Jaki Projektor do 4000zł do filmów 3d/2d, konsoli xbox x.

SeBaLy

New member
Jaki byście polecili projektor głównie do oglądania filmów 3d pod okulary aktywne,2d i jak w przyszłości planuję zakup konsoli xbox x żeby projektor miał niski input lag i świetne odświeżanie żeby nic nie zacinało obrazu. Zależy mi też aby miał możliwość odtwarzania filmów z dysku usb i odtwarzał kodek dźwięku DTS i DD i ac3, nad jakością dźwięku mi nie zależy gdyż puszczam z głośników komputerowych 2.1 przez mini jack także też musi je mieś projektor. Wielką bolączką mojego lg pa70g jest brak kodeku dts gdyż dziwne ale firma lg nie wykupiła praw do tego kodeka :/.

Czyli podsumowując:
-Projektor do filmów 3d/2d o świetnej jakości czerni, kontrastu, oraz dobrym ansi abym mógł w słoneczny dzień oglądać tv
-Niski iput lag, dobre odświeżanie abym mógł pograć w przyszłości na xbox x
-możliwość odtwarzania filmów z usb 2.0/3.0
-możliwość odtwarzania kodeka dźwięku DTS,AC-3,DD oraz wszystkich kodeków wideo
-możliwość puszczenia dźwięku z mini jack-a czyli wejście słuchawkowe.
-Wielkość ekranu coś podobnego do mojego lg pa70g co wyświetla z 2,9m ekran 123cmx198cm
czyli wyświetla filmy na pełnym ekranie nie na 16:9 gdyż tak mi się najlepiej ogląda filmy z 5 m.
-Projektor musi mieć konwersje odwrotnego obrazy gdyż planuję go podpiąć pod statyw przykręcany do ściany w miejscu starego lg pa 70 g

Cena to niestety skromny budżet do 4 tys. złotych max (mile widziane tańszy).
 

SeBaLy

New member
Zastanawiałem się nad czymś co przekracza nieco mój budżet czyli nad EH-TW6700 czy jest sens czy do 4000zł znajdę coś podobnego?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Najlepiej jak sprawdzisz na żywo np takiego epsona eh-tw6700 za 5500zł i np epsona eh-tw 5300/5350 za 2600 zł bo jeżeli nie potrzebujesz 3tyś ansi i lens-shift'a to chyba nie warto ale najważniejsze to sprawdzanie na żywo.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
obawiam sie, ze bedzie problem znaleezc cos ciekawego ze zlaczem USB odtwarzajacego dd, dts oraz wszystkie formaty video.... Kup np Optome 141x, za reszte na poczatek jakis amplituner 5,1 (7,1)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie spodziewalem podnoszenia kwestii obecnosci e-shifta, w tej kategorii, ktora rozwazaja Koledzy, ale mamy sobote rano , wiec w sumie moznaby sie spodziewac wszystkiego. :)
 

SeBaLy

New member
To jednak mój projektor LG PA70G nie jest zły skoro posiada kodeki, możliwość oglądania filmów z usb :). Naprawdę nie ma nic w tym przedziale cenowym z funkcjami co podałem? Głównie zależy mi na tym żeby odtwarzał te filmy z dysku usb i posiadał kodek audio dts, ac-3 oraz Matroska zależy mi również na jakości obrazu full hd do oglądania 3d/2d oraz do gier czyli niski input-lag , wejście na słuchawki abym mógł podłączyć głośniki 2.1 oraz w miarę dobre ANSI żebym mógł oglądać w dzień tv bo mój LG niestety ma 700 ansi:/. Myślę nad jakimś 3LCD.
 
Ostatnia edycja:

SeBaLy

New member
Co do epsona eh-tw 5300 to pytałem producenta i z usb tylko zdjęcia także bezsens:/ Nie wiem jak
eh-tw 5350. Optome 141x na wstępie eliminuję gdyż nie ma usb :)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Wydaje mi się że odtwarzanie z usb np filmów mają tylko ledowe projektory......bo z tego co wiem to żadne epsony,benq,optomy ze zwykłą żarówka tego nie mają.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
SeBaLy pisałem że epsony nie mają odtwarzania filmów z usb-epson=3lcd.

chcesz mieć dobry projektor ? kup epsona,benq,optome plus do tego odtwarzacz multimedialny(odtwarzacze są małe i jak masz torbę na projektor to do takiej torby spokojnie wejdzie jeszcze odtwarzacz)

polecam epsona eh-tw 5300 za 2650 zł około i zostanie ci kasy na dobry odtwarzacz multimedialny plus zostanie około 900 zł np na ekran.
 

SeBaLy

New member
To proszę o podanie dobrego odtwarzacza z wyjsciem hdmi i co może wyświetlać filmy z usb podłącze go przez HDMI do projektora i będę zadowolony :) Co do ekranu to ramowy będę składał:). A co myślicie nad BenQ W2000 lepszy od tego epsona EH-5350 bo BENQ ma Wireless Kit BenQ Full HD czyli przesyłanie nieskompresowanego sygnału 1080p Full HD bezprzewodowo - i ze wsparciem 3D . A jak jest z tym wi-fi w epsonie?
 
Ostatnia edycja:

pawelele

Member
Wg mnie tylko nvidia shield spełni wszystkie oczekiwania, kosztuje co prawda tysiaka ale tańsze alternatywy typu xiaomi mi box czy google chromecast nie mają automatycznego odświeżania i czuć różnicę w płynności obrazu przez to. Epson też ma taką technologię, projektor musi mieć na końcu dopisek "W" czyli np 6700W, 6600W, różnica w cenie oczywiście znacząca, korzysta z technologii wifi 60 Ghz więc na niskich dystansach i przy braku przeszkód do tych 10-15 metrów w tym samym pomieszczeniu bez problemu wyśle prawdziwy sygnał jak po hdmi. To wifi w TW5350 to raczej zabawka niż aby miało służyć do wyświetlania filmów :)
 

RAF1977

Banned
No właśnie, przecież projektory są do wyświetlania obrazu a nie do dekodowania dźwięku. Kup media player i on się zajmie dekodowaniem. Tylko, że piszesz o Xbox a on ma śmigać na 4k, to musisz wydać dużo dużo więcej na projektor, który ogarnie 4k. Chyba że cię 4k nie interesuje, to projektor plus player. Himedia i egreat są dobre playery.
 
Ostatnia edycja:

SeBaLy

New member
Na innym forum polecają mi BENQ W3000 czy jest to dobry wybór bo ja myślałem nad EPSON EH-TW6700 który byście wybrali?
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
To są dwa różne projektory , DLP i LCD. Poszukaj Benq W 1400 , miałem i polecam .
Od nowości był praktycznie idealnie fabrycznie skalibrowany , ale do 3D kalibracja obowiązkowa .
Zwróć uwagę jeszcze na Optoma GT 5000 , wydaje się być ciekawym rozwiązaniem.
Ale , czy 100" Tobie wystarczy ?
Dla mnie tak , 3.6 m oko - ekran.
 
Do góry