Czy wymienialiście samą lampę w projektorze?

Witam.
Przejrzałem strony i nie wiem do końca na co się zdecydować .
Koszt lampy to około 500zł , całego modułu zaś około 1000zł, różnica jest duża z tym, że obawiam się iż nie będę w stanie sam wymienić lampy.
Ma ktoś doświadczenie z wymianą lampy w projektorze.
Wymiana modułu w Benq 1070 W jest prosta dwie śrubki i sztuka za sztukę.
Jeżeli chodzi o lampę to już inna bajka.
Tak w ogóle co warto kupić ? zamiennik, oryginał?
 

george2m

New member
W swoim epsonie wymienilem bez problemu samą lampę. Myślę że w Benq-u też dasz radę ją wymienić

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
 
Kilka minut roboty
[url]https://www.youtube.com/watch?v=ipmAHv_HTd8[/URL]
Możesz probować z zamiennikiem.
Tylko z możliwością zwrotu lub wymiany, bo trafiają się wadliwe.

Zamówiłem oryginał koszt 580zł
Zastanawia mnie jedna rzecz, czy to na pewno lampa w moim przypadku, gdyż podczas oglądania coś zaśmierdziało, jakby topiony plastik i nagle w górnej części ekranu pojawiły się takie brązowe wypalenia. Czas pracy lampy 2500 godz.
Generalnie projektor jeszcze działa tylko obraz jest mniej ostry i widoczne są te brązowe przepalenie.
Mam nadzieję że to lampa a nie jakiś inny element.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
W epsonie wymieniałeś samą lampę ? to ile kosztowała z modułem ? epson ma bardzo tanie oryginalne lampy z modułem w sklepie epson.pl np do mojego eh-tw oryginalna lampa z oryginalnym modułem to koszt 385 zł brutto -cena ze sklepu epson.pl
 

crash555

New member
Zamówiłem oryginał koszt 580zł
Zastanawia mnie jedna rzecz, czy to na pewno lampa w moim przypadku, gdyż podczas oglądania coś zaśmierdziało, jakby topiony plastik i nagle w górnej części ekranu pojawiły się takie brązowe wypalenia. Czas pracy lampy 2500 godz.
Generalnie projektor jeszcze działa tylko obraz jest mniej ostry i widoczne są te brązowe przepalenie.
Mam nadzieję że to lampa a nie jakiś inny element.

A przy uszkodzonej lampie, nie zaświeciła ci się dioda od lampy na czerwono, bądź nie zaczęła migać ?
 
Kilka tygodni wcześniej zaświeciła mi się czerwona dioda z napisem LAMP.
Po ponownym uruchomieniu dioda już się nie świeciła.
W tej konkretnej sytuacji dioda od lampy się nie zapaliła, tylko "zapachniało" i brzegi obrazu zbrązowiały.
 
Do góry