 120''-140''

Być może więc w ogóle nie ma w normalnej cenie takiego projektora. Wiem, że SONY ma po 50 tyś czy 250 tyś takie projektory, ale to oczywiście nie wchodzi w rachubę :). Jeśli wiecie, że jakiś spełnia te moje kryteria proszę o pomoc. Może jakiś Epson.

Jest też bardzo mało informacji o najnowszej Optomie 4K. Zależy mi bardzo na systemach poprawy jakości obrazu bo mam to obecnie w telewizorze i jestem bardzo za efektem teatralnym w niektórych oczywiście zastosowaniach. Wobec samej technologi projekcyjnej uważam, że podbicie kontrastu i szczegółowości bardzo się tu przyda. I niestety mój BenQ mimo, że jest super nie ma nic takiego.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Nie znam żadnych projektorów "short-throw", tej klasy, co wymienione przez Ciebie. To są raczej tańsze konstrukcje do biura, szkoły lub bardzo drogie, jak wspomniane Sony
Wszystkie trzy wymienione są godne polecenia. Możesz dopisać do listy jeszcze JVC, jakiś model w tej cenie się pewnie znajdzie.
Odległość dla takich przekątnych, to raczej 3.5-4.5m
 
Ostatnia edycja:

hubio

New member
Nie znam żadnych projektorów "short-throw", tej klasy, co wymienione przez Ciebie. To są raczej tańsze konstrukcje do biura, szkoły lub bardzo drogie, jak wspomniane Sony
Wszystkie trzy wymienione są godne polecenia. Możesz dopisać do listy jeszcze JVC, jakiś model w tej cenie się pewnie znajdzie.
Odległość dla takich przekątnych, to raczej 3.5-4.5m

A jakieś chociaż średniego rzutu albo krótkiego z systemem poprawy jakości obrazu ? Widziałem jakiegoś Epsona takiego.
 

RAF1977

Banned
Oprócz tych dwóch topowych lampowy epsonow, jest jeszcze model laserowy (droższy) ale jeśli chodzi o odległości, to ma podobne raczej. Są epsony short-throw ale czy one są dobre do kina domowego....?
 

hubio

New member
Oprócz tych dwóch topowych lampowy epsonow, jest jeszcze model laserowy (droższy) ale jeśli chodzi o odległości, to ma podobne raczej. Są epsony short-throw ale czy one są dobre do kina domowego....?

Czyli ze wszystkich projektorów na świecie w cenie do 15 tyś nie ma żadnego, który by miał jakąś technikę poprawy jakości obrazu jak motion flow/efekt teatralny ze średnim rzutem lub krótkim rzutem ?

A jak jest przesunięcie lens shift w poziomie jak liczymy odległość - tak samo czy można np dodać metr jak by było o tyle przesunięcie ?
 
Ostatnia edycja:

hubio

New member
Ostatecznie kupiłem Epsona TW6700 + ekran suprema elegant matt grey.
To nie jest oczywiście short throw, ale jest zmiana koncepcji z sypialni na salon :)

Co mogę powiedzieć o porównaniu ? BenQ miałem tylko na ścianie więc porównanie z tego powodu może być nie adekwatne, ale w Epsonie zachwyca ilość opcji poprawy. Zaskoczyła też mnie pozytywnie czerń, która miała być słaba - jest taka sama. Bardzo ładne kolory. To co mnie wkurzało w BenQ to nawet to, że nie można było ustawiać natężenia koloru (był tylko zaawansowany system). Jak zrobię więcej testów i wszystko poustawiam pokuszę się o jakiś test porównawczy.

Oczywiście Epson TW6700 + Suprema elegant Matt Grey VS BenQ 1210ST + biała, trochę przybrudzona ściana jest lepszy. Szczególnie zauważalne jest poprawa kolorów z takich wyblakłych na żywe, realistyczne.
 

barburian

New member
Bez reklam
Projektor

Czyli ze wszystkich projektorów na świecie w cenie do 15 tyś nie ma żadnego, który by miał jakąś technikę poprawy jakości obrazu jak motion flow/efekt teatralny ze średnim rzutem lub krótkim rzutem ?

A jak jest przesunięcie lens shift w poziomie jak liczymy odległość - tak samo czy można np dodać metr jak by było o tyle przesunięcie ?


Witaj z FHD :

Philips HDP2510 Screeneo 2.0 tylko ten , lub
Optoma 1080 darbee video presence

Inne nie maja wymaganych przez Ciebie funkcji
 

RAF1977

Banned
Ostatecznie kupiłem Epsona TW6700 + ekran suprema elegant matt grey.
To nie jest oczywiście short throw, ale jest zmiana koncepcji z sypialni na salon :)

Co mogę powiedzieć o porównaniu ? BenQ miałem tylko na ścianie więc porównanie z tego powodu może być nie adekwatne, ale w Epsonie zachwyca ilość opcji poprawy. Zaskoczyła też mnie pozytywnie czerń, która miała być słaba - jest taka sama. Bardzo ładne kolory. To co mnie wkurzało w BenQ to nawet to, że nie można było ustawiać natężenia koloru (był tylko zaawansowany system). Jak zrobię więcej testów i wszystko poustawiam pokuszę się o jakiś test porównawczy.

Oczywiście Epson TW6700 + Suprema elegant Matt Grey VS BenQ 1210ST + biała, trochę przybrudzona ściana jest lepszy. Szczególnie zauważalne jest poprawa kolorów z takich wyblakłych na żywe, realistyczne.
No i super zmiana koncepcji i gratuluję zakupu.
 

hubio

New member
Nasuwa się pytanie, kto kupuje Epsona 6700 dysponując kwotą 15 tys. zł na projektor.

A kto ci powiedział, że dysponuję taką kwotą ? W innym wątku pisałem, że może sobie strzelę projektor do 15 tyś, ale to na gwiazdkę :), a nie teraz. Teraz jest ten Epson, może za 3 miesiące będzie 9300, kto wie :)
 

bokciu

Banned
A kto ci powiedział, że dysponuję taką kwotą ? W innym wątku pisałem, że może sobie strzelę projektor do 15 tyś, ale to na gwiazdkę :), a nie teraz. Teraz jest ten Epson, może za 3 miesiące będzie 9300, kto wie :)
"Niedawno kupiłem BenQ 1210ST, ale już myślę nad przesiadką Im głębiej człowiek wchodzi tym więcej chce

Parametry projektora:

- budżet do 15000zł
- short throw (do sypialni) - NAJWAŻNIEJSZE
- przesunięcie poziome i pionowe (ale bez tego sobie poradzę)
- rozdzielczość 1080p lub "oszukiwane" 4k
- ulepszacze w stylu motion flow z Sony - NAJWAŻNIEJSZE
"

Wydawało mi się, że Ty...
 

hubio

New member
"Niedawno kupiłem BenQ 1210ST, ale już myślę nad przesiadką Im głębiej człowiek wchodzi tym więcej chce

Parametry projektora:

- budżet do 15000zł
- short throw (do sypialni) - NAJWAŻNIEJSZE
- przesunięcie poziome i pionowe (ale bez tego sobie poradzę)
- rozdzielczość 1080p lub "oszukiwane" 4k
- ulepszacze w stylu motion flow z Sony - NAJWAŻNIEJSZE
"

Wydawało mi się, że Ty...

Dobrze ci się wydawało, ale chyba nie zrozumiałeś... Myślenie nad czymś nie oznacza natychmiastowej decyzji... :) I nadal myślę. Jak siebie znam docelowo będzie 9300, ale to jednak 3x drożej więc na razie potestuję tego Epsona
 

hubio

New member
Tylko przez ciebie... :)


Co to się dzieje z nami, że nawet na forach o projektorach znajdują się jacyś frustraci. Czemu miał służyć TWÓJ wpis dotyczący tego, że kupiłem taki, a nie taki projektor bo wcześniej pisałem o budżecie ? Wyjaśniam grzecznie, a TY dalej swoje. Tu dyskutujemy o sprzęcie, a nie tym, że ktoś kupił coś innego niż wcześniej wymieniał i to jeszcze wymieniał jako zastanawianie się.

Dalej nie będę TOBIE odpisywał na żadne posty. Nie karmić trola :)

Wracając do tematu - będę wymieniał ekran z MATT GREY na MATT WHITE. Wiem jak wiele osób się o to pyta i zastanawia. Sam byłem taką osobą. Poszedłem za głosem tłumu... i kupiłem szary bo jednak większość tak radziła z wyjątkiem jednej osoby tu na tym forum. Długo się naprawdę zastanawiałem i popełniłem błąd :( A w zasadzie nie dopasowałem do swoich preferencji.

Więc żeby ktoś nie postąpił podobnie proponują jedną radę: jeśli oglądasz filmy na swoim TV w ustawieniach dynamicznych lub zbliżonych z podbitym kontrastem i dużą jasnością, najbardziej zależy ci na jasności, a nie doskonałej czerni to nie kupuj MATT GREY tylko MATT WHITE.

Jeśli filmy oglądasz na telewizorze w trybie kino/cinema, jasność nowych telewizorów w ich maksymalnych ustawieniach razi cię po oczach - jesteś maniakiem doskonałej czerni - kup MATT GREY.

Przyznaję, że MATT GREY jest najbardziej zbliżone do kina, ale... do oglądania zdjęć, sportu, grania lepiej będzie się nadawał MATT WHITE. Ja preferuję również w ten sposób filmy. Na całe szczęście mogę jeszcze wymienić. Ostatecznie napiszę jak uda mi się wymienić bo mimo, że prawo jest po mojej stronie - 14 dni na zwrot sprzedawca może nie być chętny, ale tak czy inaczej się zdecydowałem.

Oczywiście MATT GREY też jest dobry, żeby nie było, ale ja po prostu wolę więcej szczegółów i wyraźniej co jest właśnie w MATT WHITE. Filmy od 10 lat oglądam na tv z matrycą ustawioną na 9/10 i dużym kontrastem. Nigdy nie przepadałem za trybami przyciemnionymi.

Jeśli chodzi o jasność pomieszczenia to przy częściowym zaciemnieniu nie ma znaczenia kolor sufitu, ścian itd i czy jest MATT GREY czy MATT WHITE. Nowoczesne projektory jak Espon TW 6700 są na tyle jasne, że nie ma to wpływu przynajmniej na ekranie 100''. Może na większych tak. Nie ma też znaczenia też niewielkie pofałdowanie. Mam z boku taką fałdkę 2cm i bez projekcji jest to widoczne. W czasie projekcji kompletnie nie widoczne.

Mam nadzieję, że coś pomogłem dla osób, które stoją przed takim samym wyborem jak ja.
 
Do góry