Jaki Projektor do 4000zł do filmów 3d/2d, konsoli xbox x.

SeBaLy

New member
Mac-ony Wiesz ja oglądam trochę na nietypowych wymiarach bo jakoś 16:9 mi mega nie wchodzi a ekran filmu u mnie przeważnie ma wymiar 123cmx198cm oglądany z około 5 m. Co do technologi to wiem że są różne, chciałem iść w 3lcd ale na innym forum jedna osoba odradzała gdyż ma parę takich projektorów w pracy i podobno mają mniejszą żywotność lampy niż DLP oraz że przeważnie padają w nich piksele także teraz to sam nie wiem gdyż chciałem wybrać 3lcd.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
SeBaLy w 3lcd lampy mają mniejszą żywotność ? wiesz że oryginalna lampa z oryginalnym modułem do mojego epsona th-tw 5300 kosztuje 385 zł ? lampa do 6700 kosztuje 466 zł (sklep epson.pl)

do takiej optomy koszt oryginalnej lampy to ponad 1000 zł
do takiego benq to również ponad 1100 zł
przeważnie cena lamp do projektorów dlp to od 900-1500 zł

wiem że są zamienniki....ale uważam że do projektora to tylko i wyłącznie oryginalna lampa....a jeżeli do epsona oryginał z modułem oryginalnym to koszt 380-460 (5300-6700) to nie ma się nad czym zastanawiać dodatkowo gwarancja moim zdaniem jest lepsza w epsonie niż u konkurencji.
 

SeBaLy

New member
Opłaca się dopłacać do 6700 jeżeli chodzi o jakość obrazu czy nie bedzie różnicy w nocy w jakości przy oglądaniu filmów fullhd w porównaniu do th-tw 5300 bo cena dużo niższa.
 

padre4

New member
Opłaca się dopłacać do 6700 jeżeli chodzi o jakość obrazu czy nie bedzie różnicy w nocy w jakości przy oglądaniu filmów fullhd w porównaniu do th-tw 5300 bo cena dużo niższa.
Ja bym na Twoim miejscu sprawdził osobiście bo wg mnie różnica jest warta ceny. 5300 to taka zabawka, 6700 na każdym polu zostawia daleko w tyle 5300, począwszy od łatwości instalacji, jakość obrazu, głośność. 5300 jako pierwszy projektor może być. Chociaż wg mojej subiektywnej oceny warto dopłacić, jak dobrze się poszuka to różnica w cenie nie będzie duża. Jedyny minus dla mnie a dla innych plus to duża jasność w jasnym pomieszczeniu daje to wielki plus w ciemnych już niekoniecznie.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

padre4

New member
Niestety ale tak jest. I nie są to tylko moje słowa. Tak jak napisałem jako pierwszy projektor może być ale lepiej sprawdzić we własnym zakresie czy różnica w cenie nie jest warta dopłaty. Pomijając obraz, bo każdy ma inne odniesienie to już o takich kwestiach jak łatwość instalacji 6700 nie można zapomnieć. Wystarczy porównać budowę, wielkość, poziom hałasu itp.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka
 

padre4

New member
padre4-w dalszym ciągu przesadne określenie "zabawka"

miałeś styczność z tymi 2 projektorami lub innymi ?

Stałem dokładnie przed tym samym dylematem w zeszłym roku i po wielu testach wybrałem 6700.
Tak jak wcześniej pisałem niższy model jest ciekawą propozycja dla osoby dla której jest to pierwszy projektor. Zachwyci się dużym obrazem i nie zwróci uwagi na mankamenty. I nadal podtrzymuje że jest to zabawka :)
 

hubio

New member
A ja polecam BenQ 1210ST za 4300zł. Nadaje się idealnie do grania i oglądania filmów. Jest bardzo cichy. Co do lamp i kwestii ich wymiany to też stałem przed tym dylematem, ale ja bym na to nie zwracał żadnej uwagi. Dlaczego ? W BenQ 1210ST żywotność lampy ustalona jest na poziomie: normalny: 3000 godzin/ smart eco: 5000 godzin/ eco: 7000 godzin. Powiem z doświadczenia, że w trybie smart eco wszystko działa idealnie i jest jeszcze za jasno więc każdy raczej będzie używał tego trybu. To oznacza: prawie 7 miesięcy oglądania 24h/dobę non stop. Oczywiście nikt normalny tak nie ogląda bo to nie tv. Załóżmy, że przez 4 godziny dziennie grasz i 2 godziny oglądasz film CODZIENNIE - to wtedy starczy ci na prawie 2,5 roku non stop, ale... kto by codziennie tyle poświęcał czasu świątek, piątek i niedziela - wtedy już zbliżamy się do 3 lat. A po tym czasie szybciej wymienisz projektor niż lampę :) Prawda jest też taka, że ktoś kto ma normalne obowiązki i nie jest np. na emeryturze i to w dodatku bez wnuków max poświęci na granie i filmy 3 godziny dziennie co czyni 6 lat (!). Ja mam projektor 3 tyg. i mam na liczniku 16 godzin :) A nic nie oszczędzałem, wręcz przeciwnie.

Reasumując myślę, że argument wymiany lampy jest całkowicie abstrakcyjny bo do tego czasu wszystkie projektory, które obecnie kupujemy tak potanieją, że za 6 lat z nową lampą czy bez niej cena będzie zbliżona, a większość do tego czasu sprzeda i wymieni na inny model. Szczególnie jak kupujesz ten projektor jako pierwszy.

Jeśli jednak chcesz traktować projektor jak jedyne centrum rozrywki czyli: granie/filmy/telewizja, a do tego wiesz, że dużo czasu na to poświęcasz to możesz z tego powodu pomyśleć nad epsonem. Po prostu policz ile obecnie czasu na co poświęcasz i zastanów się do jakich celów będziesz wykorzystywał projektor i wtedy sam będziesz wiedział.

Jaki byście polecili projektor głównie do oglądania filmów 3d pod okulary aktywne,2d i jak w przyszłości planuję zakup konsoli xbox x żeby projektor miał niski input lag i świetne odświeżanie żeby nic nie zacinało obrazu. Zależy mi też aby miał możliwość odtwarzania filmów z dysku usb i odtwarzał kodek dźwięku DTS i DD i ac3, nad jakością dźwięku mi nie zależy gdyż puszczam z głośników komputerowych 2.1 przez mini jack także też musi je mieś projektor. Wielką bolączką mojego lg pa70g jest brak kodeku dts gdyż dziwne ale firma lg nie wykupiła praw do tego kodeka :/.

Czyli podsumowując:
-Projektor do filmów 3d/2d o świetnej jakości czerni, kontrastu, oraz dobrym ansi abym mógł w słoneczny dzień oglądać tv
-Niski iput lag, dobre odświeżanie abym mógł pograć w przyszłości na xbox x
-możliwość odtwarzania filmów z usb 2.0/3.0
-możliwość odtwarzania kodeka dźwięku DTS,AC-3,DD oraz wszystkich kodeków wideo
-możliwość puszczenia dźwięku z mini jack-a czyli wejście słuchawkowe.
-Wielkość ekranu coś podobnego do mojego lg pa70g co wyświetla z 2,9m ekran 123cmx198cm
czyli wyświetla filmy na pełnym ekranie nie na 16:9 gdyż tak mi się najlepiej ogląda filmy z 5 m.
-Projektor musi mieć konwersje odwrotnego obrazy gdyż planuję go podpiąć pod statyw przykręcany do ściany w miejscu starego lg pa 70 g

Cena to niestety skromny budżet do 4 tys. złotych max (mile widziane tańszy).

A teraz jeszcze opiszę ci jak to co piszesz wygląda na tym BenQ

- świetne czernie i wysoki kontrast - ponoć lepszy niż w Esponie opartym na 3xLCD, bardzo dobra jasność, ale... lepiej kupić żaluzje za 400zł i zaciemnić pokój i to przy każdym projektorze
- najlepszy input lag w projektorach do ok 4000zł
-kwestie usb/ kodeków, mini jacka rozwiązuje najprostsza na świecie sprawa - kupujesz smart box (ceny od 150zł do 500zł) i masz to wszystko + znacznie więcej jak ipla, youtube, cały android. Podpinasz pod hdmi w projektorze i masz wszystko. Zupełnie tego nie potrzebujesz w samym projektorze.
- nie bardzo rozumiem co masz na myśli z tym pełnym ekranem. 16:9 to pełny ekran, a 4:3 jest scalowane do 16:9 i jest na całym ekranie i to ma oczywiście każdy projektor jak i smart box
- każdy projektor można zawiesić na suficie
 
Ostatnia edycja:

SeBaLy

New member
A jeszcze mi powiedzcie czym się różni EPSON EH-TW6600 z literą ,,W'' od tego bez tej litery bo ponad 1000 zł dopłaty to o co kaman? :)
 

bokciu

Banned
Proponuję jeszcze wziąć pod uwagę Optomę GT1080 Darbee. W cenie około 3600, otrzymujemy niezły projektor z procesorem Darbee.
 

Jawosz

Member
Moi drodzy.
Zastanawiam się na doradzeniem czegoś koledze.
Ze względu na to, że ma marnie rozwiązny temat położenia półki na projektor i ekranu potrzebuje czegoś z lens shiftem.
Odległość ekranu od projektora to 3,8 m a maksymalna szerokość ekranu do 240 cm.
Pierwszy pomysł to EH-TW6700 (Pionowo ą 60 %, poziomo ą 24 %) ale tutaj pytanie, na jakim poziomie mają LS tańsze wersje Epsonów ?
 
Ostatnia edycja:
M

mephew

Guest
Uprzejmie proszę o pomoc w wyborze mojego pierwszego projektora.

Ograniczenia:
- szukam jedynie po ofercie mediamarkt, gdyż żona posiada tam bony,
- cenowo w granicach od 2.600

Zastosowanie:
- głównie projekcja filmów, seriali i meczów wyświetlanych z laptopa przy podłączeniu głośnika zewnętrznego

Rozważam dwie opcje:
1) https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/projektor-acer-h6517abd
2) https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/projektor-optoma-h114

Zauważyłem jeszcze trzeci, ale przekracza trochę budżet:
3) https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/projektor-optoma-hd27

Zastanawiam się, czy jakość oferowana przez powyższe rzutniki jest do przyjęcia.
Czy faktycznie widoczna jest różnica między rozdzielczością full hd a 720p?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Pierwsza rzecza jaka musisz zrobic, to sprawdzic czy nie jestes wrazliwy na tzw. efekt teczy w projektorach DLP. Wszystkie 3 modele, ktore wymieniles sa wlasnie w technologii DLP. Udaj sie do jakiegos salonu i popros o podlaczenie projektora DLP z tej polki cenowej (ok 3000 zl).
Jezeli efekt teczy jest dla Ciebie niewidoczny (podobno statystycznie tylko 2 % osob go obserwuje), kazdy z tych projektorw bedzie ok. Ja osobiscie bralbym Optome HD27.
 
Do góry