Ekran do projektora TW5300

majes1

New member
Cześć,

jestem na etapie remontu generalnego mieszkania i chciałbym wrzucić do salonu projektor plus ekran. Niestety mam za wąską ścianę żeby ekran był w formie ramy, wiec musi byc to ekran elektryczny, może być do zabudowy jak i do montażu do ściany (najwyżej zrobię wnękę w suficie na jego ukrycie).

Projektor jaki wybrałem to Epson EP-TW5300 - jeden z najpopularniejszych wyborów - chociaż nie mam go jeszcze zakupionego, także jestem otwarty na propozycje.

Ekran: tutaj pojawiają się schody bo mam już taki mentlik w głowie, że szok. Od ściany do ściany mam 355cm. Zakładając jaki dystans jaki wygeneruje projektor i odsadzenie ekranu od sciany zakładam, że od soczewki projektora do ekranu będzie 300cm.

Pierwsze pytanie jaki zalecacie rozmiar ekranu, waham się między 92" a 100".

Naczytałem się o ekranach Kraftmann, Adeo, Suprema, K.au.be.r. Boję się fałdowania ekranu i zawijania do środka. Najlepsze opinie słyszałem o Adeo, jednak cena mnie trochę zabija.

Na prawo od ekranu i projektora są okna na całej ścianie, okna wychodzą na stronę południowo-wschodnią, jednak oknami się nie przejmuję bo zastosuję odpowiednie rolety. Ściany jeszcze nie pomalowane ale planuję szarości na ścianach.

Chciałbym się zamknąć z ekranem w 2000zł, ale jeżeli się nie da to proszę o info ile muszę dorzucić do puli.

Dodam, że nigdy nie miałem do czynienia z projektorami i ekranami nielicząc seansów w kinie.

Serdecznie pozdrawiam
Adrian
 

Attachments

  • image002.jpg
    image002.jpg
    7,3 KB · Wyś: 612
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
Wszystko zależy od odległości widza od ekranu. Co do zwijania i falowania, żaden ekran bez napinaczy będzie się w mniejszym, bądź większym stopniu falował, a i nawet te z napinaczami ponoć nie są idealnie płaskie. Jedyne rozwiązanie, jeśli istnieje możliwość ,to ramowy.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Moim zdaniem to kup pierw projektor bez ekranu,podłącz sprawdź jaka wielkość ekranu ci odpowiada(przynajmniej przez parę dni bo pierwszy dzień nawet 80" będzie robił wow) i dopiero dobierz wielkość ekranu.
 

Mateusz80

Member
Gdybym jeszcze raz kupował ekran spróbowałbym z Supremą. Ten sam rozmiar od mojego Adeo był tańszy o 1 tys. No i wziąłbym 120 cali zamiast 105.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
dlatego nie ma co na sucho wyliczać wielkość swojego ekranu,kup projektor,walnij na ścianę obraz i przez parę dni sprawdzaj maxymalny obraz dla ciebie.
 

majes1

New member
dziękuję, za wasze posty. Projektor kupiłem, czekam na dostawę i będę testował rozmiar, ale TW5300 z tej odległości powinien rzucić mi bez problemu i 100 i 110 cali.

Koncepcja się trochę zmieniła i myślę poważnie o ekranie MagicScreen 100"/110" zamiast TV, także i budżet można trochę zwiększyć. Pytanie do Was czy jest duża różnica między Supreme/Future/Reference Series Black?

MS chcę kupić w używce btw ;)
 

majes1

New member
Po obejrzeniu Magicscreena na żywo w dzień stwierdzam, że jednak nie nadaje się ten ekran do oglądania czegokolwiek w dzień, więc wracam do koncepcji ekranu zwijanego + TV. Ekran jaki wybrałem to Adeo Motorized Elegance/Professional 250 - czyli 104" powierzchni projekcyjnej.

Pytania jakie do Was kieruję:

1. Ile powinienem opuścić projektor od sufitu aby nie korzystać ze wspomagaczy typu KeyStone?

Oczy mam na wysokości ok120cm od podłogi (pozycja siedząca na kanapie). Z tego co gdzieś wyczytałem wzrok powinien celować w środek ekranu lub nieznacznie poniżej środka idąc tym tropem ekran powinien zacząć się ok 60-65cm od podłogi, a kończyć się na ok 195cm od podłogi. Wysokość pomieszczenia to 250cm co za tym idzie, pas rozbiegowy powinienem mieć 55cm.

Czy moje wyliczenia są poprawne?

2. Polećcie proszę jakiś sprawdzony uchwyt sufitowy do mojego Epsona.

3. Potrzebuję jeszcze jakiś sprawdzony kabel HDMI 15m, proszę o podpowiedź co warto kupić, żeby schować w kartongipsach i zapomnieć.

Wszelkie inne sugestie mile widziane, w temacie projekcji dopiero raczkuję, a głowę już mam wielką od czytania.
 
Ostatnia edycja:

m4rcin-3k

New member
W 5300 nie ma lensa więc musisz "zjechać" w dół projektorem tak aby obiektyw celował w środek ekranu który powiesisz. Mam dokładnie ekran taki jak pisałeś Adeo 110' ale projektor 6700 i tu lens pięknie się sprawdził bo niewiele odszedłem od sufitu.
 
Do góry