Projektor do małej sali wykładowej

vspr

New member
Witajcie,

Próbuje sam to ogarnąć ale widzę, że chyba nie dam rady.. To znaczy nie ma problemu jeśli chce się wydać 3 tys pln a ja chciałbym wydać nieco mniej..;)
Będę wdzięczny za pomoc przy wyborze projektora.
Potrzebuję kupić projektor do szkoły językowej, którą właśnie otwiera moja dziewczyna, sala ma 30 m2. Wyświetlane będą głównie kawałki filmików z rozmowami native speakerów, jakieś apki itp. Generalnie wodotrysków nie potrzeba, przydałaby się za to przyzwoita jasność, gdyż materiały będą wyświetlane podczas zajęć, zatem przy normalnym oświetleniu.

Zródłem póki co będzie jej laptop Asus Zenbook z matrycą fullHD 16:9 > ma wyjście HDMI

Poniżej rzut sali wykładowej wraz z ustawieniem

>>> nie mogę dodać linku do rzutu bo nie mam 5 wypowiedzi

Zacznę może od tego, że chciałbym wydać możliwie jak najmniej na tę imprezę, ale tak żeby efekt był zadowalający. Jak już wspomniałem, nikt nie będzie delektował się efektami specjalnymi, chodzi o to żeby wyraźnie było widać co jest wyświetlane no i oczywiście bez pikselozy.

To po kolei:

1. Używany czy nowy? Pojechałem do sklepu z projektorami , zaproponowali mi sony vplew255 za 2800 zł - pewnie to jest dobry projektor jednak pomijając już to że chciałbym wydać zdecydowanie mniej kasy to uważam że do takich zastosowań nie potrzebujemy tak dobrej maszyny. Zatem pewnie używka.

2. Chciałem powiesić projektor na suficie przy ścianie - tej z oknami, ale panowie w sklepie uświadomili mnie że może trzeba będzie powiesić go bliżej tablicy - w zależności od wielkości ekranu/tablicy
Policzyli mi że w przypadku tego projektora ekran powinien mieć min. 205 cm szerokości jeśli projektor będzie wisiał 0,5 metra od ściany (rozumiem, że to jest ten współczynnik projekcji 2,2 - 450cm/2,2=205 cm)

3. Format obrazu projektora - według mnie 16:10 lub 16:9 > bo to pasuje do parametrów komputera
czyli za niedużą kasę 1280x800 lub 1280x720 - pytanie na której rozdzielczości się skupić?

4. Jaki ekran manualny byście do tego polecili?

Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.

Pozdrawiam,
Daniel
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy normalnym oświetleniu i światło z dużych okien z tyło - to nie zda egzaminu. Wówczas lepiej tani telewizor LCD 65"
 

vspr

New member
Okna mają rolety i z racji tego że są na zachód, w ciągu dnia pewnie będą opuszczone. Dodatkowo, zajęcia będą odbywały się głównie późnym popołudniem i wieczorem. Poza tym tv odpada, gdyż ekran zamontowany będzie nad tablicą do pisania i będzie rozsuwany do puszczania materiałów wizualnych, tv nie ma gdzie powiesić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry