projektor + ekran do 5tys zł

kallor

New member
Cześć wszytskim,

Jest to mój pierwszy temat ale forum czytam już od jakiegoś czasu. Nadszedł czas na zakup swojego małego kina domowego.

Wymiary pomieszczenia to szer/dł/wys 370x407x240 poniżej rysunek z wymiarami

Mam kilka pytań:

1. który projektor wybrać: Epson EH-TW5300 / EH-TW5350 / Benq W1070? Czy może coś innego?
2. wg kalkulatora jak dam projektor na półkę (na wys powiedzmy 150cm) to będzie świecił po suficie. Czy w przypadku tego pomieszczenia możliwy jest montaż tylko na suficie?
3. rozmiar ekranu wg kalkulatora waha się w zależności od zoomu od 118 - 142 cali
kompletnie nie wiem jaki kupić, wolałbym rozwijany ręcznie
co myślicie o 130cali: celexon-professional-300-x-169-cm-manualny-ekran-projekcyjny-16-9-130

Link do rysunku pomieszczenia:
5a369c9a315d.png.html
 
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
Cześć wszytskim,

Jest to mój pierwszy temat ale forum czytam już od jakiegoś czasu. Nadszedł czas na zakup swojego małego kina domowego.

Wymiary pomieszczenia to szer/dł/wys 370x407x240 poniżej rysunek z wymiarami

Mam kilka pytań:

1. który projektor wybrać: Epson EH-TW5300 / EH-TW5350 / Benq W1070? Czy może coś innego?
2. wg kalkulatora jak dam projektor na półkę (na wys powiedzmy 150cm) to będzie świecił po suficie. Czy w przypadku tego pomieszczenia możliwy jest montaż tylko na suficie?
3. rozmiar ekranu wg kalkulatora waha się w zależności od zoomu od 118 - 142 cali
kompletnie nie wiem jaki kupić, wolałbym rozwijany ręcznie
co myślicie o 130cali: celexon-professional-300-x-169-cm-manualny-ekran-projekcyjny-16-9-130

Link do rysunku pomieszczenia:
5a369c9a315d.png.html

Są jeszcze krótkoogniskowe z możliwością rzutu od dołu. Ja taki wybrałem i jestem bardzo zadowolony.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z 4m 130" jak najbardziej, ale to już maks. Dobrze się sprawdzi w 21:9, ale już przy 16:9 może być ciut za duży.
Ja bym tu proponował 120", będzie idealnie.

Dodatkowo przy takiej szerokości ściany frontowej, obowiązkowo czarne/ciemne ściany boczne. Światło z ekranu będzie się odbijać od bocznych ścian które będą blisko i nastąpi degradacja i nawet jakbyś kupił proja za 20tyś. to gorzej zaświeci, jak ten za 3k w dobrze zaciemnionym pomieszczeniu.
 

bokciu

Banned
Też uważam, że 120" to max przy takiej odległości. Tym bardziej, że to nie będzie nawet 4m. Kanapa ma swoją głębokość, oparcie, etc. Wszystko ma swoje granice, nawet wielkość ekranu w określonych warunkach.
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
ja mam 146" z 4.30m i z tej samej odległości oglądam i jest to max przy natywnym full hd żeby nie było widać pojedynczych pixeli.
 
Do góry