Projektor w salonie

KerUr

New member
Witam

Czy mógłbym państwa prosić o pomoc w doborze projektora do salonu.

Obecnie jestem w trakcie remontu mieszkania i chciałbym wykorzystać ten fakt do zainstalowania w salonie systemu do projekcji na ścianie.

Salon ma wymiary ~ 4.68x 4,64 wiec jest niemal kwadratem.
W salonie jest duże okno + drzwi balkonowe w kierunku południowym - zainstalowane są obecnie rolety płócienne o jasnym kolorze. Finalnie plauje zmienic je na ciemne lub zamontowac kotary.

Finalnie salon będzie pomalowany na biało + w przyszłości jakaś fototapeta na ścianie przeciwnej do planowanego rzutu projekcyjnego.

Przeglądając internet skupiłem swoją uwagę na projektorze Epson EH-TW6700.

1 .Czy to dobry wybór ? jeśli tak to w jakiej odległości powinienem zamocować urządzenie na suficie aby otrzymać optymalny obraz do takiej wielkości pomieszczenia.

2. Czy jesteście w stanie doradzić sposób rozprowadzenia kabli zasilających:
*rozprowadzenie
- przy łączeniu ściany z podłoga + ściana
- po suficie i ścianie
* kanały
- plastikowe korytka kablowe
- peszel

3. Czy może lepiej wydać nieco więcej i zamówić projektor z przekazem danych radiowo ?

4. Ściana projekcyjna pomalowana specjalna farbą czy dedykowany ekran ?

5. bezpośrednie zamocowanie do sufitu czy schowany w skrzynce w powieszanym suficie ?



Pozdrawiam
Marek
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Zobacz Optoma GT 5000 . Odchodzi uchwyt , długi kabel , rycie pod peszel . 600-700 PLN w kieszeni na projektor .
 

KerUr

New member
Witam

Remont z zdzieraniem farby i ryciem nowych miejsc pod gniazda zasilania i tak robię więc nie jest to problem.
Taki jest plan na salon

ht tp://im gur.com/S1A3RHa [FONT=&quot]( proszę usunąć spacje z linku)[/FONT]


Ten optoma GT 5000 lub 5000+ ma jedna wadę ograniczenie do 100 ‘’
Wcześniej tez o tym myślałem tyle ze z LG PF1000U ale to samo ograniczenie

Tak jak pisałem pokój ma ok 4.64 x 4.68 wiec przy wykorzystaniu kalkulatora firmy epson wyliczyłem ze spokojnie mógłbym na ścianę rzucić ok 150 cali

ht tp://im gur.com/oOYlAAD [FONT=&quot]( proszę usunąć spacje z linku)[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
eh-tw ma fajny zakres zoom'u to bez problemu zrobisz 150" ja posiadam eh-tw5300 i z 4.30m mam 146" i jeszcze zoom nie jest na maxa ale to już max gdzie nie widać pixeli z odległości 4,10m (bo z takiej oglądam)
 
Do góry