Optoma HD140X vs Acer H6502BD

mrflaj

New member
Zastanawiam się nad wyborem budżetowego projektora, głownie do filmów. Wybór padł na Optoma HD140X albo ACER H6502BD (w tej cenie to chyba jedyne fhd?). Nigdzie nie znalazłem porównania tych dwóch projektorów. Acer jest obecnie 2 stówki tańszy, więc na plus. Na żywo nie bardzo mam możliwość porównania obrazu bo we wrocku w żadnym sklepie nie znalazłem Optomy.
Który byście polecili?

1. Zastosowanie: głównie filmy, w przyszłości może gry (planowane kupno konsoli)
2. Wielkość ekranu: max 120 cali, raczej do 100
3. Audio: mało ważne - podepnę zew. źródło

Najważniejsze cechy: jakość obrazu, trwałość lampy i ogólnie żeby działał te kilka lat, dobrze żeby input lag był mały (konsola).
 

crash555

New member
Lepszą specyfikację ma optoma , wyższy kontrast Optoma 23000:1 Acer 20000:1 , żywotność lampy w trybie normalnym Optoma 5tyś h Acer 3,5tyś h, w eco optoma 6tyś o tysiąc więcej od acera. Cena lampy podobna. Optoma ma zgodność z standardom Rec.709.

Ale dodam ze mogę być stronniczy, bo mój pierwszy i na razie jedyny projektor z jakim miałem styczność to optoma 141x.
 
Ostatnia edycja:

mrflaj

New member
Dzięki za odpowiedź.

Wezmę HD140x, na papierze faktycznie prezentuje się lepiej, liczyłem jednak, że trafi się ktoś kto miał możliwość testować oba te projektory i ma porównanie. Sprawdzę jeszcze w mediamarkt Optoma HD27 i ACER H6517, zdaje się że podobna klasa do HD140x a chce się upewnić czy mi efekt tęczy nie przeszkadza i upewnić się co do jakości obrazu.
W HD141x jest on u ciebie widoczny?
 

crash555

New member
No właśnie nie jest widoczny :p ani dla mnie, ani dla nikogo kto był u mnie i widział obraz z projektora. Filmy oglądam tylko z napisami, więc efekt powinien być wzmożony. Jedyny mankament optomy hd141x który może trochę irytować to przepalone kolory, jak jest zbyt jasny obraz :p. Miałem tak w jednym Anime, w którym było dużo scen z bardzo jasnym niebem, przez co obraz tracił szczegóły. Tą sama dolegliwość ma optoma hd142x i w tym teście zwrócono na to uwagę https://www.youtube.com/watch?v=SYGXcug-OKc Za to optoma hd27 jest wolna od tej wady.
Dla mnie najważniejsze, że udało mi się kobietę przekonać do projektora. Na początku kręciła nosem że woli TV, a teraz stary telewizor wyleciał za okno :p. W rok nabijemy z 2tys godzin na projektorze średnio mi wychodzi ze oglądamy po ponad 5h dziennie.
 
Do góry