metoda projekcji: sufit projektor do sypialni

hubio

New member
Ale ja nadal nie potrafię pojąć, dlaczego zrezygnowałeś z projekcji sufitowej, skoro połowa sufitu to wielkość obecnej ściany. Jednak co sufit to sufit, żadna ściana go nie zastąpi...

Nie zrezygnowałem, a odłożyłem w czasie :) Jasne, że sufit to sufit i żadna ściana go nie zastąpi :)
 

gerrard

New member
bokciu wyluzuj troche, bo się niepotrzebnie spinasz i psujesz nastrój.

Temp robocza palnika uhp sięga 1000°C.
To trzeba wyciągnąć.
Drogie(duże) modele są cichsze.
Każda lampa traci na jasności, ale nie widać tego z dnia na dzień.
Średnio 2tys godz poświeci.
Choć jeśli będziesz z niego korzystał jak z TV, to może lepiej zostać przy led.

O rzekomych wadach obrazu dlp niech się inni wypowiedzą.
 

hubio

New member
bokciu wyluzuj troche, bo się niepotrzebnie spinasz i psujesz nastrój.

Temp robocza palnika uhp sięga 1000°C.
To trzeba wyciągnąć.
Drogie(duże) modele są cichsze.
Każda lampa traci na jasności, ale nie widać tego z dnia na dzień.
Średnio 2tys godz poświeci.
Choć jeśli będziesz z niego korzystał jak z TV, to może lepiej zostać przy led.

O rzekomych wadach obrazu dlp niech się inni wypowiedzą.

Jak TV to na pewno nie będę oglądał bo mam w salonie świetny telewizor. Na pewno na początku sypialnia stanie się priorytetem, ale potem pewno zejdzie do 4 godzin na tydzień. Oglądał będę wyłącznie w wieczorem i w nocy. Raczej już się zdecydowałem. Gdyby BenQ miał coś ledowego w FHD to bym na to wymienił, ale... zdecydowałem się na BenQ W1080ST+ Model 1070ST był powszechnie chwalony, a to jest następca więc wydaje się to sensowny zakup. Wymiana lampy jak już sprawdziłem to koszt 500-900zł więc po 2,3 latach tragedii nie będzie.
 

hubio

New member
Ostatecznie udało mi się wymienić na BenQ W1210ST. Jak dojdzie napiszę w osobnym temacie porównanie do GP30.
 

axelbest

New member
Chciałbym odebrać nagrodę złotej łopaty.... ale sam dziś także szukałem projektora na sufit i trafiłem tutaj. Wątek powstał w 2017 roku... współczuję autorowi, bo zamiast dać rzeczową odpowiedź, większość forumowiczów informowała tylko, że nie tak powinno się oglądać obraz z projektora. No ale udało mi się - zamieszczam link do oferty z 2009 roku, czyli 8 lat przed tym wątkiem. I co? O dziwo takie bajery są dostępne - a skoro były dostępne w 2009 to mogą być i w 2017 i 2020....

www bankier pl/wiadomosc/Projektor-do-wyswietlania-na-suficie-1964411.html

Mało się tu udzielałem, a konto mam od dawna, wiec jest problem z wklejaniem linków, tak czy siak chodzi mi o projektor Epson EH-DM2, projektor ten ma też przystawkę do wyświetlania na suficie.
 
Do góry